Skocz do zawartości
Pi0tr

Foxconn P9657aa-8ekrs2h Najtańsza Płyta Intel P965+ich8r

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to dla mnie OC testowane przez PCLAB/FRAZPC i IN4 jest żadnym wyznacznikiem OC sprzętu z kilku powodów:

 

- najczęściej OC lamy

- trefny, inżynieryjny egzemplarz

- beta bios i w ogóle

 

Mobo dobre, aczkolweik bardzo mało timngów do regulacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Szczerze to dla mnie OC testowane przez PCLAB/FRAZPC i IN4 jest żadnym wyznacznikiem OC sprzętu z kilku powodów:

 

- najczęściej OC lamy

- trefny, inżynieryjny egzemplarz

- beta bios i w ogóle

 

Mobo dobre, aczkolweik bardzo mało timngów do regulacji :D

Nie rozumiem tego "najczęściej oc lamy". Fraz dostaje finalne produkty, chyba, że będzie napisane w artykule że tak nie jest.

PClab często dostaje sprzęt po Frazie, ale równie często dostają sprzęt prosto z tajwanu(wersje inżynieryjne?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to dla mnie OC testowane przez PCLAB/FRAZPC i IN4 jest żadnym wyznacznikiem OC sprzętu z kilku powodów:

- najczęściej OC lamy

tutaj bardzo mocno sie zagalopowałeś, pisząc o ludziach, których nie znasz i nie majac pojęcia o ich umiejętnościach względem OC. Czy znasz dobrze któregokolwiek z redaktorów z w/w portaów? Jeżeli nie, a piszesz o nich takie bzdury (pominę pewnego fachowca z pclab), to właśnie sam się zlamiłeś. Weelkoo dla przykładu jest całkiem wysoko w rankingu cinebenchi SPI, a jakoś Twoich wyczynów tam nie widzę. Przyganiał kocioł garnkowi.

 

- beta bios i w ogóle

tylko tutaj sie nie pomyliłeś. BIOSy w wielu nowych płytach to bardzo wczesne bety i o podkręcaniu na nich raczej nie ma mowy. Redaktor który dostanie taką płytę jako pierwszy musi się z nią nieźle namęczyć, żeby cokolwiek z niej wycisnąć. Następnie mają już więcej szczęścia, jako że załapują się na finalne biosy.

 

Na przyszłosć doradzam więcej pokory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie oc z wykonaniu osoby, ktora cos o tym wie ?

 

Taka mobo lezy u mnie w domu ;) Po poludniu zaloze do niej E6600 i obadamy.

 

Mobo faktycznie jest good, dobre wyposazenie, opcje biosu itp za niska cene.

ważne fsb reszta przy okazji :wink: Mnie podoba się np napiecie na memki ale bez fsb porównywalnego z p5b dlx lub biostarkiem to lipka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo uruchomiona ;) Bez problemu poszla instalka systemu, sterownikow ...

 

Biosik fajny, zobaczymy jak bedzie w praktyce. Pamietajcie jednak, ze ta plyta to raczej konkurencja dla P5B zwyklej, Biostara no i GB DS3. Do P5B Dlx nie ma co jej rownac ---> cena tego i tego.

 

 

Test system :

 

E6600 L629B

2 x 256MB Micron D9DCD - org Microny

nV 7900GTX

Hiper Power 530W

WC dla CPU ---> slabe i z zapowietrzona chlodnica ( nie mam kiedy tego zrobic )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj bardzo mocno sie zagalopowałeś, pisząc o ludziach, których nie znasz i nie majac pojęcia o ich umiejętnościach względem OC. Czy znasz dobrze któregokolwiek z redaktorów z w/w portaów? Jeżeli nie, a piszesz o nich takie bzdury (pominę pewnego fachowca z pclab), to właśnie sam się zlamiłeś. Weelkoo dla przykładu jest całkiem wysoko w rankingu cinebenchi SPI, a jakoś Twoich wyczynów tam nie widzę. Przyganiał kocioł garnkowi.

tylko tutaj sie nie pomyliłeś. BIOSy w wielu nowych płytach to bardzo wczesne bety i o podkręcaniu na nich raczej nie ma mowy. Redaktor który dostanie taką płytę jako pierwszy musi się z nią nieźle namęczyć, żeby cokolwiek z niej wycisnąć. Następnie mają już więcej szczęścia, jako że załapują się na finalne biosy.

 

Na przyszłosć doradzam więcej pokory.

Napisałem "najczęściej" czyli nie zawsze. Wiem, że są osoby jedne z lepszym skille, inne z lepszym sprzętem, ale są też takie, które o podkręcaniu mają naprawdę nikłe pojęcie, a niestety wiele takich pisze recenzje. Wiele portali testuje możliwości płyty/proca na stockowym chłodzeniu (przy przypadku procesorów to woła o pomstę do nieba), a praktycznie nigdy redaktorzy nie dają nawiewu na nb/sb/mosfety itp. To według mnie świadczy o dość małej wiedzy z tej dziedziny. Są redaktorzy, których szanuję, bo reprezentują świetny zakres wiedzy z różnych dziedzin, ale nie oszukujmy się - nie ma samych orłów :wink: i jeśli kogoś uraziłem np. Ciebie mach82 bądź Weelkoo to przepraszam, bo Was nie chciałem urazić, gdyż jesteście fachowcami i weteranami, ale swoje refleksje kieruję niestety do tych, którzy tą dziedziną nie powinni się zajmować :D

 

A teraz koniec wojny :D

 

DEVILEK - jak FSB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pierwszy zgrzyt --- nie ma w biosie regulacji mnoznika.

 

Wstepnie dla obeznania 330x9 i dziala :lol:

 

Bedzie zaraz wiecej, tylko musze obadac dokladnie co i jak, ile potrafi na danym napieciu. Nie sztuka przywalic max napiecia na mch i cpu ( vdimm zawsze daje na max ), ale nalezy zrobic to z glowa, aby to moglo dzialac caly czas.

 

Co do testowania i umiejetnosci : o umiejetnosciach chyba pisac nie musze, a dalej to ... zawsze jest u mnie nawiew na sekcje zasilania, nb/sb i ram.

 

Tak w kwestii wyjasnienia.

 

Edit : wlaczylem CPU-Z : nie pokazuje timingow, pisze, ze grafa smiga w trybie x 1

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na biostarze też nie ma zmiany mnożnika :mur:

eh fajnie ale ja chce fsb fajne widzieć :P

 

jest jakiś progs do zmiany mnoznika z windyz tego co pamiętam..moze sie pobawisz...

Swoja drogą jak na odpalenie mobacza od kopa i pare h zabawy to niezle procek poleciał juz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jak mnie nie proc ogranicza tylko ta kur@@@@@ mobo i jej 1:1 :mur:

 

P.S. Próbowałem Rightmarka i działa zmiana, ale nic nie daje, wyższego FSB nie mam... muszę kupić tego potka.... brrr....

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz wszelkie proby ponad 400MHz konca sie zwiecha albo w systemie, albo podczas postu. Trzeba biosu poszukac.

 

Dlaczego ? Poniewaz analogicznie mialem na MSI 975X Power Up!. 411x9 dziala wsio, 412x9 nic nie dziala i nawet nie bootuje.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe no fakt ;)

Strona foxconna nie dziala - grr

 

Nie sadze, aby wina lezala po stronie samej mobo, czyli ukladow itp, na 99% jest to bios.

 

Miejmy nadzieję :wink: Mam ochotę wymienić biostara na coś innego... i tu mam dylemat

 

kandydaci ->

 

P5B Deluxe

P5W DH

 

EVGA/ECS 680i SLI (ta sama płytka)

 

albo z bużetówek ten foxconn/ds3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xtreme Addict

Też się zastanawiałem nad EVGA lecz chyba padnie wybór na foxconn. Wiesz 500zł w kieszeni to zawsze coś mozna dokpuić(Przynajmniej w moim wypadku, ponieważ ja dopiero zaczynam zabawe w podkręcanie sprzętu :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...