Skocz do zawartości
Gość BilGejtZ

Komputer Się Nie Włącza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio troszkę pomieszałem i komputer nie chce się włączyć, ale po kolei... Komputer wcześniej normalnie chodził, ale podłączyłem drugi dysk i nagrywarkę DVD. Nie chciał się włączyć, tzn. odpalał, na chwilkę zabłysnęła dioda włączenia, wentylatory zaczynają się kręcić, ale po ułamku sekundy gaśnie. Odłączyłem nagrywarkę i dysk, ale problem występuje nadal...

Komputer to Winchester 3000+, AsRock 939-DualVSTA, 512MB RAM, Radeon 9550 (jednak na 6600GT i 5200 też nici...), cd-rw, seagate 40gb i zasilacz Akyga 400W. Co najdziwniejsze na HuntKeyu 350AP w ogóle się nie uruchamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy poprawnie popodlaczales wszystki kable, zwlaszcza te od zasilacza i od obudowy.

Wydaje mi się, że tak... 20pin, ATX12V (na pewno, to nie jest rozszerzenie 20pin) - to samo powinno odpalić kompa... Molexy są pod dyskiem i nagrywarką, wentylatory podłączone na płycie głównej... Nie wiem co może być nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz moze wentylatory wpiete do mobo? ja tak kiedys mialem ze mi wybijalo "blad ram" (dzwiek glosniczka sys. to oznaczal) a w rzeczywistosci byla przeciazona mobo bo podlaczylem za duzo wiatrakow xD. Sprobuj przepiac je na molex albo w ogole odpiac (np jak masz wpietego wentyla z budy do mobo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Sprawdź czy wentylator na procku jest prawidłowo podpięty do płyty głównej. Wtyczka od wentylatora ma byc wpięta pod gniazdo (wentylatora) CPU, zobacz czy się coś nie poluzowało, lub podepnij inny wentylator pod tą wtyczkę, objaw jest bardzo podobny do tego kiedy czujnik płyty głownej nie wykrywa obrotów wentylator CPU, sekunda i automatycznie komp się wyłącza.Nie pomogło, no to proponuje rozebrać całego przeczyścić i złożyć.Jak to nie pomogło i wcześniej wszystko chodziło i nie zmieniałeś nic oprócz jak napisałeś dysku i napędu to moim zdaniem mogłeś uwalić płytę główną.

Pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na bank dobrze wpięte... Rozłożyłem (nawet wykręciłem śruby :D) do zera i złożyłem, ale nadal to samo...

 

Czyli możliwe, że płyta główna nawala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...