Skocz do zawartości
delwin

X 1950 Już W Ofercie

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

w ofercie palita pojawila sie nowa karta - x1950pro, KLIK takie cos.. mial ktos juz z tym doczynienia, moze ktos znalazl jakies testy.. ? pamiatki 1,1ns.. moze palit bedzie sie lepiej krecil, co o tym sadzicie?

 

jako ze zbieram sie do zakupu karty i totalnie nie wiem co brac zastanawiam sie czy czasem palit nie zgotowal nam milej niespodzianki.. ;)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

w ofercie palita pojawila sie nowa karta - x1950pro, KLIK takie cos.. mial ktos juz z tym doczynienia, moze ktos znalazl jakies testy.. ? pamiatki 1,1ns.. moze palit bedzie sie lepiej krecil, co o tym sadzicie?

 

jako ze zbieram sie do zakupu karty i totalnie nie wiem co brac zastanawiam sie czy czasem palit nie zgotowal nam milej niespodzianki.. ;)

 

pzdr

 

no powiem szczerze że to niezła konkurencja dla asusa i shaphire no i lepsze pamieci 1.1 ns, hmmm, karta warta uwagi co do zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym te sterowniki sa lepsze od oryginalnych catalystow?

Jakie opcje maja zmienione?

opcji to to nie ma innych ale stabilność jest lepsza no i osiągi również (mowa tu o markach jak i grach), przynajmniej u mnie tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawe co to za pamieci i jak z oc .. gdzies na jakiejs ruskiej stronie wyczytalem ze to sa jakies "Qimonda" :blink: a co to .. TU link do tej stronki.. Ale spojrzcie na oznaczenia na allegro i na tej stronce.. Na allegro wygladaja mi na .. Samsungi?

PCB palita wydaje sie nieco "ubogie" :lol2: .. kurcze malo na sieci odnosnie tej karty.. bedzie trzeba poczekac na jakies testy.

A chlodzenie.. Wyglada na dosc podobne jak w 7900gs od palita.. pseudo zalman, wiec nie powinno byc zle ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawe co to za pamieci i jak z oc .. gdzies na jakiejs ruskiej stronie wyczytalem ze to sa jakies "Qimonda" :blink: a co to .. TU link do tej stronki.. Ale spojrzcie na oznaczenia na allegro i na tej stronce.. Na allegro wygladaja mi na .. Samsungi?

PCB palita wydaje sie nieco "ubogie" :lol2: .. kurcze malo na sieci odnosnie tej karty.. bedzie trzeba poczekac na jakies testy.

A chlodzenie.. Wyglada na dosc podobne jak w 7900gs od palita.. pseudo zalman, wiec nie powinno byc zle ..

Nie rozumiem w czym rzecz przecież na allegro pisali są na samsungach... Mówisz ogólnie o Palitach z x1950pro ? A PCB rzeczywisie jakies inne - moze autorskie Palita - nie wiem czy to jest taki wielki wiatrak i karta przez to wydaje sie krótsza czy tez na prawde jest krótsza ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcji to to nie ma innych ale stabilność jest lepsza no i osiągi również (mowa tu o markach jak i grach), przynajmniej u mnie tak jest

A nie czasem kosztem jakosci? Tak sie zawsze zastanawialem :)

 

 

 

edit:

 

Wlasnie sciszylem wyjca na mostku plyty glownej i teraz najglosniejszy jest wiatrak na grafie :>

A podobno taki cichy ten acelero mial byc hehe

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się którego X1950 pro wybrać, kręcę się wokółRadeon X1950 Pro HIS Dual DL-DVI 512MB IceQ3 Turbo (AGP x8) jak sądzicie?

Tak to świetny wybór zwłaszcza ,że pod AGP ceny i tak są nadal zawrotne ,a z oferty dziadowskiego komputronika (ceny ich mnie wpieniają :|) i tak nic lepszego nie ma . Ja bym Sapphira nie brał ze względu na to chłodzenie. Po za tym zobacz na taktowania Sapphira ,a tego tu HIS'a . Odpowiednio 580/700 , 620/740. Także odpowiedź sama się nasuwa. Po za tym poszukaj jeszcze w innych sklepach np. znak.pl

 

Jak Ci zależy by zaoszczędzić to tego HIS'a weź z 256 mb pamięci. A najlepiej to szukaj tanio POWERCOLOR i próbuj go kręcić. Bo szczerze to różnica 575 ,a 620 na rdzeniu nie jest aż tak duża no ale jest. Sam zdecyduj: POWERCOLOR (bo dość tanie) ,albo HIS - wyżesze taktowania ,i z pewnością lepsze chłodzenie niż te w Sapphirku.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie czasem kosztem jakosci? Tak sie zawsze zastanawialem :)

edit:

 

Wlasnie sciszylem wyjca na mostku plyty glownej i teraz najglosniejszy jest wiatrak na grafie :>

A podobno taki cichy ten acelero mial byc hehe

Ja swojego Accelero podłączyłem pod 5V i jest super cichy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie czasem kosztem jakosci? Tak sie zawsze zastanawialem :)

edit:

 

Wlasnie sciszylem wyjca na mostku plyty glownej i teraz najglosniejszy jest wiatrak na grafie :>

A podobno taki cichy ten acelero mial byc hehe

accelero jest niesłyszalny przy około 900obr/min

 

a temperatury i tak nie są jakieś drastyczne bo podczas spoczynku mam około 40*C a przy kilkugodzinnym graniu czy też 3dmarku max jaką kiedykolwiek zaobserwowałem to 70*C, a patrząc na standardowe chłodzenie gdzie przy spoczynku temperatura są w granicy 50*C a przy graniu dochodzą do 90*C to moje temperatury nie dość że są super to jeszcze chłodzenie niesłyszalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to świetny wybór zwłaszcza ,że pod AGP ceny i tak są nadal zawrotne ,a z oferty dziadowskiego komputronika (ceny ich mnie wpieniają :|) i tak nic lepszego nie ma . Ja bym Sapphira nie brał ze względu na to chłodzenie. Po za tym zobacz na taktowania Sapphira ,a tego tu HIS'a . Odpowiednio 580/700 , 620/740. Także odpowiedź sama się nasuwa. Po za tym poszukaj jeszcze w innych sklepach np. znak.pl

 

Jak Ci zależy by zaoszczędzić to tego HIS'a weź z 256 mb pamięci. A najlepiej to szukaj tanio POWERCOLOR i próbuj go kręcić. Bo szczerze to różnica 575 ,a 620 na rdzeniu nie jest aż tak duża no ale jest. Sam zdecyduj: POWERCOLOR (bo dość tanie) ,albo HIS - wyżesze taktowania ,i z pewnością lepsze chłodzenie niż te w Sapphirku.

Spokojnie w Komputroniku nie kupuje, zazwyczaj w Znaku, nie od dzis wiadomo jak Komputronik winduje ceny. :wink: Dzięki za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos cicho w temacie :D

 

Ja moge uaktualnic troche moje wyniki z markow:

 

2006 - 4210pkt

2005 - 9006pkt

2003 - 14500pkt

 

Oryginalne Catalysty 7.2

 

Procek 2610MHz 290x9, pamieci dzielnik na 133.

Niedlugo pokrece pamieci to zobacze czy wynik sie polepszy.

 

Wyniki zaokraglam z pamieci, dokladnie podam przy nastepnej okazji.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawe co to za pamieci i jak z oc .. gdzies na jakiejs ruskiej stronie wyczytalem ze to sa jakies "Qimonda" :blink:

jeśli chcesz więcej poczytać o tych pamięciach to wejdź na forum o serii 7600 - właśnie dzięki nim i ogólnie dobremu PCB Palit zrobił furorę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę do posiadaczy x1950pro, a mianowicie chodzi mi o rozstaw otworów mocujących wokół rdzenia , chciałbym zapodać blok wodny i nie wiem czy ten który posiadam będzie dobry do tej karty, której notabene jeszcze nie posiadam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę osób na forum narzekało jakie to X1950 są delikane i się psują.

Mój ASUS od tygodni był zalewany przez przeciekający blok wodny, zrobiły się na PCB zielone zakwity aten głupi dalej działał.

Na szczęście zorientowałem się, że mało wody jest w układzie i jak zacząłem dolewać to zauważyłem zacieki na ASUSku.

PCB spryskany "Kontakt60" a potem "Kontakt WL" i lśni już jak nowy (a nawet lepiej bo po tym trochę tłusty był). W bloku będę musiał wymienić top z pleksy bo popękał od mojego "kowalskiego" uścisku na zaciskach a na razie wyje jakiś "Spire" ;PPPp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dk75 moj kumpel kiedys odwrotnie wpial zasilanie do mobo- chodzil troszke na pakiernie no i udalo mu sie wcisnac :D - odpalamy kompa a tu 0 odzewu- raz potem drugi - TY cos śmierdzi za sekunde dymi - wyjalem wtyczke z gniazdka ogladam wsio i w smiech.. az sie złącze nadtopilo i to calkiem niezle. Ale po podpieciu wlasciwym komp dzialal :) Trzeba miec farta po prostu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę osób na forum narzekało jakie to X1950 są delikane i się psują.

Mój ASUS od tygodni był zalewany przez przeciekający blok wodny, zrobiły się na PCB zielone zakwity aten głupi dalej działał.

Na szczęście zorientowałem się, że mało wody jest w układzie i jak zacząłem dolewać to zauważyłem zacieki na ASUSku.

PCB spryskany "Kontakt60" a potem "Kontakt WL" i lśni już jak nowy (a nawet lepiej bo po tym trochę tłusty był). W bloku będę musiał wymienić top z pleksy bo popękał od mojego "kowalskiego" uścisku na zaciskach a na razie wyje jakiś "Spire" ;PPPp

 

Ja w ogóle z tą kartą nie mam takich problemów jak tu niektórzy opisywali. Czyżby na rynek wyszła jakaś trefna seria ? Słyszałem o różnych awariach i różnie to się objawiało np. gościowi z pclaba sypało artami już po paru minutach i to nawet w windzie. Tutaj z kolei ktoś narzekał na Asusa że mu wentylator w ogóle się nie kręcił. Nie mówiąc już o problemach z TV-out. Ale to już chyba wina ATI-AMD i ich wciąż niedopracowanych sterów. Jeśli oni tak mają zamiar postępować gdy na rynku pojawią się układy na r600 to nie wróże większego sukcesu tej firmie. Poważny konkurent zielonych sobie nie radzi w niższej półce i ma problemy z tymi droższymi układami. Co prawda jest ten x1800GTO ,ale seria x1900 już teraz mogę to napisać im nie wyszła jeśli chodzi o O/C. Są to wydajne karty ,ale jednak za taką kasę chciało by się coś wykręcić. Wyobraźcie sobie że kupujecie takiego C2D E6700 i nie było by możliwości go kręcić. Kto by kupował takie procki. ;) Mam nadzieję że po premierze r600 nie będę musiał zmieniać frontu ,bo moja cierpliwość do ATI ma swoje granice. Sorki za małe OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy ten coolerek Pentagram Freezone XC-80 bez problemu wejdzie na ta karte?

 

I czy ktos juz widzial testy tego palita?

Pamieci 1,1ns moga zmienic duzo w sprawie ich podkrecalnosci w stosunku do 1,4ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogo w arche czy imperium taki kosztuje 550-560. Ale tez bym chcial zobaczyc jak wersje 512 sobie radza bo zastanawiam sie nad wymiana mojego Gf-a a 8600 czy R600 na razie nie wygladaja zachecajaco.

 

edit: znalazlem

http://www.neoseeker.com/resourcelink.html?rlid=146125

ale niestety bez testow OC.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płytę główną GIGABYTE GA-M61VME-S2 na chipsecie nForce 400 z procesorem AMD Athlon x4600+x2 AM2. Czy jeżeli zakupiłbym kartę Palit Radeon x1950 GT PCI-E, czy nie byłoby przypadkiem konfliktu (czy karta by działała) i czy karta chodziłaby bez żadnych strat wydajności (to pytanie mi się nasunęło ponieważ nvidia jest największym konkurentem ATI). Z góry dzięki za odpowiedź..

Edytowane przez Overdoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płytę główną GIGABYTE GA-M61VME-S2 na chipsecie nForce 400 z procesorem AMD Athlon x4600+x2 AM2. Czy jeżeli zakupiłbym kartę Palit Radeon x1950 GT PCI-E, czy nie byłoby przypadkiem konfliktu (czy karta by działała) i czy karta chodziłaby bez żadnych strat wydajności (to pytanie mi się nasunęło ponieważ nvidia jest największym konkurentem ATI). Z góry dzięki za odpowiedź..

Spokojnie, nic Ci się nie będzie gryzło - producencka "wojna" nie oznacza podkładania sobie świń na każdym mozliwym polu, tylko konkurencję cenową i technologiczną :) BTW - co ma kontroler mobo do karty graficznej ?? Chyba jedynie to, że steruje pracą PCI-E ...

Odinstalowujesz starą grafę, wyłączasz kompa, wsadzasz nową grafę, odpalasz kompa, winzgroza w trybie awaryjnym, czyścisz Driver Cleaner-em wszystkie śmieci po starej karcie, reset, instalujesz nowe drivery - voila :) To taki najprostszy sposób - jak chcesz mieć porządeczek zafunduj sobie reinstal windy :)

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś nie tak z moim radkiem Powercolor. W CCC podaje mi, że mam: CoreClock: 594, Memory Clock: 695. Czy to są normalne wartości?

normalne az do bólu zwlaszcza dla fanow o/c :twisted: - juz mozesz się zaczac przyzwyczajać do takich warosci... Edytowane przez D.D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wtorku mam His X1950 pro, zamontuje go dopiero w weekend bo czasu ni ma, zobaczę jak stabilne są takty (620gpu, 740mem) i czy podatny jest na oc, oj będzie się działo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...