Skocz do zawartości
FumFel_20

Do urzytkowników pamięći ELIXIR 256 PC2700!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłęm na allegro pamięć ELIXIR 256 mb 333 mhz.COś mi jednak nie gram bo niemoge ustawić tej kostki agresywnie.w biosie po ustawieniu opcji auto wykrywa kostke jako 266 mhz 8O Na kości jest naklejka że to PC 2700 ale kurna coś nie wierze.Czy ktoś mógłby mi napisać jak powinny wyglądać oznaczenia na kościach "prawdziwych" pamięci ELIXIR 256 MB 333 mhz??Proszę WAS!!!!

Dzięki

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie zeby pamieci byly 333 czyli 166mhz powinny byc na kostkach 6ns bo: 1000/166=6. Ale to tylko teoria wiekszosc pamieci nonamowych na rynku jest na 7ns i to jest ból bo na 166mhz ida ale juz ostrych timmingów nie ustawisz... napisz jakie masz oznaczenia kosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naklejce jest napisane tak:

M2U25664DS88B1G-6K

256 MB DDR-333MHZ-CL 2.5

PC 2700 U-25330

 

A na kościach tak:

N2DS25680BT-65

 

Proszę mi jak najszybciej odpowiedzieć :)

Dzis skladalem 2 kompy na pamieciach ELIXIR PC2700 - dwustronnych. Na kosciach pisało, że mają czas dotępu 6ns - natomiast te Twoje maja 6.5ns :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie widziales kijowych pamieci ! Brat ostatnio przywiózł serie 10 sztuk firmy PCA [PCM, SMC] - cos takiego ! Pamieci sa rzekomo PC2700 - jednak aby wogole osiagnac 166 trzeba dzwignac napiecie o 0.1V i wszystko najłagodniej ustawic ! :lol:

Pamieci te sa najprawdopodobniej szlifowanymi Samsungami PC2100 [widac lekki cien, gdy mam w jednej rece Samsunga a w drugiej ta podrobe to pod switalo widac ze to sa te same pamieci !] Jak ustwi sie all by SPD to chodza jako 133 i CAS 2.5 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z kąd je kupiłeś?

Bo ja z tąd:http://www.allegro.pl/show_item.php?item=10147916

Nie dość, że przepłaciłeś to jeszcze podroby kupiles ! Ja takie same [prawdziwe PC2700 8) ] mam za 190 zł brutto detal !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wofek podzielil bys sie swa madroscia i powiedzial po czym odroznic dobre Elixiry 2700 od tych 6,5ns ??? Jutro o 10 ruszam na zakupy i nie chce kupic jakichs podrob. Pliz help :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wofek podzielil bys sie swa madroscia i powiedzial po czym odroznic dobre Elixiry 2700 od tych 6,5ns ??? Jutro o 10 ruszam na zakupy i nie chce kupic jakichs podrob. Pliz help  :roll:

Patrz na kazdej pamieci pisze np N2DS25680BT-65 gdzie ta pogrubiona liczba jest czasem dostepu - np -6 - 6ns; -65 - 6.5ns 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wofek podzielil bys sie swa madroscia i powiedzial po czym odroznic dobre Elixiry 2700 od tych 6,5ns ??? Jutro o 10 ruszam na zakupy i nie chce kupic jakichs podrob. Pliz help  :roll:

Patrz na kazdej pamieci pisze np N2DS25680BT-65 gdzie ta pogrubiona liczba jest czasem dostepu - np -6 - 6ns; -65 - 6.5ns 8)

jesli to co mowisz wofek jest prawda to mam 6ns :D :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wofek podzielil bys sie swa madroscia i powiedzial po czym odroznic dobre Elixiry 2700 od tych 6,5ns ??? Jutro o 10 ruszam na zakupy i nie chce kupic jakichs podrob. Pliz help  :roll:

Patrz na kazdej pamieci pisze np N2DS25680BT-65 gdzie ta pogrubiona liczba jest czasem dostepu - np -6 - 6ns; -65 - 6.5ns 8)

jesli to co mowisz wofek jest prawda to mam 6ns :D :twisted:

Czyli wszytsko w normie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poiwem wam że czas dostępu nie jest tu jedynym wyznacznikiem

dzisiaj - udało mi się pamiątki o czasie dostępu 7 (DDR333 Seitec) 

puścic na 471 przy łagodnych timingach i napieci 2.6V

Widzialem juz pamieci 5ns z firmy "kogucik" - fatalnie wykonane, a ledwo co na 166 wstawaly ! 8) :P

Znasz to z d u p ą.... na płocie pisało D U P A i ktos przechodzil i pogłaskał; jak głaskał to mu drżazga weszła..... :lol: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wofek podzielil bys sie swa madroscia i powiedzial po czym odroznic dobre Elixiry 2700 od tych 6,5ns ??? Jutro o 10 ruszam na zakupy i nie chce kupic jakichs podrob. Pliz help  :roll:

Patrz na kazdej pamieci pisze np N2DS25680BT-65 gdzie ta pogrubiona liczba jest czasem dostepu - np -6 - 6ns; -65 - 6.5ns 8)
nie prawda :) to tylko teoria! jak napisałem wcześniej Infineony 7ns w wydaniu np. TwinMOSa smiagaja na 400mhz :) a 400mhz to teoretycznie musi byc 5ns :) a ty 7ns... Np. ExtremeDDR 3200 dobra firma chyba nie pozwolila by sobie na zastosowanie zlych kosci... a tu pod maską słynne TCB3 :) (je masz Interloper??) te co w lepszych samsungach PC2700... Tak więc pamieci to bardzo dziwna sprawa... :) :) :) a raczej rynek pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DDRy na kościach Seitec'a - kupowane jako Elixiry - z dostępem 7ns. Chodzą o mnie na 355MHz i CL2 (reszta na max włącznie z opcją turbo :lol: ). Po podniesienu napięcia do 2,7 poszły spokojnie (na podobnychustawieniach - tylko CL2,5) na ponad 400MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wofek podzielil bys sie swa madroscia i powiedzial po czym odroznic dobre Elixiry 2700 od tych 6,5ns ??? Jutro o 10 ruszam na zakupy i nie chce kupic jakichs podrob. Pliz help  :roll:

Patrz na kazdej pamieci pisze np N2DS25680BT-65 gdzie ta pogrubiona liczba jest czasem dostepu - np -6 - 6ns; -65 - 6.5ns 8)
nie prawda :) to tylko teoria! jak napisałem wcześniej Infineony 7ns w wydaniu np. TwinMOSa smiagaja na 400mhz :) a 400mhz to teoretycznie musi byc 5ns :) a ty 7ns... Np. ExtremeDDR 3200 dobra firma chyba nie pozwolila by sobie na zastosowanie zlych kosci... a tu pod maską słynne TCB3 :) (je masz Interloper??) te co w lepszych samsungach PC2700... Tak więc pamieci to bardzo dziwna sprawa... :) :) :) a raczej rynek pamieci.
Tristan nie dostrzegam powiązania Twojego postu z moim ! 8O 8)

Ja tylko pisze jak odczytac teoretyczny czas dostępu... nic nie ma o interpretacji... no napisalem jak odroznic lewe ELIXIRY od normalnych ! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...