Skocz do zawartości
Hikari

Udostepnianie Internetu Przez Bt

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam w domu komputer z BT 2.0 i sterownikami widcomma. Czasami przynosze firmowego laptopa i chcialbym mu udostepnic internet przez bt.

 

Na kompie domowym jest Widcomm 5, ale na laptopie tylko standardowe sterowniki Windowsa XP (w razie czego moze uda mi sie wydebic legalnego blusoleil jesli bedzie niezbedny).

 

Czy komus udalo sie na czyms takim udostepnic internet (neostrada)? Jesli tak to prosze o informacje jak to zrobic, bo juz od paru dni sie z tym mecze bez rezultatow. Bede wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku napisz co robisz po kolei i jakie problemy spotykasz w trakcie konfiguracji. Bo jeśli domagasz się poradnika co i jak to odsyłam na google, tam jest tego od groma.

 

No i jeśli na laptopie nie ma w połączeniach sieciowych "Bluetooth Network" czy coś w tym stylu to bez oprogramowania ze strony producenta laptopa ani rusz. Jeśi jednak jest to szafa gra i powinno się to ustawić bezoporowo.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zacznijmy od kompa domowego:

1. W widcommie wlaczam usluge network access (wraz z opcja udostepniania LAN i internetu).

2. Do tego pojawia mi sie polaczenie sieciowe bluetooth connection.

3. Uruchamiam kreatora sieci, opcja 1 (czyli moj komp jest brama), polaczenie do internetu to neo, potem zaznaczam, ze chce je udostepnic dla bluetooth conneciton.

4. IP na blue to 192.168.0.1, maska 255.255.255.0

 

Na laptopie musze miec bluesoleil (oryginalnie XP SP2 ma tylko personal area network, ktora nie pozwala na takie rzeczy). Tam w polaczeniu bluetooth ustawiam ip na 192.168.0.2, maske 255.255.255.0 i brame 192.168.0.1. No i niestety po pierwsze bluesoleil nie znajduje na kompie stacjonarnym polaczenia network access.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zacznijmy od kompa domowego:

1. W widcommie wlaczam usluge network access (wraz z opcja udostepniania LAN i internetu).

2. Do tego pojawia mi sie polaczenie sieciowe bluetooth connection.

3. Uruchamiam kreatora sieci, opcja 1 (czyli moj komp jest brama), polaczenie do internetu to neo, potem zaznaczam, ze chce je udostepnic dla bluetooth conneciton.

4. IP na blue to 192.168.0.1, maska 255.255.255.0

 

Na laptopie musze miec bluesoleil (oryginalnie XP SP2 ma tylko personal area network, ktora nie pozwala na takie rzeczy). Tam w polaczeniu bluetooth ustawiam ip na 192.168.0.2, maske 255.255.255.0 i brame 192.168.0.1. No i niestety po pierwsze bluesoleil nie znajduje na kompie stacjonarnym polaczenia network access.

W PC

1. Czy w panelu sterowania w połączeniach sieciowych masz "Bluetooth Network" ?, Bluetooth connection jest do połączeń modemowych a nie do udostępniania netu, jego nie używaj wogóle.

 

W Laptopie

1. To samo co wyżej, jeśli nie to będziemy korzystać z Blusoleil.

 

Zakładam, że nie masz routera.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...