Skocz do zawartości
zioper

Komputer Z Agp Chodzi Slabiej Niz Powinien

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z kompem.

Zaczne moze od konfiguracji...

Wiec Intel Pentium 4 (3.0 GHZ, Hyper Trading <nie wiem czy dobrze napisalem>)

Plyta glowna Abit IS7-G

4 razy 512 Ram Kingstona

Karta graficzna Bliss 7800GS (Agp) (http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszu...6bit_AGP_T.html)

I problem jest nastepujacy... Czy przykladowo gra Need For Speed Carbon moze sie na tym bardzo ciac??

Poniewaz po "zainstalowaniu karty" po uprzednim fomacie dysku C:, i instalacji windows na nowa partycje, po wgraniu wszystkich sterownikow wyzej wymieniona gra chodzila bardzo dobrze w rodz.1240x1080 i maks detalach... Po kilku chwilach pojawialy sie juz sciecia... Im dluzej gralem tym bylo gorzej. Na koncu nie dalo sie grac nawet w rodz 800x600 i low detali!!!

Kolega polecil test 3DMARK05 (pierwszy wynik 2095, drugi wynik 2200), polecil rowniez wymiane sterownikow... Wiec wgralem sterowniki nVidia 93.71 i ponownie zrobilem test 3D MARk (wynik 1915).

Czy takie wyniki sa zadowalajace do powyzszej konfiuguracji komputera?? Kolega powiedzial ze powinienem zdobyc wynik na poziomie 5000 pkt.

Czy moze byc przyczyna temperatura??

Wykaz czujnika pkazany przez Everest sprawdzony i potwierdzony w Biosie

Właściwości czujnika:

Typ czujnika Winbond W83627HF (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Nazwa płyty głównej Abit IC7 / IS7 Series

 

Temperatury:

Płyta główna 41 °C (106 °F)

Procesor 78 °C (172 °F)

PWM 58 °C (136 °F)

Procesor graficzny 39 °C (102 °F)

WDC WD2000JB-32EVA0 39 °C (102 °F)

WDC WD2000JB-00FUA0 40 °C (104 °F)

 

Wentylatory:

Procesor 3668 RPM

Mostek północny (Northbridge) 5273 RPM

 

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.49 V

+3.3 V 3.01 V

+5 V 5.08 V

+12 V 12.10 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.90 V

VBAT baterii CMOS 3.25 V

DIMM 2.58 V

DIMM VTT 1.28 V

AGP VDDQ 1.54 V

Z tym ze procesor dochodzi do tem 88 stopni... A obroty wentylatora nawet do 8000 RPM

Nie mam pojecia co z tym zrobic...

Pomocy

Edytowane przez zioper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dodatkowe stery do mobo pod agp wgrales? Qumpel miał kiedyś podobny problem z 6800 i pomogły nowsze stery dla mobo własnie odpowiedzialne za agp ...

2200 w 05 to zenująco niski wynik jak na ta karte i na bank coś nie gra :|

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Używaj znacznika URL żeby sie forum nie rozjeżdżało.

 

Jaki Ty masz wiatrak na procu?? :lol: 80* to dużo, wyczyść kompa z kurzu. Jaki masz zasilacz??

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec zasilacz najprawdopodobniej to MGB 300W; ale nie jestem pewny bo nie mam jak zajrzec, a taki jest sprzedawany z moja obudowa, wiec to chyba bedzie ten...

 

Spirit no te sterowniki wlasnie mam :(

Edytowane przez zioper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku... Cud, że ten komputer jeszcze żyje... Ta zasilka co masz nadaje się do wyrzucenia przez okno... I tak trafiła Ci się jakaś wyjątkowo dobra sztuka, skoro ciągnie taki konfig i jeszcze nie poszła z dymem... Wymień koniecznie zasilacz... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przez te chore temperatury na procku włącza się już throttling i to go spowalnia... Koniecznie zrób z tym porządek, bo długo ten sprzęt tak nie pociągnie. Świeża pasta + porządnie założony cooler + chociaż lekki przewiew w obudowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przez te chore temperatury na procku włącza się już throttling i to go spowalnia... Koniecznie zrób z tym porządek, bo długo ten sprzęt tak nie pociągnie. Świeża pasta + porządnie założony cooler + chociaż lekki przewiew w obudowie...

+ nowy zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie zasilki, obudowy, chlodzenia procka i chipsetu plyty glownej... Poprawilem wynik 3Dmark 05 (z 2200 na 5966) I np. Need For Speed Carbon dziala plynnie (czasem moze chwilke przywiesi sie) na mak. rozdzielce i detalach :D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...