Skocz do zawartości
MILANS

Przebudowa Wc - Co Nabyć?

Rekomendowane odpowiedzi

w ciagu ostanich 2 tygodni mój atman 305 zaczął wydawać z siebie bardzo nie przyjemne dla ucha dźwięki. zauważyłem też, że praktycznie zanikł przepływ cieczy w układzie. postanowiłem więc wymienić pompkę a przy okazji przerobić cały układ na inline.

Obecnie posiadam:

 

bloczek Prison z choinkami

węże 12mm

nagrzewnica od fiata (miedź)

Atman 305(uszkodzony)

mały, brązowy garnek ;)

 

(gdy tworzyłem ten układ głownym priorytetem była redukcja kosztów do minimum)

W nowym ukłacie chciałem pozostawić jedynie blok oraz chłodnice, jednak zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku postanowiłem pozmieniać króćce. Chiałbym tez zmniejszyc trochę średnicę węzy, gdyż obecne są zbyt sztywne przez co chłodzenie stało się bardzo nieporęczne.

 

Moje pytanie dotyczy średnicy węży oraz pompki. Zastanawiam się miedzy 8 a 10 mm węzami. co do pompki chciałbym,a by była ona na 230V, niezatapialna, cicha i wydajna. zastanawiałem sie wcześniej nad pompą do CO o małej mocy jednak ciężko znaleźć na allegro coś niedużego w rozsądnej cenie. Chciałem się jeszcze dowiedzieć jakie króćce najlepiej dokupić do tego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze chyba będą króćce skręcane na węże 8/10 ;)

Co do pompki... nie lepiej już coś mniej wydajnego, ale pod 12v?

Jeżeli jednak nie, hydor,eheim... do eheima masz fajne reziki integralne z pompką co może ci się spodobać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądałem się trochę bo polskich sklepach i zainteresowałem się hydorkiem L-30

http://mcs.pc.pl/produkt573.html?PHPSESSID...f0f42b949fdfdf5

można go nabyć w tej samej cenie co L-20. Wydaje się, że warto skoro pompka ma większą moc. Czy nie odbije się to jednak na jej głośności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądałem się trochę bo polskich sklepach i zainteresowałem się hydorkiem L-30

http://mcs.pc.pl/produkt573.html?PHPSESSID...f0f42b949fdfdf5

można go nabyć w tej samej cenie co L-20. Wydaje się, że warto skoro pompka ma większą moc. Czy nie odbije się to jednak na jej głośności?

 

jest duzo glosniejsza od L20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego chcesz wymieniac choinki 12? zostaw je, tylo zmien weze na 10/12 i bedzie bardzo dobrze, ukladaja sie swietnie nie ma zagiec a po co dodatkowe koszty ze zmiana kroccow.

ale powiem ci że nie tak fajnie jak 8/10 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...