Skocz do zawartości
LuKe

Logitech Z-5500, Wybuchna Czy Nie?

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

 

mam te wlasnie glosniczki od prawie roku i dzisiaj dalem se tak od przetestowania na maxa na pierwszej skali z max subem na dobrej bassowej piosence glosniczki wydalaly elegancko nic nie tzreszczalo ani nic w tym styl jednak po 1 min zjechalem do polowy bo balem sie duzej przytrzymac na tej max glosnosci po tym jak zobaczylem ze glosnik sub prawie wyskakiwal z obudowy!, jeszcze nigdy tak dyndajacego glosnika nie widzialem, do tego zaczol wydobywac sie jakis zapach, mysle ze to byl zapach od radiatora ktory sie zaczol grzac

suba mam ustawionego na wolnej przestrzeeni w rogu pokoju

 

teraz pytanie do was, do posiadaczy owych glosnikow czy u was tez tak jest ze zaczyna wydobywac sie dziwny zapach ?

 

tylko nie mowcie ze nie , tylko najpierws sprawdzcie...

 

dajcie na maxa na pierwszej skali i na maxa subwofer to tez wazne jest, do tego dobra z basem muzyczka poczekajcie z 1 min i czy nic nie czujecie??

 

wydaje mi sie ze po jakis 10 min sluchania na maxa spalilo by sie to wszystko w cholere, mowa o pierwszej skali a co dopiero o drugiej??

 

dodam ze mam karte X-FI ustawiona glosnosc w niej na 75%, crystalizer na maxa i co najwazniejsze w tej karcie mam wylaczona funcke SVM jesli ja wlacze wtedy o wiele ciszej graja glosniki

 

czy te glosniki nie maja za duzej mocy ?? czy sie nie spala nawet jesli wydobywa sie dziwny zapach z radiatora?? i czy glosnik z suba nie wyskoczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

mam te wlasnie glosniczki od prawie roku i dzisiaj dalem se tak od przetestowania na maxa na pierwszej skali z max subem na dobrej bassowej piosence glosniczki wydalaly elegancko nic nie tzreszczalo ani nic w tym styl jednak po 1 min zjechalem do polowy bo balem sie duzej przytrzymac na tej max glosnosci po tym jak zobaczylem ze glosnik sub prawie wyskakiwal z obudowy!, jeszcze nigdy tak dyndajacego glosnika nie widzialem, do tego zaczol wydobywac sie jakis zapach, mysle ze to byl zapach od radiatora ktory sie zaczol grzac

suba mam ustawionego na wolnej przestrzeeni w rogu pokoju

 

teraz pytanie do was, do posiadaczy owych glosnikow czy u was tez tak jest ze zaczyna wydobywac sie dziwny zapach ?

 

tylko nie mowcie ze nie , tylko najpierws sprawdzcie...

 

dajcie na maxa na pierwszej skali i na maxa subwofer to tez wazne jest, do tego dobra z basem muzyczka poczekajcie z 1 min i czy nic nie czujecie??

 

wydaje mi sie ze po jakis 10 min sluchania na maxa spalilo by sie to wszystko w cholere, mowa o pierwszej skali a co dopiero o drugiej??

 

dodam ze mam karte X-FI ustawiona glosnosc w niej na 75%, crystalizer na maxa i co najwazniejsze w tej karcie mam wylaczona funcke SVM jesli ja wlacze wtedy o wiele ciszej graja glosniki

 

czy te glosniki nie maja za duzej mocy ?? czy sie nie spala nawet jesli wydobywa sie dziwny zapach z radiatora?? i czy glosnik z suba nie wyskoczy :)

Siema,Ja sam posiadam Creative Gigaworks Pro Gamer ale z tego co słyszałem to w tych głośnikach(w przeciwienstwie do megaworksow)Jest tak że jak jest coś nietak to głośniki się same wyłanczają B-) ...Czyli nie dasz rady spalić tych głośników :wink: ...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LuKe nie rozumiem cię - 5500 ma i tak lekko zawyżony poziom basu a ty słuchasz na maxa + suba podkręcasz na maxa - przecież nie słychać wtedy nic poza basem :| ja swoj zestaw pusciłem nawet ponad to co na skali - Boost 8 i nic sie nie działo - oczywiście z subem ustawionym na standartowym poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zapachu, to na 99% wydaje mi się, iż jest to kurz osadzony na radiatorach lub innych komponentach, który po podgrzaniu ich zaczął śmierdzieć. :) W końcu masz te głośniki prawie rok. :) A jeśli stoją na ziemi, to sobie wyobraź ile kurzu musi być w środku. :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak byly nowe to tez tak samo smierdzialo jak dalem na maxa

 

 

co do suba w rogu pokoju , nic mi nie dudni zajebisty basik :) (x-fi robi swoje)

 

jak dalem na max pierwsza skale wcale mi sub nie zagluzysz satelit , moze dlatego ze EQ w winampie i EQ w x-fi mam ustawione i podkrecone troszke na srednie i wyskie tony

 

Raptor to sprobuj bass dac na maxa i wtedy sprawdz czy cos smierdzi, zaloze sie ze tak, aha i jeszcze zalezy jak masz ustawiona glosnosc w karcie muzzycznej, daj na 75%...

 

 

a propo ostatnio tak radiator sie na subie nagrzal ze jak go dotklem i przytrzymalem na chwile reke to sie opazylem :-P

Edytowane przez LuKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaka ty masz karte muzyczna skora na full w niej masz glosnosc

 

jak ja bym dal na fula w swojej to na 1/4 mocy w glosnikach by odfrunely, nie wiem czy by wytzrymaly jak bym do polowy mocy doszedl....

 

w logach mam ustawione na MUSIC, surround na maxa sub i center ponad polowe, zestaw podloczony kabelkiem COAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Cie chyba rozumiem, właśnie bawiłem sie Logami. Nikogo w domu nie było.W windzie głośność max, bass dałem na max na panelu,serround max, centralny 3/4 i z głośnościa dałem na max do ostaniej kreski, ale bez boosta, nie chciałem przesadzać, winamp max, zmiękczenie suba w sterach. Z głośniekiem suba to racja, ostro drga i "skacze" pierwszy raz widziałem go w takim "stanie" :)

 

Odczucia - bezcenne :D Nie miałem pojecia że ten zestaw może tak ślicznie zagrać i te odczucia dopiero na takiej skali głośności. Nic nie pierdzi, nie ma zniekształceń dzwieku. Soprany płyna jak ze skrzypiec, fortepianu i innych instrumentow, ścieżka z Gladiatora, horda- barbarzyńcy, Stan - Eminema, poprostu extra. Rzadnego zapachu spalenizny z suba nie poczułem, ale grało to tak tylko kilka min, poczuć można tylko ciepło na radiatorze, ale nie wielkie.

 

Teraz gdy pisze to i myśle sobie powyżej skali, czyli na boost bałbym sie chyba już wyjść, wogle nawet nie sprawdzać, jestem bardzo zadowlony z zestawu, te soprannnny :) Ale żeby nie było że popadłem w uwielbienie, tony wysokie mogły by ciut mocniej grać.

Testowane na sb Live 5.1 [niestety jeszcze na niej].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...