Skocz do zawartości
piterus90

[delphi]drobne Problemy Z Telnetem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pisze sobie serwer Telnetu w Delphi, robie to na socketach, bez uzycia zadnych zamulajacych komponentow. I problem moj jest taki:

 

Odpalam polaczenie z serwerem, cos tam sobie pisze i jest warunek zeby przy napisaniu help i [enter] wyswietlil jakis tam tekst. Wiec wpisuje to help i wyswietla mi to co ma mi wyswietlic, lecz nie przechodzi do nastepnej linii. Wkurza to, poniewaz user jak pisze, to zmazuje mu się komunikat od serwera. #13 nie pomaga... Jak wiec przejsc do nastepnej linii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat w dziedzinie sieci nie jestem obeznany, ale jeśli przesyłasz tekst w formie ciągu bajtów, powiedzmy stringa... to gdzie to potem wyświetlasz? Jeśli jest to typowy string to wystarczy dodać na początku czy na końcu wiadomości \n ewentualnie \n\r

 

Inen podejście to takie.. jak klient usera stwierdzi ze dostał wiadomość z servera.. to najpierw zrobi sam przejście do nowej linii i dopiero wyświetli msg. Ewentualnie samo naciśnięcie entera powinno już to robić..

Nie wiem w czym wyświetlasz te msg, czy jest to cos w rodzaju Tmemo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klient to standardowy klient telnetu(maslo maslane..) wbudowany w Windows(Start->uruchom -> telnet) i właśnie tutaj jest ten problem... Gdybym pisał własną aplikacje klienta, nie byłoby tego problemu, gdyż zrobiłbym tak jak mówisz.

 

I ani \n ani \n\r niestety nie działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się nie znam, ale może w protokole telnet jest jakiś kod newline czy coś...?

 

znalazłem coś takeigo o telnecie... tam coś piszą o kodach cr, nl, nl nul,... może coś Ci zaświta...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ja tez znalazlem - chodzilo o #10#13 ... Dlaczego ja wczesniej nie wpadlem zeby poszukac protokolu?

 

W kazdym razie dzieki wielkie za pomoc, projekt juz prawie na ukonczeniu, tylko troche sie hardwarem zajme dzisiaj i bedzie na czwartek.

 

Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...