Skocz do zawartości
Pabelo

Geil Ultra 800 Cl4

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w takim razie nie przekraczać 2.1 V? W sierpniu jadę do serwisu na przedłużenie gwarancji na kompa to załatwię z nimi ten RAM, bo komp resetuje się nawet przy zastosowaniu takiego chłodzenia:

Dołączona grafika

Edytowane przez sasser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem takie napięcie i jest zmiana: komputer juz się nie resetuje, ale zawiesza w podobny sposób. :P

 

Następne pytanie: ile MHz przeciętnie można wyciągnąc z tych pamięci? Max chodziły mi na 432, ale teraz nie próbowałem znowu po wgraniu nowego biosu. Tak czy owak, są walnięte.

Edytowane przez sasser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wczoraj kompa z serwisu i okazało sie, że te resety to nie wina pamięci, tylko było coś z grafą. A co do pamięci, teraz chodzą na 866 MHz (4:5) prz napięciu 2,295 V. Zastanawiam się jeszcze, na jakich są kościach. Według tego mam coś z tego: Aeneon AET93F30D, Elpida, Micron D9GMH (GX22GB6400UDC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

to ja przedstawie swoj problem. Najpierw co jest w kompie:

Core2Duo E6750

Asus P5B

Asus radeon 4850

corsair 550W

Geil Ultra 2x1GB CL4-4-4-12 800MHz

Zalman CNPS9700

 

Mialem procek podkrecony do 3.3GHz przes przestawienie FSB do 417MHz. Pamieci dzialaly na 1:1 czyli 833MHz przy timingach 4-4-4-12. Wszystko hulalo spokojnie i stabilnie, zero problemow. Jakis czas temu wymienilem grafe i zasilacz na to co widac wyzej i zaczely sie dziwy dziac. po wlaczeniu BIOS zaczyna piszczec: 1 dlugi 3 krotkie (test pamieci nie przeszedl) po czym zazwyczaj sie resetuje i uruchamia normalnie. A czasem siedzi i nic nie robi, czarny ekran. Jak juz sie uruchomi to przechodzi wszystkie testy bez problemow (memtest, orthos). Odkrecilem procka na 333MHz i pamiec na 666MHz i uruchamia sie bez problemow. Przestawilem pamiec na 833 prz FSB 333MHz i uruchamia sie bez problemow. Podsumowujac: dziala na 833MHz przy magistrali 333MHz a nie dziala (dziala ale troche dziwnie) przy magistrali 417MHz. W zasadzie jakiekolwiek zabawy z FSB powoduja ten sam blad BIOSU przy czym komp sie uruchamia lub tez nie.

Jakies koncepcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy ktoś próbował się bawić bardziej zaawansowanymi timingami, u mnie ustawione są jak na zdjęciu.

Zabrał bym się za inne prócz 4-4-4-12 ale nie wiem jak je ustawić, więc mam na automatyczne, ale boję się, że są ustawione do wartości rozpoznawanych przez Bios czyli 5-5-5-15.

 

post-169440-1235919760_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie chodzily na 4-4-4-12 nawet 4-3-3-12 ale nie chce mi sie zmieniac jade na 5-5-5-15 i tez jest dobrze:)

co do mojej plyty to opcje pamieci ma strasznie rozbudowane, z polowy nie korzystam wogole bo nie wiem co to.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na zagranicznym forum że poszły na takich timingach:)

 

PC6400 Ultra 800+ 3.0-3-3-8 @ 1.8~2.3V / GX21GB6400PDC / GX22GB6400PDC

 

a co do zaawansowanych timingow kiedyś pisałem do nich i dostałem to:)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam od niedawna z tymi pamiątkami problemy. Może ktoś ma jakiś pomysł na ich rozwiązanie.

A mianowicie, po przesiadce z Athlona x2 3600 na Athlona X4 630 komp jest niestabilny, występują bluescreny lub w trakcie pracy następuje nagłe zamknięcie losowych aplikacji.

Mój komp to: Asus M3N HD/HDMI (ostatni dostępny BIOS), Athlon X4 630, 2 x 1GB GEIL 800 4-4-4-12 dual channel, Gforce 8800, zasiłka OCZ 500W, Windows7.

Wszystko pracuje na nominalnych ustawieniach a po włożeniu starego procka problem znika. Testowałem wyższe i niższe napięcia na ramach i na procku. Z nowym prockiem GoldMemory wykazuje na jednej z kostek błędy a na starym procku nie. Te same kostki działają poprawnie na innym kompie a wkładając do mojego np. 2x 1GB Patriot też komp działa poprawnie.

Wszystkie napięcia są OK. Wcześniej ramy pracowały bez zarzutu dwa lata na Asusie M2N-SLI Delux który padł od rażenia pieronem:)

Czy można jeszcze coś spróbować zrobić, oprócz kupna innych pamięci?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus i wszystko jasne....ja na tych podstawowych płytach asusa też z geil ultra miałem problemy - pamięci ani na 1.8 ani na 1.9 nie były stabilne(więcej płyta nie miała:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...