Skocz do zawartości
drednot

Laptop ~14" <3,5k Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Muszę kupić laptopa do pracy/internetu.... Może od razu napisze jakie kryterium obrałem:

 

-cena do 3500zł (nie moge przekroczyc bo inaczej zmienia sie amortyzacja <biore na firmę>)

-nieduży i stosunkowo lekki (chyba niestety 14" bo 13 sa juz drozsze)

-dość dobry czas baterii

-wifi i BT + czytnik kart (warunek konieczny)

-dobre wykonanie

 

Niestety w klasie <15" wybór nie jest zbyt szeroki :/ Po 2 dniach oglądania i szukania, wybór zawęziłem do dwóch:

 

1) Asus A8H-4P001H CM420(1,6) 512MB 80GB 14,1" WXGA DVD±RW(DL) BT WiFi WXPHPL

Jego zalety: bogato wyposażony;

Wady: z tego co znalazłem to słaby czas na baterii dlatego od razu bym dokupił ~4600mAh; brak Centrino

 

2)FS Amilo M6450G (PM735, 512MB, 80GB, XP Home)

Zalety: ma Centrino; lepszy czas na baterii ale moze tez od razu dokupie lepszą; lżejszy (o 100g :) )

Wady: brak BT (jeżeli nie da sie dokupić to laptop odpada :/ )

 

I co o nich myślicie? Może ktoś z Was się już z którymś z nich zetknął?

 

pozdro

 

--- jeszcze chciałem zapytać o Centrino. Czy można je sobie darować czy lepiej jednak je mieć?

Edytowane przez drednot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego - masz rację pewnie co do czasu pracy, ale czy bogactwo wyposażenia nie zrekompensuje Ci małego braku energii ?? Tymbardziej że planujesz do niego drugą baterię ;) Więc IMO ten argument odpada ...

NO. 2 - BT na donglu to jakiś problem :o ?? Tu też planujesz baterię, więc nie rozumiem skąd troska o długosc pracy ;) No chyba że bardzo długo potrzebujesz pracować unplugged...

Osobiście wziąłbym chyba jednak FS, właśnie ze względu na Centrino. Skoro tak zalezy ci na baterii to napewno będzie lepsze od Celerona. Ale wg. mnie to jedyny argument za...

BTW - oba mają jedną istotną wg, mnie wadę - 512 MB RAM obsadzone w obu bankach... Oznacza to ni mniej, ni więcej tylko konieczność inwestycji w dwie kości 512 przy chęci zmiany RAMu... Wg. mnie 512 MB to absolutne minimum, przy 1 GB można mówić o poprawności i jakimś komforcie pracy... Więc może zamiast dodatkowej bateri zmiana RAMu ??

Musisz sobie odpowiedzieć na te pytania :)

pozdrawiam

sansaba

 

P.S. Moderka dzienks ;)

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz. przyznaje, troche zakrecilem z tymi bateriami :] powiedzmy, ze i tak dokupie 2 bo czesto podróżuję i napewno się przyda.

 

kwestia BT... będę używał mychy na BT a wiem, ze ciagłe wtykanie i wyjmowanie 'dongla' jest uciążliwe. Czasem tez trzeba cos przegrac z komorki. z tego powodu raczej chyba wezme asusa. Oczywiście rozbudowa ramu to podstawa wiec nawet nie pisałem. Wstawie zamiast 2x256 1x1GB i zostawie slot do ew. rozbudowy :) w sumie wszystko jasne.

takie jeszcze pytanko. kupuje tez palma, ktory głównie bedzie służył jako GPS i wybrałem takiego potworka. jakies opinie? :]

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lifebook s7010, s7010d, s7020

 

matryca 14' z tego co sie doszukalem to sa nawet z rozdzialka 1400x1050 (ale moge sie mylic)

mala waga 1,6 - 1,7kg

BT sie trafia, czytnik jest, na baterii pracuje powyzej 3h

 

Co do wykonania to jest bez zarzutow, nic nie stuka nie skrzypi oraz nie odstaje - wszystko ladnie i starannie spasowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra w wolnej chwili posprawdzam te laptopy ale juz bardzo napaliłem sie na tego asusa. A jak wogóle mają sie HPki? bo jestem ogólnie zrażony do tej firmy (aparat za 2k zepsuł się 2 miesiące po wygaśnięciu gwarancji) i wolałbym jej unikać <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...