Skocz do zawartości
R4dziK

Linuksowy Pechowiec?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem, ze nie moge uruchomic (chyba) zadnej dystrybucji LiveCD linuksa. Probowalem Knoppixa i NavynOS (na bazie gentoo). Sam ekran powitalny NavynOS jest znieksztalcony, a po starcie poprostu sie wiesza. Knoppix wogole nie startuje wyswietla blad typu 'Error IRQ #22'.

 

Podobnie zachowuje sie Mandriva 2006. Skanuje sprzęt, nastepnie porty USB, poczym kaze wybrac jeden z napedow w ktorym ma znajdowac sie plyta z systemem. W tle pojawia sie "Disabling IRQ #22". Windows natomiast nie zglasza zadnych konfliktow sprzetowych. Przerwania niby sa OK.

 

Probowalem tez Susa 10.1 instalator wogole nie widzi pakietow zrodlowych, tu jednak chyba problem tkwi w plycie. Windows niby twierdzi ze pliki na plycie zajmuja jakiess 3,8 GB natomiast obraz stworzony z tej plyty przez Nero (image.nrg) zajmuje tylko 1,85GB Suse tez ma problemy ze sprawdzeniem plyty w czasie instalacji.

 

Co do LiveCD to problem napewno tkwi w sprzecie, bo obie dystrybucje mozna bez problemu uruchomic na starszym kompie. Co do instalki to nie wiem czy mam takiego pecha czy tez cos nie tak ze sprzetem.

 

Moj cfg:

P D820

ASUS P5LD2

2x512 DDR2 533Mhz

GF 6600GT

SATA 160GB

ATA 40GB

DVD HITACHI GD-2500

DVDRW NEC ND-4550A

 

edit:

zapomnialem o MOBO :P

Edytowane przez R4dziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... czyli masz problem z przerwaniem #22... Na tym przerwaniu chodzi Standardowy kontroler OpenHCD hosta USB. Sprobuj cos pokombinowac z usb, moze na poczatek odlacz all co masz do niego podpiete... Osobiscie nie mialem takich problemow, wiec nie bardzo moge cos konkretnego doradzic, ale wyglada na to, ze problem lezy w tym wlasnie miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj cos pokombinowac z usb, moze na poczatek odlacz all co masz do niego podpiete...

tez juz o tym myslalem. pozatym, ze odlaczylem wszystko co mam na usb i probowalm uruchomic knoppixa to wylaczylem nawet calkowicie obsługe usb w biosie. efeekt jednak dalej ten sam: 'Disabling IRQ #22' i koniec ladowania systemu :( moze ktos ma jeszcze jakies propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...