Jump to content
Bliss

Restarty Komputera

Recommended Posts

Witam. Mam problem gdy włączam jakąś gre ( oprócz diablo2 i innych staroci czyli gry 2D ) komputer mi się restartuje najszybciej w carbonie bo nawet nic nie zdąże zobaczyc. Byłem przekonany że to wina zasilacza więc go zmieniłem na Tecens Valeo 480 smart jednak właśnie go włożyłem a problem pozostał. Dodam że pod systemem nie miałem ani jednego resetu. Co może być winą ?

Mój sprzęt to :

Ati X1900XT

DFI Lan Party Ultr-d

2x 512MB ramu a-data

dysk WD 80GB

Athlon 3000+

Tecens Valeo 480 smart

To chyba wszystko z ważniejszych rzeczy. Prosze o odpowiedzi

1) a problem pojawil sie po wymianie/dodaniu jakiegos sprzetu czy "tak nagle"?

2) karta grafiki ma jeszcze gwarancje? bo jesli tak to moglbys ja prawdopodobnie oddac do serwisu na bezplatny test...

przelec sobie kompa memtestem86 (bez zaladowanej windy - wgraj go na bootowalna dyskietke lub cd) - on czasami wykrywa roznego rodzaju usterki sprzetowe (jak pojawia sie bledy to moze oznaczac, ze uszkodzona jest pamiec lub np. plyta glowna). dalej mozesz sprobowac zmienic sterowniki (grafa), firmware (dvdrw) i bios(plyta glowna). jesli problem bedzie sie powtarzal to sprobuj reinstalki systemu. restarty moga byc spowodowane konfliktami sprzetu lub sterownikow...

Edited by Kacper86

Restarty pojawily się nagle. Poprostu nie gralem przez iles tam czasu w nic wymagajacego tylko w diablo 2 po jakims tam czasie zainstalowalem carbona właczam a tu reset instaluje cos innego i to samo.

Tak karta jest na gwarze ale nie kupywalem jej w pobliskim sklepie tylko jakims wysylkowym.