Skocz do zawartości
Jaro830628

Zerowe Oc Na X1300?

Rekomendowane odpowiedzi

sciagnolem tego ati tool0.25beta wykrywa mi defaultowe ustawienia jednak jak tylko podniose cokolwiek czy to pamieci czy tez core o 5mhz zaraz ekran sie zniekształca(probowalem tez innymi programami inna versja toola i riva tuner ale one mi go nawet nie wykrywaly)a oto dane mojego radka:

 

--------[ Procesor graficzny ]------------------------------------------------------------------------------------------

 

[ PCI Express x16: ATI Radeon X1300 LE (RV515) ]

 

Właściwości procesora graficznego:

Karta wideo ATI Radeon X1300 LE (RV515)

Nazwa kodowa procesora graficznego RV515

Urządzenie PCI 1002-7146 / 174B-0870

Liczba tranzystorów 105 milion(ów)

Technologia wykonania 90 nm

Rozmiar procesora (Die Size) 100 mm2

Typ magistrali PCI Express x16 @ x16

Rozmiar pamięci 256 MB

Częstotliwość taktowania układu graficznego 446 MHz (oryginalny: 450 MHz)

Częstotliwość taktowania przetwornika RAMDAC 400 MHz

Liczba potoków pikseli 4

Liczba układów zarządzania teksturami (TMU) na potok1

Liczba urządzeń cieniowania wierzchołków 2 (v3.0)

Liczba urządzeń cieniowania pikseli 4 (v3.0)

Sprzętowa obsługa DirectX DirectX v9.0c

Pixel Fillrate 1784 MPikseli/sek

Texel Fillrate [ TRIAL VERSION ]

 

Właściwości magistrali pamięci:

Typ magistrali DDR

Szerokość magistrali 128-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 202 MHz (DDR) (oryginalny: 200 MHz)

Efektywna częstotliwość taktowania 404 MHz

Przepustowość [ TRIAL VERSION ]

 

 

prosze o pomoc chce go chodz troche podkrecic ale widac ze cos jest nie tak!moze jest ktos mi w stanie pomoc ?komputer tak jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnolem tego ati tool0.25beta wykrywa mi defaultowe ustawienia jednak jak tylko podniose cokolwiek czy to pamieci czy tez core o 5mhz zaraz ekran sie zniekształca(probowalem tez innymi programami inna versja toola i riva tuner ale one mi go nawet nie wykrywaly)a oto dane mojego radka:

 

--------[ Procesor graficzny ]------------------------------------------------------------------------------------------

 

[ PCI Express x16: ATI Radeon X1300 LE (RV515) ]

 

Właściwości procesora graficznego:

Karta wideo ATI Radeon X1300 LE (RV515)

Nazwa kodowa procesora graficznego RV515

Urządzenie PCI 1002-7146 / 174B-0870

Liczba tranzystorów 105 milion(ów)

Technologia wykonania 90 nm

Rozmiar procesora (Die Size) 100 mm2

Typ magistrali PCI Express x16 @ x16

Rozmiar pamięci 256 MB

Częstotliwość taktowania układu graficznego 446 MHz (oryginalny: 450 MHz)

Częstotliwość taktowania przetwornika RAMDAC 400 MHz

Liczba potoków pikseli 4

Liczba układów zarządzania teksturami (TMU) na potok1

Liczba urządzeń cieniowania wierzchołków 2 (v3.0)

Liczba urządzeń cieniowania pikseli 4 (v3.0)

Sprzętowa obsługa DirectX DirectX v9.0c

Pixel Fillrate 1784 MPikseli/sek

Texel Fillrate [ TRIAL VERSION ]

 

Właściwości magistrali pamięci:

Typ magistrali DDR

Szerokość magistrali 128-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 202 MHz (DDR) (oryginalny: 200 MHz)

Efektywna częstotliwość taktowania 404 MHz

Przepustowość [ TRIAL VERSION ]

prosze o pomoc chce go chodz troche podkrecic ale widac ze cos jest nie tak!moze jest ktos mi w stanie pomoc ?komputer tak jak w podpisie

Sproboj zainstalowac inne sterowniki.Np omega drivers powinno pomoc.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prubowalem juz wczesniej z innymi sterami a zainstalowane mam omega 3.8.273! sprawdze teraz jeszcze na innych ale nie sadze zeby to pomoglo

 

 

 

Sprawdzilem ze zwyklymi sterami pobranymi ze strony ATI drivers 6.9 ale dalej ta sama spiewka! moze mi ktos pomoc?

Edytowane przez Jaro830628

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten radek to X1300LE, być może w.w programy nie obsługują poprawnie tej karty i dlatego takie jaja bądź wogóle nie obsługują, poczekaj na jakąś nowsza wersje AtiToola, a tak nawiasem sprawdzałeś Ati TrayTools?? Aha i z tego co widze twoja płyta główna ma zintegrowaną karte GF 6100 czyz nie tak?? Wyłączyłeś ta karte w biosie, i wyczysciłeś pozostałości po jej sterownikach przed instalacja sterów do Radka?? bo być może powoduje ona jakis konflikt

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokoj z kreceniem tej karty.

 

Mam 2 x X1300Pro DDR3 i co ? O/C 600/1000@670/1080 i totalnie brak wzrostu FPS w testach :huh: Krecone Riva Tuner RC16

 

Jakas blokada na poziomie biosu czy cos.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciekawe bo ja na swoim podkreconym lekko sempronie na 2007mhz i karcie z 450/400@700/400(pamieci nie ruszalem bo jak ruszylem chociaz 1mhz to zwieche mialem)dostalem 3pkt wiecej w 3dmark 2006 a wczesniej sprawdzalem na 1925mhz i karta default wczesniej 932pkt a potem 935pkt3dmark 2006

Edytowane przez Jaro830628

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem 3pkt wiecej w 3dmark 2006 a wczesniej sprawdzalem na 1925mhz i karta default wczesniej 932pkt a potem 935pkt3dmark 2006

No to rzeczywiście niezły wzrost wydajności, tak jak mówił Devil podkręcając ta karte dostajesz ,,puste,, mhz i praktycznie 0% wzrostu wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście niezły wzrost wydajności, tak jak mówił Devil podkręcając ta karte dostajesz ,,puste,, mhz i praktycznie 0% wzrostu wydajności

Parwie jak celeron <_< p.s kręcenie tej karty mija się z celem :D szkoda kasy na tą grafe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciekawe bo ja na swoim podkreconym lekko sempronie na 2007mhz i karcie z 450/400@700/400(pamieci nie ruszalem bo jak ruszylem chociaz 1mhz to zwieche mialem)dostalem 3pkt wiecej w 3dmark 2006 a wczesniej sprawdzalem na 1925mhz i karta default wczesniej 932pkt a potem 935pkt3dmark 2006

Ja bym nie był taki pewny ja mam x1300le agp orginalne ustawienia to 450 rdzeń pamięc 350 efektywnie 700mhz żeby można było wmiarę podkręcic tą kartę trzeba zmodowac biosik i go wgrac lub urzywac najnowszego ati tray tools ja mam w wersji 1.2.6.955 po zmianie zmodowanego własnoręcznie biosu karta stabilnie chodzi mi na 6oo rdzeń pamięc 396 efektywnie 792 mhz to już trochę podnosi punkty w 3dmarku 06 co prawda podkręcając sam rdzeń z 450 do 600 mhz żeczywiście prawie wogule nie wzrasta wydajnośc w testach co jest trochę dziwne bo jest to podkręcenie o 1/3 to sporo ale po podkręceni pamięci trochę wzrasta jak ktoś ma jakieś sugestie lub pytania to piście praktycznie moj x1300le chodzi mi jak pro tylko pro ma pamięci 2.5 ja mam 2.8 czyli wolniejsze - !!! B-)

 

 

Moje wyniki po podkręceniu tej karty to 1280 punktow w 3dmarku 06 a 5336 w 3dmarku 03

 

 

Abit NF7-S v2

Procek Athlon XP 2800 podkręcony do 2200mhz

Karta Sapphire x1300le

Pamięc 1Gb DDR 400mhz cl3

Edytowane przez Rambo27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podkręcanie daje niezłe rezultaty. Domyślnie Gigabyte X1300 256MB DDR2 pracuje na taktach 450/400[800-efektywnie]. Podkręciłem (ATiTool 0.26) teraz z ciekawości tylko o 50MHz na rdzeniu i pamięciach [efektywnie 900]; czyli 500/900. Wyniki w 3dm'03 to 4990 przed podkręceniem; 5520! po podkręceniu. Testy na A64 Venice - default 1.8Ghz ze względu na zasilacz ;(

Mam pytanie, zamierzam sobie niebawem kupić grę Neverwinter Nights 2 PL. Czy ta karta wystarczy do komfortowej gry, czy trzeba będzie poszukać czegoś mocniejszego? Pytam osób, które już grają w tę grę.

 

EDIT: Częściowo sam sobie odpowiem na powyższe pytanie - nie da się komfortowo pograć niestety. Ponoć gra ma zabójcze wymagania. Więc nie będę zmieniał grafiki, a poprostu nie kupię gry.

Zauważyłem dziwną rzecz. Jeśli kartę testuję na niepodkręconym procesorze, osiąga ona lepsze rezultaty, aniżeli po podkręceniu procka z 1.8 do 2.25GHz!!! Co za cholera? Zdaje, się że zasiłka nie wyrabia, ale obraz podczas testu się nie rwie!

 

np.

proc 1.8GHz/karta 450/800 - 4990 pkt.

proc 1.8GHz/karta 500/900 - 5520 pkt.

proc 2.25GHz/karta 500/900 - 5050 pkt! - karta napewno pracowała podczas testu na tych ustawieniach, dziwne, trzeba będzie sprawdzić na lepszym zasilatorze.

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...