Skocz do zawartości
Pabelo

Geil Ultra 800 Cl4

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko - moze ktos zrobic test tych pamieci bez zadnego OC? (tzn procka rowniez)

 

mam sprzet teraz na ust fabrycznych, tzn e4500 2,2 GB 11x200, ram idzie w 800 4-4-4-12 (ultry), w everescie wychodzi:

 

5800 read / 3600 write / 4100 copy

 

cos troszke mi sie to nie podobaja takie wartosci, nie za slaby ten wynik? w/g biosu chodza w dualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ostatnio Black Dragon 2x1gb cl4 800Mhz 2.0v.

Zamontowalem je w moim kompie:

mobo p5b bios 1803

procek E4500@2,93Ghz 65nm vcore 1,3125

zasilacz chieftec 450w

grafa 8600gt niekrecona

pamieci black dragon 4-4-4-12 800mhz testowalem na 2,0; 2,05; 2,1v cl4 i cl5

 

Procek byl testowany 2x po 10h w prime95 i nie bylo bledow

Pamieci ok 3h memtest86+ zero bledow

A jednak podczas korzystania z kompa czesto dostaje blad odczytu z pamieci i jakis adres jest podawany(rozny za kazdym razem). Niestety screena nie zlapalem, zamykam i pracuje dalej komp.... Czy to jakis problem z pamiecia? Jak to sprawdzic :/ memtest86 nic nie wyrzuca.

 

EDIT: zlapalem blad, nie na mojej maszynie tylko w pracy na innym kompie(lol) czy ja roznosze jakas chorobe? :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ŻuRu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam GEIL ULTRA (2x1024MB) CL4 800 MHz. Timingi 4-4-4-12. Problem w tym, że komputer nie działa normalnie, a najczęściej w ogóle nie rusza, jeśli dzielnik ustawię na większy niż 1:1. Udawało mi się uruchomić jakoś na 1:1,25, ale zazwyczaj pojawiał się blue screen, chociaż udało mi się kilka razy puścić Super PI na 16M (screen). Ale to wyjątki. Napięcie dawałem na 2,34 V (max), ale też nic. Podsumowując, komp pracuje stabilnie tylko na dzielniku 1:1.

Edytowane przez sasser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest trochę inaczej. Komputer działa prawie normalnie, ale resetuje się, gdy jest obciążony. W tej chwili dzielnik jest na 1:1,25 (2,34 V i 431,5 MHz), ale przy nieco mniejszym napięciu też tak było. Orthos po paru minutach wywala błąd. Czy to oznacza, że pamięci do niczego się nie nadają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co może być przyczyną zaniżonego taktowania? Moja płyta to GA-M56S-S3, w BIOSIE mam ustawione taktowanie pamięci na DDR 800, napięcie na 2,1V, a procesor jest ustawiony na standardowe 13x200...

 

post-155935-1214833608_thumb.jpg

Edytowane przez tomkoz11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o to ze mimo ze ustawiasz w biosie 400 to wszystko inne w winie wykazuje @333 ? bo jesli tak to tez tak mam

niestety te pamięci, nie dość ze potrzebuje wysokiego napiecia 2,3-2,4 to jeszcze musisz trafić w timingi ze by je puscic na 400

przy niższej czest procka nizszym mnożniku jest pozliwosc ze ci pojda na 400 mi sie juz nei chcaialo zworki wyciagac ciagle wiec zostawilem je na 333

oto ostanie efekty, PI 32MB przeszedł ale orthos juz wywalal bledy.. dzisiaj memtesta zostawie;)

Dołączona grafika

a to już mniej ciekawe.. i mam pytanie czy orthos moze wywalac te błedy bo mam zmodowanego xpsp2, czy poprstu jest to blad pamieci?

Dołączona grafika

 

BTW: na GB GA-M56S-S3 sobie za duzo nie pokrecisz, tez miale zamiar ja kupic, i wybrałem foxconn'a na a690g..

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiatki kupione miesiac temu i jak narazie nie mam z nimi problemu na codzien hulaja na 900/4-4-4-12 z ciekawosci chcialem zobaczyc czy pujda na ponad 1000.

Macie tez mniejszy wynik w puper pi 1m pod vista niz pod win XP??

post-140274-1215339090_thumb.jpg

Edytowane przez EmO83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam komplet 2x 1GB tych pamięci + Gigabyte P35C-DS3R i jedyne co moge powiedzieć, to... ZAŁAMKA. :mur:

 

Po zmianie sprzetu szczerze nienawidzę tego komputera, pracuję na tym 3 dni, a mam ochotę wyjąć tercet proc+mobo+ram i wywalić przez okno. :( Problemy są na standardowych taktowaniach i timingach. Podkręcanie... nie próbuję, bo i bez niego jest taki horror, że komp jest nieużywalny. :(

Mialem to samo. Geile poszly do sprzedazy po 1tyg uzytkowaniu. Przesiadlem sie na Cruciale i problem zniknal. Moze nie mialem az takich problemow na standardowych taktach i timingach, ale powyzej 820 nie szly. Napiecie powyzej 2.2V w biosie dawalo co najwyzej szybszy BSOD. Nie polecam tych pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo. Geile poszly do sprzedazy po 1tyg uzytkowaniu. Przesiadlem sie na Cruciale i problem zniknal. Moze nie mialem az takich problemow na standardowych taktach i timingach, ale powyzej 820 nie szly. Napiecie powyzej 2.2V w biosie dawalo co najwyzej szybszy BSOD. Nie polecam tych pamieci.

Mam takowe pamięci co prawda nabyte z rok temu na gb ds3r i jestem bardzo zadowolny zero problemów, pamięci mi chodzą na 440 4-4-4-12 i 2.1v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie na forum geil, które jest tymczasowo zamknięte (przenoszą coś) ktoś miał taki sam problem, z dragon'em,evo, ultra itp

admin, doradził podnieść napięcie na NB, u mnie problem zniknął, sami zobaczcie;) zrobie zaraz memtesta dla pewności,

a i mam wlaczone optimal i tweak tez cały czas może dlatego sypał orthos błedami wczesniej;)

Dołączona grafika

zaraz powylaczam te opcje i przetestuje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przekonałem się, że na 100% pamięci są walnięte:

Dołączona grafika

 

Mam jednak pytanie: czy możliwe, że przez moje kombinacje kości uleły zniszczeniu? I na co zwracać uwagę, żeby nie doszło ponownie do takiej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Trancvission

 

U mnie wyłączenie Optimal Performance, Auto Tweak Performance, Bank Swizzle Mode trochę pomogło

 

zwiększenie napięcia na NB nie dało nic - pamięci nadal nie chcą działać na 950 @5-5-5-18

Acha, napięcie powyżej 2.25V powoduje jeszcze większą niestabilność...

 

Inna sprawa, że mam obecnie 4x1GB, więc OC z pewnością się pogorszyło, ale nie wierzę by HyperX'y 1066 miały problemy z osiągnięciem takiego taktowania...

Może kontroler w procu nie wyrabia

 

Trancvission, mamy prawie takie same mobasy, więc liczę na kooperację ;)

 

@sasser

Uszkodzić mogłeś tylko dając za wysokie napięcie. Nie przekraczaj zalecanej granicy, a wszystko powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcin qps no u mnie pomogło i to bardzo, kiedy puściłem je na 980 granice ~ win nawet nie chciał sie uruchomić albo BSOD, również kombinowałem z timingami na 5-5-5-15 / 18 , o 4-4-4-12 nie wspominając, tak bylo kiedy mialem za niskie napiecie na NB

teraz delikatnie podniosłem, i stabilny :) zmienialem tez szyne HT transport dawałem nawet mnoznik 4x, 5x co dawało już grubo powyżej 1000,

ale problem ze stabilnoscia pozostał, napiecie przez dlugi okres czasu na pamieciach mialem 2,32 grzały sie nieziemsko,

wczoraj ustawiłem i tak od wczoraj komp chodzi na tej konf jak wyżej do teraz, :)

 

co do geil;a to zamierzam zamówić za kilka dni kolejna parkę 6400 Ultra 2x1gb, nie moge narzekac na nie ponieważ okolice 1000 na 333 robiły bez problemu:) .. warto podac na tym nieoficjalnym narazie forum geil, swoja konfiguracje + mobo i oni dobiora Ci i pomoga w timingach:)

ja skorzystałem i problem zniknał:)

 

nie mam nic do geil;a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sasser

Uszkodzić mogłeś tylko dając za wysokie napięcie. Nie przekraczaj zalecanej granicy, a wszystko powinno być ok

Chodzi Ci o te 2,1 V, której jest napisane na kościach, czy o to, aby nie przekraczać 2,3 V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pamieci geil ultra 800 cl4 2x1gb i właśnie odebrałem je z gwarancji.2.3v, 987mhz(fsb 395) 4-4-4-12 orthos 2 godziny stabilnie.

Everest Ultimate:

Odczyt:9223mb/s

Zapis:7116mb/s

Czas Oczekiwania:47.8ns

Proc pentium dual core e2140@3.158ghz

Mobo:p5b

Poprzednia seria była też dość dobra, może ciutek gorsza, ale niestety jedna kość poszła się kochać, a druga działała jak chciała, a teraz po przysłaniu z serwisu ciut lepiej się kręcą.2.3v przy chłodzeniu na pamięci nie jest już niebezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegos nie rouzmiem, bite 5h gold memory i zero błędów.. po tym czasie wyłączyłem to..

Dołączona grafika

 

@Deathraw

a czy przy napieciu 2,3V Twoje tez sie bardzo grzały, strasznie gorące aż dotknąć nie idzie;/

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dualu(zajęty slot, pusty, zajęty, pusty).Na single channel przecież bym nie osiągnął takich wyników.Dobre działanie memek minęło bo coś mają problem ze wstawaniem, ale jakoś ruszają;p.Aha no i 2.3v to napięcie ustalone w biosie więc nie wiem ile rzeczywiście jest.

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa.. no to może moje dlatego się bardziej grzeją, bo mam inaczej je włożone, wczoraj przesunąłem je o 2 sloty, nadal dual jakoś chlodniejsze sie zrobiły :)

 

zaraz zrobie jeszcze memtesta:) po jakim czasie mam stwierdzic stabilnosc?

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...