Skocz do zawartości
Adagio

Asus Wl-138g

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem się posiadaczem tej karty WIFI. W swoim komputerze znajduje sie rowniez 2 karta WIFI też Asus ale starszy model. Zainstalowałem drivery i podpiołem antene. I bardzo się zdziwiłem. Siła sygnału zwykle oscylowała w granicy 80% a na tej karcie 35-40% Co jest tego powodem? Pozatem połączenie bedące zawsze 11Mbitowym teraz to zaledwie 1Mbit. I tak od razu nasówa mi się pytanie czy to karta jest walnieta? A może cos ze sterownikami? Znacie moze jakieś alternatywne stery do tej karty? Prosze o pomoc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Adagio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to karta w wersji v2 na Broadcomie, czy starsza na Marvellu? Ja posiadam tę na Broadcomie. I prawda jest taka, że karta potrzebuje chyba lepszej anteny niż ta malutka przy karcie.

Zauważyłem, że kiedy pracuje w trybie sotwarowego AP siła sygnału jest naprawdę bardzo duża i stabilna - transfer do laptopa w pokoju za dwiema ścianami nie szchodzi poniżej 22Mb/s, a nawet 36Mb/s. Natomiast w trybie infrastucture, jako klient sprawuje się żenująco - nie łapie zasięgu z tej właśnie odległości. Sprawdzałem tą lokalizację inną kartą - kluczem pod USB (bez anteny zew.)! i o dziwo sprawuje się lepiej!!! Ta karta nie nadaje się wg. mnie jako klient, chyba że w tym samym pomieszczeniu co AP. Za to jako softAP jest całkiem przyzwoita, tyle, że to wiąże się z włączonym komputerem jako APkiem. Słyszałem też że ASUS nie popisał się ze sterownikami do tej karty, przez co takie jaja w trybie infrastucture i szczególnie ad-hoc.

Jeszcze nie próbowałem ze sterownikami BroadComa.

Tu masz http://www.station-drivers.com/page/broadcom.htm na tej stronie to chyba będzie Wireless 802.11b & 802.11g (BCM943XX). Mozesz sprawdzić i podzielić się wrażeniami, bo ja jakoś ostatnio nie mam czasu na testowanie ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie ja chyba miałem pecha i kupiłem tą starszą na Marvellu. Rev. 1.22. I to calkiem mozliwe że to przez sterowniki. A test robilem na zewnetrzej antenie. Zobacze jutro rano jak się bedzie sprawowała w lepszej pogodzie.

I chyba sprawdze sterowniki zpodanej przez Ciebie strony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak.. wiem.. zamiast Broadcom to w adresie wpisałem Marvell i sa. Ale niestety zadnej róznicy. :/ Ale dzis widze że sygnał jest troche lepszy niż wczoraj. 3 do 4 kreski a nie 2 do 3. Ale szybkość tylko 1Mb. Jak to zmienić nie instalując oprogramowania ASUS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...