Skocz do zawartości
kretu

Laptop Dla Studentki Architektury

Rekomendowane odpowiedzi

Siostra musi sobie lapa kupić i mam jej wybrać ale nie mam pojęcia jakie tak naprawdę mają wymagania te jej programy w rodzaju archicad 3dmax itp. Co byście polecili. tak do 3-4k. A jedyne co ona sobie zarzyczyła to że ma on być wmiarę lekki

powiem tak.. ciezko bedzie cos wybraćza te cene bo tu potrzebny jest mocny w miare procek conajmniej giga ramu no i karta graficzna najlepiej jakies quadro albo firegl a to niestety jest drogie połaczenie...no chyab ze sprecyzuje ze nie obchodzi jej np za bardzo predkosc dzialana iprogramow typu cad a szczerze watpie w to pozatym do takich dzialn im lepsza matryca tym lepiej... i odrazu niech sie przygotuje na wage w okolicy 3kg<

 

jesli chodzi o konkrety to jak dla mnie dell precision, latitude d820/d620 z grafika quadro, tylko ze to sa drogie rozwiazania ale typowo przeznaczone do takich dzialan...

ja w pon odbieram dell'a inspiriona z grafika x1400 giga ramu tylko procek tak ciut slaby bo 2x1,66ghz i zakladam ze podola moim wymaganim poki co... jak bedzie potrzebny profesjonalny sprzet to bedzie znaczylo ze bedzie mnie na niego stac ;] i sie kupi... zatem niech dobrze przemysli przedzial cenowy czy ta gorna granica 4k to wszystko co da rade?? to moj konfig klik

 

bo w jej przypadku oppadaja na starcie wszyskie systemy ze znitegrowan akrta graficzna a rozsadne minimum to x1400/ quadro nvs 120... kumpel ostatnio zakupil laptopa z firegl t2 ale nie mial okazji odpalac na nim autocada jeszcze...zaplacil 2800 za hp nw8000

Edytowane przez shrek999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Quadro czy FireGL to można to je można zrobić programowo z dziforca czy radeona (ja tak mam - patrz podpis). A warto, jest zauważalna różnica - sterowniki są dopasowane do danego programu.

a mozesz zdardzic strone?? zarzucicc linkiem do jakisj strony z sterownikami opisem jak to dziła itd?? dla radka x1400 mobility

 

edit. tylko zobacz ze Ty masz zwyklegi pieca... i to nieco zmienia postac rzeczy... z tego co widzialem trzeba fizycznie zaingerowac w karte a tu niestety ciezko bedzie chyba ze sie myle... ??

Edytowane przez shrek999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba uda mi sie ją przekonać do tego czyli zamiast 100gb odrobine lepszy procek bo nie będzie jej potrzeba tyle miejsca, a wrazie czego podłącze jej zewnętrzny. Stwierdziła że ona na razie nie będzie musiała robić jakiś wielkich projektów a jej znajomi na studiach niby sobie jakoś radzą na lapach: intel 1,7 512ram i dowolną grafiką 256 więc powinno być ok. Jak by ktoś miał jakąś inną propozycję to bardzo proszę lap będzie kupowany dopiero gdzieś za tydzień dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten co ja ci dalem ma lepsza matryce i uwiez widac roznice a tych kilkudziesieciu Mhz i tak nie odczuje i tak... a grafika 256 to jest dosc zludna rzecz bo ta karta ma faktycznie 128 mb + 128 przydzielane dynamicznie z ramu ale jak chcesz... jak sie wstrzymasz kilka dni to ci powiem jak autocad działa na tym sprzecie =] bo jutro ma do mnie kurier wpasc a potem musze zasac oryginalnego cada ;d

 

i baterie ma lepsza :) i BT i wogole

Edytowane przez shrek999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok tam jest ale nie ma nic wspomnianego o radeonie x1400 mobility... na niego zadziała to postepujac zgodnie z tym jak tam jest opisane??

zobacza na anglojęzycznej stronie podanej w linku ( http://forums.cgsociety.org/showthread.php...age=1&pp=15 ), ale tez wątpie żeby był x1400. Jak nie znajdziesz to napisz do goscia co to opisal, to Polak.

Edytowane przez Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...