Skocz do zawartości
Coyote2

Chieftec 420w Df Pociągnie Ten Zestaw?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Ostatnio dzięki Wam udało mi się ostatecznie wybrać postać mojego nowego zestawu. Jeszcze czekam na dwie części, ale będzie to: C2D e6300@ile się da, Sapphire X1950Pro, 2GB (2x1GB) PDP Patriot 800MHz, Seagate ES 250GB SATAII (potem dojdzie jeszcze drugi), SB Live! (później wymieniony na któreś Audigy lub X-Fi). Z czasem dojdzie jeszcze tuner TV.

Do tego miałem dorzucić swój zasilacz Chieftec 420W Dual Fan. Myślałem, że da radę, ale ostatnio popatrzyłem jeszcze, pooglądałem i się przestraszyłem. Ma on tylko 18A na (pojedynczej) linii +12V, do tego tylko (?) 420W zaś obciążalność tej linii 216W ( wszystko tutaj: http://galeria.purepc.pl/d/2860-4/chieftec420W_zdj_05.jpg ). Czyżby jednak był za słaby? Nie wiem ile dokładnie watów i na jakiej linii ciągnie procesor, ale karta graficzna teoretycznie 270W. Nie chcę ryzykować spalenia komputera. Będę ryzykował?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi. Mam nadzieję, że pomożecie mi nie stracić na starcie zestawu, który z takim trudem kompletuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury gadasz Saimek.

680i + x6800 + 1900xtx

 

Popatrz na te wyniki. Na 975X w 3DM06 przy x6800, x1900 XTX 512MB, 2GB RAM ok. 255W! ;)

 

ps. Co nie przeczy, ze 18A przy pojedynczej linii 12V to troche malo... :)

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może któryś z tych Taganów wystarczy?

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21149 (430W U15 Easycon)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21150 (480W U15 Easycon)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18868 (430W U22 2Force)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18869 (480W U22 2Force)

 

I tak już jadę na minusie. :( I nie chcę kupić nic za drogiego. Te zasilacze są mniej więcej w górnej granicy moich możliwości finansowych. Im więcej wydam tym mniej zjem w tym miesiącu. :] Ale też nie chcę baaardzo oszczędzać. Wiem, że tematy były milion razy. Może jeszcze raz podpowiecie? A może ten Antec 500 HE czy jak mu tam?

 

Znajomy z innego forum radzi mi, żebym wybrał http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=2...;szerokosc=1297 czyli Tagan U15 Easycon, ale wersja aż 580W. Czy to naprawdę jest potrzebne? Bo kosztuje kolejne 100zł więcej.

Edytowane przez Coyote2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co podajesz to też zabytki.

:( Bo tutaj są chwalone. Myślałem, że dobre.

Więc co? Topower TOP-526 P6 420W? A może ten Tagan 530W - U22 2Force Series? Ewentualnie Be-quiet Dark Power PRO P6 ATX 530W?

 

Jeszcze na tego mogę sobie pozwolić: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27037 ( easonic S12-500 - 500W )

Edytowane przez Coyote2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u15 i u22 to zasilacze ktore technologicznie lekko odstaja :]

seasonic jest calkiem spoko (ja mam wersje 330w i sobie bardzo chwale).

choc w tej cenie zastanowilbym sie nad taganem u25 albo colteciem albo jakims anteciem

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=32092

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem ograniczony przez dostępność w dwóch sklepach (z powodów, których nie będę tutaj wyjaśniał) więc niestety nie mogę sobie wybrać najlepszego, zamówić go gdzieś i kupić. Przejrzałem oferty tych sklepów (Komputronik i Znak) i znalazłem takie ciekawe zasilacze w cenach poniżej 500zł. Pomoglibyście mi wybrać 3-5 najlepszych z nich (i ustawić w kolejności od najlepszego do najgorszego)? Bo niestety wybiorę jeden, może się okazać, że nie mają i muszę mieć alternatywę. Oto lista:

 

Bequiet Dark Power P6-520W (520W)

Bequiet Dark Power P6-470W (470W)

Cooltek MST 500 Real Plug Power (500W)

Enermax Liberty (500W)

Seasonic S-12 (500W)

Seasonic S-12 (430W)

Tagan Dual Engine TG500-U25 (500W)

ToPower TOP-627P6 EZ (520W)

ToPower TOP-530NF (530W)

ToPower TOP-550P3 U12 EZ (450W)

 

No i tamte, ale jak rozumiem są gorsze od niektórych z wyższej części tej listy.

Tagan TG580-U22 (580W)

Tagan TG580-U15 (580W)

Tagan TG530-U22 (530W)

Tagan TG530-U15 (530W)

 

W dwóch wypadkach dołączyłem do listy słabsze wersje, bo może wystarczą?

 

Kup sobie chiefteca CFT 500 A12S i będziesz miał mocy pod dostatkiem i odpinane kable.

Nie sądziłem, że Chieftec się liczy w tym segmencie... Szczerze mówiąc nie zależy mi na odpinanych kablach, choć z pewnością byłby to miły dodatek. A czy ten zasilacz rzeczywiście może się równać z konkurentami droższymi o 150zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrzebałem chyba połowę tematów o zasiłkach i nadal nie wiem. W każdym co innego. Nie ma zasiłki idealnej. Zrewidowałem trochę wymagania i stwierdziłem, że fajnie byłoby mieć odpinane przewody. Cisza nie jest dla mnie wyznacznikiem i o ile to nie będzie traktor - super.

Waham się teraz między:

1. Antec NEO HE 500W

2. Tagan TG500-U35 Easycon XL

3. Enermax Liberty 500W

4. (rezerwowy) Cooltec CT500

 

Najbardziej kusi numer dwa, ale jest już piekielnie drogi. Czy na pewno warto do mojego konfigu? Mam wrażenie, że nie, a nie lubię niepotrzebnie płacić za dużo. Dual Engine U25 byłby OK, ale no nie ma odpinanych kabli.

 

Odnośnie czwórki - jako jedyny z tych zasilaczy nie jest w ATX 2.2 czyli jest najstarszą technologicznie z podanych konstrukcji.

 

Antec i Enermax trzymają podobny poziom. No może Antec troszkę lepszy. Tutaj mam jednak pytanie: jak wypada porównanie trzech 17A linii +12V (Antec) kontra dwie linie 22A (Enermax). Owszem, w Antecu na +12 może być łącznie 38A zaś na Enermaxie 32. Kiedy ta różnica się uwidoczni? Gdy zechcę dodać kartę w CF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Enermaxa 500 W (Rohs) , który spox ciągnie X1900Xt z mod biosem po Oc, w idle lub stresie obroty zasiłki wynoszą 900/min i wogóle go nie słychać.

Kupiony w Zenfist.pl, zasiłka super, odpinane kable,świetne wyposarzenie i co najwżniejsze działa doskonale.

Przesiadka z Chiefa 420W DF , który wyłączał kompa.

Pozdro

 

PS.

Oj byka walnąłem oczywiście "wyposażenie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chieftec jest wydajnościowo lepszy niż Seasonic S12/M12 to po co płacić więcej.

 

Właśnie dlatego to jest tak dobry zasilacz bo płacąc 150 zł mniej masz lepszą wydajność, a sprawność zasilacza i tak pozostaje na poziomie 80% i więcej. Może nie ma on niezależnej stabilizacji dla każdej linii, tak jak Seasonic, Cooltek CT, czy Topower P6/P7 lub Tagan U25/U35. Ale wydajnościowo jest świetnym zasilaczem, chociaż w full load nieco głośniejszym niż konkurenci.

 

Ale żeby dojść do full load to musiałbyś jeszcze mieć jeszcze mieć drugą grafę do CF, solidne OC, choinkę świąteczną i pewnie jeszcze by nie starczyło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do tematu

 

co myslicie o tym zasilaczu? http://zenfist.pl/pID/45.htm

czy moze lepiej http://zenfist.pl/pID/1020.htm, w jednym z tematow pisali co niektorzy o nim, ale jakos bez zadnych konkretow

 

chce kupic zasilke minimum 450W za ok 300zl +-25zl

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez Chiefa GPS 450w za 200 zl i masz spokoj.... Benito mowil ze gadam bzdury a sie okazalo ze nie i trafilem praktycznie w 10..

 

# CPU: Intel Core 2 Extreme X6800 (LGA775, 2.93GHz, 4MB L2).

# Mainboards:

 

* ASUS P5W DH Deluxe (LGA775, Intel 975X Express);

* ASUS P5B Deluxe (LGA775, Intel P965 Express);

* NVIDIA nForce 680i SLI reference board.

 

# Memory: 2 GB DDR2-800 SDRAM (Corsair TWIN2X2048-8888C4DF).

# Graphics card: PowerColor X1900 XTX 512MB (PCI-E x16).

# HDD: Western Digital WD1500AHFD (SATA150).

 

taki zestaw na 975 wzial 255 wat (CPU Burn + 3dmark)

 

test byl tutaj http://www.xbitlabs.com/articles/chipsets/...80i-sli_12.html

 

dzieki ridczak za linki :> po podkreceniu liczmy 300-350. Ze WSZYSTKICH linii... glownie obciazona bedzie linia 12v ale chief ma mocna akurat ;) do 330 wat ponad pewnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten chieftec 420 DF spokojnie starczy!!

Jadę właśnie na chieftecu 360-202 DF i ciągnie bez problemu x1800xt@pe (700/1600MHZ) ~140W; A64 3000+newcastle @2400MHZ ~80W 2x512MB ddr, hdd, nagrywara, 2 wentyle, sieciówka,

karta wifi/edge+ przejściówka.

Jadę tak już 2 miesiące i jest OK.

 

Twój x1950pro pobiera sporo mniej prądu od x1800XT PE (najbardziej prądożerna karta ze stajni ATI) - poniżej 100W, C2D też nie jest zbyt prądożerny - choć o maxymalnym OC raczej zapomnij.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten chieftec 420 DF spokojnie starczy!!

Jadę właśnie na chieftecu 360-202 DF i ciągnie bez problemu x1800xt@pe (700/1600MHZ) ~140W; A64 3000+newcastle @2400MHZ ~80W 2x512MB ddr, hdd, nagrywara, 2 wentyle, sieciówka,

karta wifi/edge+ przejściówka.

Jadę tak już 2 miesiące i jest OK.

 

Twój x1950pro pobiera sporo mniej prądu od x1800XT PE (najbardziej prądożerna karta ze stajni ATI) - poniżej 100W, C2D też nie jest zbyt prądożerny - choć o maxymalnym OC raczej zapomnij.

pozdrawiam.

jechać to co innego niż mieć stale napięcia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KAMILcom

 

Ale trzeba leczyć pacjenta - nie chorobę. Skoro działa i jest stabilnie to dla mnie jest ok.

Wahania 11.78-12.2 V

 

Sprzęt Coyote2 jest mniej prądożerny, a zasilacz mocniejszy. Powinno być stabilniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tej zasiłce: Topower TOP-627P6 EZ?

Jak za 366 pln prezentuje się nieźle, na +12v 480W, odpinane kable, po 20A na każdej linii 12 i podobnież jest cichy.

Mam zamair coś takiego nabyć więc może ktoś ma coś ciekawego do poweidzenia na jego temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak zmienaim zasilator bo gpu bede niebawem wymienial lub ewentualnide drugie 76GT dorzuce. Do tego ten Chief to juz staroć z jedna linia 12v a cena tego Topowera jest zachęcająca :>

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...