Skocz do zawartości
Jhkill

Nowy Dysk, Tylko Jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem. Jestem zmuszony kupić nowy dysk.

Obecnie mam Seagate Barracuda 7200.7 SATA (ST3120026AS). Mam ten dysk od grudnia 2003. Niestety zaczął coś się psuć....

Pod koniec sierpnia grałem sobie w HL2. A tu nagle zwis. Nic się nie dało zrobić, więc RESET. System już nie wstał. Okazało się, że coś porobiło się z ostatnią partycją (tam gdzie była zainstalowana gra). Zapuściłem HDDRegeneratora, niby naprawił błędy, ale system dalej nie odpalał. Musiałem użyć MHDD z funcją erase. Pomogło. Nie na długo....

Przed wczoraj robiłem defragmentacje (akurat tej walniętej wcześniej partycji) i znowu zwis! System oczywiście nie wstał, bo znowu padła ta partycja. Zapuściłem HDDRegeneratora. Okazało się, że bady zrobiły się także na partycji systemowej, i tej walniętej wcześniej. Pomógł MHDD.

Nie chcę dalej ryzykować. Trzeba kupić dysk.

Tylko jaki?

Myślę nad jakimś 200-250 GB. Ale czytając to forum to już nie wiem co wybrać. Czy znowu brać Barracudę ? Czy może coś innego?

 

W sumie zastanawiam się nad Barracudą 7200.10. Kurczę, sam nie wiem :| ...No i mam kasy tylko ~300 zł.

 

Ta moja obecna Barracuda jest dość głośna. Na początku była cicha (z tego co pamiętam) ale potem tylko chrobotanie i chrobotanie ;)

 

Potrzebuję w miarę cichego dysku, i wytrzymałego. Ponieważ komp chodzi często po kilka dni, i "walczy" z torrentami. <-- nie wiem czy to ma jakiś wpływ na żywotność czy coś....

 

Nie mam czasu na bieganie po sklepach, więc muszę zrobić zakup przez internet.

Może polecacie jakiś sprawdzony sklep? Który dobrze wszystko zapakuje, żebym nie musiał potem bawić się w "małego modelarza" i składać dysku do kupy ;-)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu brał bym jakiegos Samsunga ;) Ja od miesiąca mam: http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/57524i jestem bardzo zadowlony z zakupu. To jest juz moj 3 Samsung i na żadnym sie jeszcze nie zawiodłem. Temp dysku ok 34 stopnie w spoczynku, do 45 stopni w stresie.Czy głosno chodzi? Jak to dysk lubi sobie chrupnąc od czasu do czasu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi czym się róznią te dwa dyski?

 

1. Seagate ST3250620AS 250GB sATA II 16MB

2. Seagate ST3250820AS 250GB sATA II 8MB

 

No, ten pierwszy ma 16 mb cache, ale....

 

Jakby patrzeć po numerze to ten 2 jest jakby nowszy ? Czy się mylę.

 

Który lepszy? (nie mowiąc/patrzeć na ilość cache'u, tylko ogólnie)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...