Skocz do zawartości
peter.a

Neo Na 4 Domy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dołączona grafika

Jak widać sytuacja nieciekawa. Najlepszym rozwiązaniem chyba będzie połączenie domów 1,2,3 zwykłym kablem, a dom 4 połączyć bezprzewodowo. (dom 4 ma "widoczność" z domami 2 i 3)

Tylko teraz pytanie jak to zrobić. Na razie korzystam z radiówki (mieszkam w domu 4 :) ) i mam Acces Pointa D-link DWL 900AP+ z mocną anteną. (taka duża "tuba" :) ). No i teraz pytanie, jakie będe musiał kupić urządzenia? Dodam że w domu z neta nie będzie korzystało jedynie jedno urządzenie, czyli będe musiał kupić dodatkowy router. (da się nim później jakoś puscić neta po WiFi? )

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

wg mnie jak na 4 osoby to juz mozna sie pokusic o DSL 2mb ;)

 

a polaczyc dom 4 z 3 mozna radiowo. jesli jest blisko to moga byc 2xYagi :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam na nieścisłości :wink:

Odległość od domów jest mała, 1,2,3 są na jednej działce, a dom 4 od domu 3 dzieli kilkanaście metrów.

Mieszkam na granicy miasta z wsią, a droga jest taka bardziej wiejska :wink:

Można powiedzieć osiedlowa :)

 

Może ktoś napisać jak to wszystko do siebie podłączyć?

 

Pozdrawiam

 

ps. Tamte osoby będą raczej mało ściągały. :)

Edytowane przez peter.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam na nieścisłości :wink:

Odległość od domów jest mała, 1,2,3 są na jednej działce, a dom 4 od domu 3 dzieli kilkanaście metrów.

Mieszkam na granicy miasta z wsią, a droga jest taka bardziej wiejska :wink:

Można powiedzieć osiedlowa :)

 

Może ktoś napisać jak to wszystko do siebie podłączyć?

 

Pozdrawiam

 

ps. Tamte osoby będą raczej mało ściągały. :)

W takiej sytuacji to zapomnij o radiówce. Kup linke stalową, dobry kabel ekranowany, opaski zaciskowe, kołki. Poprzeciągaj między domami to i wepnij do jednego routera z modemem adsl. Z czasem zobaczycie jak to będzie chodzić i ew. wymienicie neo na dsl. Sprzęt ten sam zostaje.

Przy takich odległościach zapomnij o radiówce. Szkoda kasy. ten kabel co nad drogą to komin-komin, dwa pozostałe połączenia to możesz nawet ziemią poprowadzić (kabel of kors w jakiejś elastycznej rurce z tworzywa nie bezpośrednio w ziemi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji to zapomnij o radiówce. Kup linke stalową, dobry kabel ekranowany, opaski zaciskowe, kołki. Poprzeciągaj między domami to i wepnij do jednego routera z modemem adsl. Z czasem zobaczycie jak to będzie chodzić i ew. wymienicie neo na dsl. Sprzęt ten sam zostaje.

Przy takich odległościach zapomnij o radiówce. Szkoda kasy. ten kabel co nad drogą to komin-komin, dwa pozostałe połączenia to możesz nawet ziemią poprowadzić (kabel of kors w jakiejś elastycznej rurce z tworzywa nie bezpośrednio w ziemi).

Czyli tak, daje np. do domu 2 router z modemem, a do niego podłączają się domy 1,3 oraz mój, ale teraz mam małe pytanko, kabel który idzie do mojego domu musi iść bezpośrednio do kompa? Bo chciałbym neta mieć jeszcze w ps2, a bezsensowne jest przełączanie wtyczek, więc jakie musze kupić urządzenie, router?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak, daje np. do domu 2 router z modemem, a do niego podłączają się domy 1,3 oraz mój, ale teraz mam małe pytanko, kabel który idzie do mojego domu musi iść bezpośrednio do kompa? Bo chciałbym neta mieć jeszcze w ps2, a bezsensowne jest przełączanie wtyczek, więc jakie musze kupić urządzenie, router?

Switch. Jeżeli doprowadzisz już kabel do swojego domu to wstawiasz switcha (najtańsze 5 portowe to koszt 35zł) i do niego już w domu kolejne urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...