Skocz do zawartości
Adagio

Obawy Przed Zwiechą Sieci. I Kilka Pytan.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pewne obawy w stosunku do działania sieci po zaniku prądu. Czy routery D-LINKA maja problemy ze wstaniem po takiej sytuacji? A co zrobić aby działały non stop nawet jak prądu nie ma? Może jakię akumulator 12volt czy 6Volt załatwił by sprawe?

Siec wygada tak:

 

DSL Router WIFI jako stacja bazowa główna

do niego podłączony WIFI przekaznik tez D-LINK

i do tego też za pomocą wifi podłączone jest 10 uzytkowników. A do bazowej jak narazie 1 osoba.

 

Jakie są róznice i kiedy nalezy uzyć:

Acces Point

Wireless Bridge

Multipoint Bridge

Repeater

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Adagio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Repeater - wzmaczniac sygnału niczym się nie przejmujący. Po prostu przesyła dalej to co dostanie. Uzywanie - tam gdzie potrzebne jest wzmocnienie sygnału ;)

 

Brigde - jest to urządzenie działające w oparciu o adresy MAC, na podstawie których ustalają czy przesłać ramkę dalej. Dzielą domeny kolizyjne na mniejsze, podnosząc tym samym wydajność sieci. Obecnie używane formy mostów to switche, czyli tak na prawdę wieloportowe bridge. Uzycie - nie wiem czy będzie Ci potrzebne bo w routerze masz juz switcha wbudowanego zapewne.

 

Access Point - punkt dostępowy łączący sieć bezprzewodową z przewodową Uzycie - tez masz wbudowanego w router

 

Jezeli chodzi o wstawanie to ja nie doświadczyłem nigdy problemów, choć wachania i awarie prądu miewam częstwo. Nie mniej jednak możliwe jest, że skoki napięcia spowodują reset do ustawień fabrycznych. Proponuję użycie jakiegoś taniego zasilacza UPS, jeżeli zależy Ci na zebezpieczeniu się przed awariami prądu/niestabilnościami napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...