Skocz do zawartości
laaps

Bluetooth Access Point D-link Dbt-900ap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam laptopa z wbudowanym bluetoothem, access pointa bluetooth model jak w temacie oraz internet z kablowki, a konkretnie z multimedia polska. Chcialbym teraz sobie zrobic tak zeby miec internet bezprzewodowo, dostarczany za pomoca w/w AP. Wiem ze zasieg takiego AP nie jest duzy ale na moje mieszkanko styknie. Modem kablowy ktory posiadam ma zlacze RJ-45 i za pomoca kabelka polaczylem go z AP. Teraz laptop "widzi" AP, mam nawiazane polaczenie pomiedzy nimi ale internetu nie ma. I tu mam pytanie jak to dalej skonfigorowac czy trzeba jeszcze cos w opcjach internet explorera pomajstrowac czy zrobic jeszcze cos innego. Bardzo bym prosil o jakies wskazowki i porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na umowie, bądź wogóle w dokumentach umowy z Twoim usługodawcą jaki jest IP, brama domyślna, maska podsieci DNS itd. Jeśli wcześniej komputer był podłączony tylko do modemu i internet DZIAŁAŁ ! to wejdź w panel sterowania==>>połączenia sieciowe==>>kliknij prawym przyciskiem myszy na połączenie lokalne i wybierz właściwości==>>zaznacz protokół internetowy TCP/IP==>>kliknij własciwości==>> i spisz wszystkie dane jakie są tam wprowadzone (bezbłędnie)

 

Następnie powinieneś mieć w połączeniu sieciowym "Bluetooth Network". Jeśli masz to dalsze kroki polegają na "przepisaniu" wszystkich wartości do tego połaczenia "bluetooth network", a robisz to tak jak uprzednio wchodziłeś na połączenie lokalne...protokół TCP/IP...itd. Zatwierdzasz zmiany i klikasz ok.

 

W razie problemów gg1985770, jednak nie oczekuj po bluetoothie dobrego transferu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na umowie, bądź wogóle w dokumentach umowy z Twoim usługodawcą jaki jest IP, brama domyślna, maska podsieci DNS itd. Jeśli wcześniej komputer był podłączony tylko do modemu i internet DZIAŁAŁ ! to wejdź w panel sterowania==>>połączenia sieciowe==>>kliknij prawym przyciskiem myszy na połączenie lokalne i wybierz właściwości==>>zaznacz protokół internetowy TCP/IP==>>kliknij własciwości==>> i spisz wszystkie dane jakie są tam wprowadzone (bezbłędnie)

 

Następnie powinieneś mieć w połączeniu sieciowym "Bluetooth Network". Jeśli masz to dalsze kroki polegają na "przepisaniu" wszystkich wartości do tego połaczenia "bluetooth network", a robisz to tak jak uprzednio wchodziłeś na połączenie lokalne...protokół TCP/IP...itd. Zatwierdzasz zmiany i klikasz ok.

 

W razie problemów gg1985770, jednak nie oczekuj po bluetoothie dobrego transferu.

Tylko ze wczesniej internet mialem przez usb bo ten modem mozna podlaczyc do kompa wlasne przez usb albo przez rj-45, a w umowie nie ma parametrow o ktorych pisales :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz jakiekolwiek IP ? Jak dostajesz, ale z puli AP, to zaloguj sie na config i wylacz DHCP od APka. Moze to cos da

Do tego urządzenia nie da się zalogować ;) Nie pełni funkcji DHCP ani niczego poza stworzeniem połaczenia internetowego przez bluetooth. Można tylko zmienić hasło (PIN).

 

@laaps powiedz mi jeszcze, czy łącząc się z tym acces pointem sparowałeś go ?? (tzn. czy wpisałeś PIN "root" podczas konfiguracji)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego urządzenia nie da się zalogować ;) Nie pełni funkcji DHCP ani niczego poza stworzeniem połaczenia internetowego przez bluetooth. Można tylko zmienić hasło (PIN).

 

@laaps powiedz mi jeszcze, czy łącząc się z tym acces pointem sparowałeś go ?? (tzn. czy wpisałeś PIN "root" podczas konfiguracji)??

tak jest sparowane, pin zostal wpisany czyli dokladnie "root"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz modem, to nie ma szans byś nie dostał żadnych danych odnośnie adresów IP, bramy domyślnej, DNS'a itd.

 

Czy przed użytkowaniem tego Acces pointa, w momencie gdy komputer podłączony był do modemu bezpośrednio to czy instalowałeś jakiś program dostarczany przez Twojego dostawcę internetu ?? Jeśli tak to zadzwoń do providera i zapytaj się jaki IP jest Ci przydzielony oraz całą resztę jaką Ci opisałem. Multimedia Polska przydziela IP chyba z zakresu 10.x.x.x. więc jeśli nigdzie nie masz tego na umowie to dzwoń i poproś o te dane.

 

EDIT

Właśnie poczytałem sobie w multimedia Polska, że faktycznie nie potrzeba żadnych danych do konfiguracji. Wszystko przebiega automatycznie.

 

"Należy zresetować modem (wyłączenie zasilania modemu). Modem przydziela adres IP dla jednego mac adresu karty lub USB, jeśli nie dokonamy restartu tego modemu nie przydzieli on adresu IP dla urządzenia o innym mac adresie."

 

Powinno pomóc.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...