Skocz do zawartości
guru2

Legalnosc...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie (nie wiem czy dobrze na dobre forum trafilem) nt legalnosci ... a mianowicie co mozemy z internetu sciagac (torrentami,emule itp) a co nie (pomijajac windowsa,officea i mp3 - bo wiem ze tego nie mozna) co z reszta ?? Pytam bo chcialbym miec wszystko w 100 % legal

Pozdrawiam.. dziekuje za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli moge sciagac tylko to co jest na stronach do sciagniecia ,tak ?

torrenty ,emule i innne p2p moge sobie darowac :(

aha jeszcze jedno,jesli chodzi o filmy to tez zadnych nie moge sciagac ?

Edytowane przez guru2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz używać torrentów, emula i innych p2p. Możesz nawet ściągać mp3 i filmy - te, które są udostępnione legalnie, albo te, które zakupiłeś zdalnie czy na nośnikach. To samo programy. I wszystko freeware, shareware i trialware. I cracki też - tylko stosować ich wg. licencji nie wolno :-P. A w domu na dysku można nawet mieć mp3, których się nie zakupiło - dopuki się ich nie rozpowszechnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz używać torrentów, emula i innych p2p. Możesz nawet ściągać mp3 i filmy - te, które są udostępnione legalnie, albo te, które zakupiłeś zdalnie czy na nośnikach. To samo programy. I wszystko freeware, shareware i trialware. I cracki też - tylko stosować ich wg. licencji nie wolno :-P. A w domu na dysku można nawet mieć mp3, których się nie zakupiło - dopuki się ich nie rozpowszechnia.

A nie przypadkiem tylko przez 24h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie przypadkiem tylko przez 24h?

Oczywiście, że nie. To ściema zapewniająca pozory legalności niektórym serwisom - które rozpowszechniając cokolwiek bez praw autorskich robią to nielegalnie. A chodzi o to, że już rozpowszechnione masowo utwory można mieć na użytek własny u siebie w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. To ściema zapewniająca pozory legalności niektórym serwisom - które rozpowszechniając cokolwiek bez praw autorskich robią to nielegalnie. A chodzi o to, że już rozpowszechnione masowo utwory można mieć na użytek własny u siebie w domu.

Mogę prosić jakąś podstawę prawną do tego, najlepiej z uzasadnieniem/wykładnią? I nie chodzi mi tu bynajmniej o wiedzę "obiegową" itp. Bo brzmi to niestety zbyt pięknie, by było prawdziwe... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...