Skocz do zawartości
99tomcat

Topower P3 450 Vs 500 Vs 450 P7 U12

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie. Moja celimnkla i 7300gt zakatowały zdzeibko mojego 2 letniego chiefteca 350w-powyżej 5.3 ghz komp sie wyłacza ,prawdopodobnie jest przeciązony w stresie i tak już powyzej 5ghz linia 12v zaczyna zauważalnie spadac.

 

Tak weć szukam zasialcza do tej konfiguracji.niby dobre 400-420w starczy ale chcialbym mieć zapsik na rpzyszłośc 2 jajka i te sprawy. sli i topowej karty graficznej prawdopodobnie nogdy nie będe posiadać to potwory po 550-650w odpadają-ani niemam kasy anie nie widze sensu.

 

 

wymagania są takie:

 

ma być jak najcichszy

ma być jak najmocnioejszy napięciowo na lini 12v i zapewniać jak najstabilniejsze napięcia.

 

 

Przejdzmy teraz do moich kandydatów- p7 jest podobno swietny ale nieco głośniejszy od p3 i do tego za te same pieniądze tabliczkowo najsłabszy. W trestach podobno znosi jednak nieco więcej niż 450w p3...

 

 

P3 nie ma wprawdzie 3 odseparowanych linii jak p6 ale za to jest podohbno bardzo cichy. chodzi oo model bez odpinanych kabli bo wersja z 12cm wentylam podobno już jest głosniejsza i czytałem pare zawiedzionych nieco osób po kupnie.

 

 

Teraz jesli faktycznie p3 jest tak dobry mam dylemat czy brać za 309 p3 450w czy dołożyć ok 30-35 złotych do wersji 500w. Ma to pare amperów więcej droższe niby nie aż tak wiele tylk oboje sie ze bedzie już głośniejszy.

 

Tak wiec co byście mi doradzali. P3 czy p7? jak p3 to wystarczy 450 czy lepiej dorzucić do 500w i miec jeszcze rezerwe?

 

Jak ktoś ma którąś z tych konstrukcji to nie sie pochwali jak to sie sprawuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpinane kable fajna crzecz ale ma byćbaaardzo ciho-mam wc i zasilki ma faktycznie nie być słychać chyba zę przy max o/c :wink:

 

poza tym dziwi mnie nieco ze ma 30a na 12v czyli więcej niż 450w p3, 420w p7 itp...

coś czuje zę enermax ma nieco naciąganą jednak tabliczke... alwe wyglada bardzo ciekawie fakt, zwłaszcza za tę cene.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dobrze-masz już w maire mocny sprzecik-szkdoz ę nie jakiegoś pentium d to by dopiero byl poligon :wink:

 

w kilku splepach jest jednak opinia,ze p3 z 12cm wentylem jest jednak cichy ale nie aż tak jak mozna by się spodziewac.Zresztą aż tyle kasy nie mam. Wezmę chyba p3 450 ale bez odpinanych kabli :wink:

Zobaczymy moze ktoś mnie jednak zacheci jeszcze albo zniechęci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać wentylator w tym topower sam reguluje obroty. I jak się robi ciepło w budzie to trochę przykazuje i jest słyszalny. A normalna praca: programowanie, WWW, IDLE :) jest cisza :) najgłośniejszy jest u mnie w kompie Fryzjer 64 :) a potem na równi Fander i Topower. Oba wentylatory ten w topower jak i fander są porównywalne głośnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpinane kable fajna crzecz ale ma byćbaaardzo ciho-mam wc i zasilki ma faktycznie nie być słychać chyba zę przy max o/c :wink:

 

poza tym dziwi mnie nieco ze ma 30a na 12v czyli więcej niż 450w p3, 420w p7 itp...

coś czuje zę enermax ma nieco naciąganą jednak tabliczke... alwe wyglada bardzo ciekawie fakt, zwłaszcza za tę cene.

Raczej nie. U paru osób na forum ten zasilacz ciągnie bez problemu takie konfiguracje jak A64x2@2.9GHz i x1900XT, czy PD@4.1GHz i x1800XL@XT.

U mnie kiedyś ciągnął bez problemu SanDiego 3700@2.8GHZ i x1800XT@PE

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie na zjeździe i piszę ten post z laptoka Drejfusa. Przez ostatnie 2 dni rozebrałem i przetestowałem spoooro zasilaczy, moja wiedza nieco wzrosła ;).

 

Tak więc gadanie, że Seasoniki są ciche i w ogóle super to za przeproszeniem piep.... w bambus. Testowałem zarówno S12 jak i najnowsze M12 w wykonaniu SS i oba strasznie cykają jak tanie Acbele, więc o ciszy nie ma mowy. Świadkowie szłyszeli Seasoniki z odległości ponad 1m przy dookoła panującym hałasie. A najlepsze jest to, że sporo tańszy Chieftec 560 w wykonaniu Sirteca ma lepszą wydajność aniżeli SS 500. Więc za tę cenę NIE WARTO.

 

Co do niespodziewanych odkryć. Zasilacz marki Cooltek sprawił mi sporą niespodziankę.

 

Bebechy identyko jak w najmocniejszych Antecach.

Odpinane kable.

I wiatrak Papsta.

...i właśnie wiem jaki następny zasilacz sobie kupię :D

 

ZA możliwość nieustannego rozkręcania i testowania zasilaczy chciałym podziękować chłopakom z Angela.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie na zjeździe i piszę ten post z laptoka Drejfusa. Przez ostatnie 2 dni rozebrałem i przetestowałem spoooro zasilaczy, moja wiedza nieco wzrosła ;).

 

Tak więc gadanie, że Seasoniki są ciche i w ogóle super to za przeproszeniem piep.... w bambus. Testowałem zarówno S12 jak i najnowsze M12 w wykonaniu SS i oba strasznie cykają jak tanie Acbele, więc o ciszy nie ma mowy. Świadkowie szłyszeli Seasoniki z odległości ponad 1m przy dookoła panującym hałasie. A najlepsze jest to, że sporo tańszy Chieftec 560 w wykonaniu Sirteca ma lepszą wydajność aniżeli SS 500. Więc za tę cenę NIE WARTO.

……

czyli wszyscy posiadacze/serwisy piszą nieprawdę ??

chłopaki z Seasonicami jak to jest w końcu ??

a co myslicie o tym zasilaczu http://zenfist.pl/pID/284

mam zamiar taki kupic pod 6300 ...

na forum są bardzo pochlebne opinie na temat serii Liberty :)

więc myślę, że nie pozostaje nic innego tylko brać i cieszyć się z dobrego zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum są bardzo pochlebne opinie na temat serii Liberty :)

więc myślę, że nie pozostaje nic innego tylko brać i cieszyć się z dobrego zakupu

ok to niech mi ktoś jeszcze powie jak ma sie głosność - najlepiej wzgledem seri U-01 u tagana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wszyscy posiadacze/serwisy piszą nieprawdę ??

chłopaki z Seasonicami jak to jest w końcu ??

tak jak pisalem, w NOCY slychac zasilke dopiero z odleglosci 40cm, a zasilacz stoi NA obudowie, zebyscie nie mysleli, ze sprawdzam przy zamknietej budzie z psu w srodku :P

 

Tak więc gadanie, że Seasoniki są ciche i w ogóle super to za przeproszeniem piep.... w bambus. Testowałem zarówno S12 jak i najnowsze M12 w wykonaniu SS i oba strasznie cykają jak tanie Acbele, więc o ciszy nie ma mowy. Świadkowie szłyszeli Seasoniki z odległości ponad 1m przy dookoła panującym hałasie. A najlepsze jest to, że sporo tańszy Chieftec 560 w wykonaniu Sirteca ma lepszą wydajność aniżeli SS 500. Więc za tę cenę NIE WARTO.

nie wiem o jakie cykanie Tobie chodzi, ktore slychac z odleglosci metra w halasie, ja slysze jedynie delikatny szum lozyska po przystawieniu ucha, tak wiec nie zgadzam sie z Twoim zdaniem, i co teraz? :D

Edytowane przez macr0n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Enermax Liberty 400W. Ma dobre parametry, odpinane kable. Jeśli chodzi o jego głośność, to po skręceniu wentylatora na średnie obroty jest akceptowalna.

Niech mnie ktoś w końcu oświeci czy w Enermaxie liberty mona regulować obroty wentylatora bo kabel od zasilacza jest tylko do monitoringu obrotów 2 kabelki a nie 3 żeby se samemu regulować?U mnie jakbym nie ustawił w biosie obrotów to i tak chodzi na 935.Jutro zobacze regulatorem pentagrama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho Benito jest i był od zawsze uprzedzony do produktów SS :? Podobno kiedyś jakieś tam mu/czy tam komuś padały i tak już mu zostało, że SS jest beee :sad:

 

Jak widać testy na przeróżnych serwisach mówią co innego, a na dodatek użytkownicy też mają inne zdanie :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 jest lepsze bo poprawia cyrkulacje w budzie a takie 80 nic nie robią

tak jest u mnie w taganie

oczywiście i tak głosnośc zalezy od wentyla jak i również od budowy zasilacza

 

PS. spytalem sie u zenfista czy moga wymienić mi fabryczny wentyl na jakiś inny np. fander bez utraty gwarancji.

Kto realizuje gware zenfist czy oni go jeszcze wysyłają ?

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdzielę. Mówię, że mam na to swiadków z tego forum. Moje uprzedzenie czye też nieuprzedzenie nie ma tu najmniejszego znaczenia.

 

Jak może być to przypadek skoro dotyczy 2 różnych zasilaczy Seasonica?

 

No i jeszcze jedno, ty teoretyzujesz, ja sprawdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito moze miec racje.. wy mowicie ze jest cicho bo patrzycie na pulpit w idlu a Benito pewnie dal 300 watt na linie 12v i sie zaczelo cieplo robic :D tak czy siak ja kupilem SS 401HT za 100 zl na allegro i mysle ze w tej cenie to moglbym sobie co nawjyzej kupic fortrona a tak mam porzadny zasilacz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasoniki cykały nawet przy 100W na +12v, jak dostały 300W to normalnie w pokoju domowym będziecie mieli ogdłos jak zegarek ścienny :D

 

Maxpoint już o tym wie. Panowie z fabryki mam nadzieję, że wezmą sobie to do serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na razie pare godzin topowera p3 450w i musze powiedziec,ze dostałem to co chciałem. Jest tak cichy,ze w komim wyciszonycm komputerze słychać pompke od wc mruczącą cicho a zasilacza nie-nire wiem jak bedzie w stresie ale w idle jest po prostu bezgłosny. do tego stabilne napięcia ok 12.20v na linii 12v i jak na razie czyu to idle czy to stres praktycz nie nie obserwuje zmian na mierniku...

 

tak wieć dostałem to co chciałem i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ktowa nie zmienia pogladów-podkusilo mnie jednak mimo,ze nie est to uzasadnione specjlanie na moim sprzecie modowo-delta dawała rade...

 

no ale jak sie w głowach starszejz aczełyu rodzić pomysły w stylu to mozę kup sobie drukarke itp to wydałem na psu zanim nie wymysliczegoś lepszego albo nie przepije tej kasy :wink:

 

 

no i przynajmniej mam teraz cicho i po raz pierwszy porzadek w kablach0- takie pozakręcane sie jednak lepiej układa i dostałem opaski to też ułatwia organizacje okablowania-po co komu odpinane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...