Skocz do zawartości
tomek3232

Jak Zinstalować Windows Na Laptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zainstalować windows na laptopie hp compaq nx6310, co zrobić aby instalacja windows wykryła dysk

(laptop nie posiada stacji dyskietek)

a po co stacja dyskietek? to nie windows 3.11.

 

jeli masz jakis napęd optyczny w tym lapku (cd-rom, dvd-rom) to wsadzasz do niej oruginalnego windowsa na plycie CD i przy restarcie komputera tuż po załadowaniu się BIOSA powinien wyskoczyć komunikt " Nacisnij dowolny klawisz w celu zainstalowania Windows). Proste co nie?

 

a dalej to juz z górki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

nie chce mi sie sprawdzac czy to jest jakas nowa seria od HP, ale jak tak, i ma dysk na SATA to musisz w biosie dac tryb SATA na passive czy disabled pozniej zainstaluj stery do kontolera sata, restart i zmiana w biosie na active.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie sprawdzac czy to jest jakas nowa seria od HP, ale jak tak, i ma dysk na SATA to musisz w biosie dac tryb SATA na passive czy disabled pozniej zainstaluj stery do kontolera sata, restart i zmiana w biosie na active.

Tia, ale nie zawsze to się udaje. Wielu użytkowników narzeka, że po przestawieniu na enable system nie chce się załadować.

 

Aha, czyli sp2 zawiera zintegrowane sterowniki do sata?

Niektórym wystarczyło sp2 by zainstalować system. Najlepszym rozwiązaniem jest integracja xp sp2 + sterowniki SATA za pomocą programu nLite

 

Można też spróbować instalki przy wykorzystaniu tej instrukcji --> www.excray.republika.pl/SATA.RTF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie sprawdzac czy to jest jakas nowa seria od HP, ale jak tak, i ma dysk na SATA to musisz w biosie dac tryb SATA na passive czy disabled pożniej zainstaluj stery do kontrolera sata, restart i zmiana w biosie na active.

to znaczy ze mam przestawić sata na disabled potem zainstalować xpeka bootując kompa z płytki a po zainstalowaniu windowsa doinstalować sata i tryb sata w biosie przestawić spowrotem na enabled

czy dobrze to rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie dotyczące tego laptopa.

Jeśli zainstaluje tego windowsa na przestawionym biosie (SATA disabled) to jeśli nie przestawie tej opcji na enabled i nie do instaluje sterowników sata to czy będę miał jakieś skutki uboczne ?

Pytam się tak szczegółowo bo laptop nie jest mój i nie znaduje się u mnie, i chce pomóc koledze tak aby miał jak naj mniej kłopotów.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo gościu nic nie napisał na temat dysku SATA (nie sprecyzowal swojego pytania)...a pytanie brzmi " Odpowiadanie na Jak Zinstalować Windows Na Laptopie".

 

 

Oryginalnego ...a niby jaki inny można??

 

p.s. - niekazdy potrafizainstalowac windowsa :)

Edytowane przez FSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

FSC ja tam zrozumialem o co kaman - kwestia doswiadczenia ;)

 

Jak nie zainstalujesz sterow i zmienisz w biosie opcje na enabled to znowu nie bedzie wykrywal dysku.

MUSISZ po zainstalowaniu systemu w trybie SATA disabled zainstalowac sterowniki do SATA juz pod windwsem, pozniej restart i daj SATA enabled. Proste jak konstrukcja cepa - nie ma o czym wiecej pisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...