Skocz do zawartości
szwabek

Nowa Obudowa, Potrzebne Dziurki....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

składam moje WC, kupiłem już większośc potrzebnych elementów, w tym obudowę Chieftec LBX-03B-B-B czyli Medium Tower i stanąłem przed wyborem miejsca na umieszczenie chłodnicy (2x120mm Cooltek).

Standardem jest przykręcanie jej pod sufitem co się równa z wycięciem otworów... A z tym w warunkach akademickich jest problem:P

 

W związku z tym chciałem Was zapytać jak mi proponujecie umiescic chłodnicę oraz, a moze raczej przede wszystkim czy jest ktoś w stanie pomóc mi wyciąć te otwory we Wrocławiu?

 

dzięukuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, dzięki, a byłem u nich w sklepie i nawet wspomniałem coś, że będe miał problem z wycięciem otworu to nic nie zaproponowali... heh

Ciekawe tylko jak droga taka przyjemność... Bo jednak jak sporo to wole samemu kombinowac i szukac pomocnej dzuszyczki:P

 

PS.

Sam czytałeś maila? :P

Bo to ja Cie własnie męcze ostatnio:)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, dzięki, a byłem u nich w sklepie i nawet wspomniałem coś, że będe miał problem z wycięciem otworu to nic nie zaproponowali... heh

Ciekawe tylko jak droga taka przyjemność... Bo jednak jak sporo to wole samemu kombinowac i szukac pomocnej dzuszyczki:P

 

PS.

Sam czytałeś maila? :P

Bo to ja Cie własnie męcze ostatnio:)

 

pozdrawiam

 

czytalem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 4 lis 2006, 08:24' post='2377083']

biora 30 pln od otworu na wentyl 12cm...

Huh, nie odpisali mi jeszcze jak sie cenią, ale jak będe musiał 60pln wydać to wole sam pokombinować i dalej poszukuje osoby z Wroc, która mogła by pomóc:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

dowiedziałem się, że taki otworek w Angeli jest wart 100PLN!!!!

 

Z tego powodu planuję coś sam wyciachac, dlatego tez ponawiam prośbę/pytanie o pomoc, bo ja żadnych narzedzi niestety nie mam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

dowiedziałem się, że taki otworek w Angeli jest wart 100PLN!!!!

 

Z tego powodu planuję coś sam wyciachac, dlatego tez ponawiam prośbę/pytanie o pomoc, bo ja żadnych narzedzi niestety nie mam.

 

Pozdrawiam

 

tylko napisz jaki chciales otwor bo wyjdzie ze za standardowia dziure pod 120mm biore 100pln...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja !! Nie wiedziałem że Angela takie rzeczy robi !! Tej ich "mody" w sklepie to proszą o pomste do nieba...a tu taka niespodzianka :oops:

Tak w ogole - to "te ich"mody" " to powstawaly w 2003 roku :) czyli jak Ciebie jeszcze na tym forum nawet nie było :)

 

Tak btw robił to to nijaki b3t0n - starsi userzy tweaka kojarza na pewno ;), i w tamtych czasach to bylo "COŚ"

 

A co do kolegi Szwabka i 100 zł - no cóż, jak sam bedziesz wycinał to zorientujesz sie jak ciężko jest wyciąć i co najważniejsze DOKLADNIE zwymiarowac taki otworek jak podeslales mi na maila :) w praktyce - caly dzien roboty. A zreszta wczesniej rozmawialismy o otworach na chlodnice dual 120, i cena faktycznie wynosila 60 zł :). To co mi wyslales potem na mala to juz zupelnie inna bajka :)

 

co do ciecia - dobra rada >> tnij wyzynarką, jak najmniejsze zeby brzeszczotu, jak najwieksza predkosc (wbrew pozorom). Powoli, i niech cie wyzynarka "ciągnie" zebyc Ty jej nie przesuwal na sile do przodu.

 

Aha - i pierwsza zasada - jesli cos spiep***sz - nie poprawiaj ;P

druga zasada - jak juz poprawiasz - to nie wyzynarką ;)

 

Brzeszczot studź po kazdym okolo 7-10 cm cięcia - przy milimetrowej blasze chiefteca, grzeje sie cholernie szybko. Przegrzejesz brzeszczot = połamiesz zęby :)

Edytowane przez qba_dx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i dobre rady!!!

 

Chętnie bym oddał te robotę fachowcowi, jakim zapewne jesteś, ale niestety kolejne 100pln zainwestowane w komputer to juz nie na moją studencka kieszeń...

 

Czyli za otwór standardowy na chłodnicą dual - 60pln, a za otwór okrągły - 100pln

To źle zrozumiałem, bo myślałem, że kształt nie gra roli, a cena to 100 za dowolny otwór.

 

pozdrawiam

Edytowane przez szwabek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ciecia - dobra rada >> tnij wyzynarką, jak najmniejsze zeby brzeszczotu, jak najwieksza predkosc (wbrew pozorom). Powoli, i niech cie wyzynarka "ciągnie" zebyc Ty jej nie przesuwal na sile do przodu.

 

Aha - i pierwsza zasada - jesli cos spiep***sz - nie poprawiaj ;P

druga zasada - jak juz poprawiasz - to nie wyzynarką ;)

 

Brzeszczot studź po kazdym okolo 7-10 cm cięcia - przy milimetrowej blasze chiefteca, grzeje sie cholernie szybko. Przegrzejesz brzeszczot = połamiesz zęby :)

swieta prawda... polecam kapnac troche oleju po "trasie" brzeszczotu, pomaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...