Skocz do zawartości
edek32

Poszukiwania Profesjonalnej 19-tki Crt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Bardzo proszę o informację czy istnieje jeszcze jakakolwiek możliwość dostania gdziekolwiek profesjonalnego monitora 19" CRT ???:

 

1. Mitsubishi Diamond Pro 930SB lub 930SB-BK

ewentualnie

2. ViewSonic P95f+ lub P95f+B

ewentualnie

3. Eizo FlexScan T766 (pewnie już tylko używka)

 

Wiem, że ogólnie b. ciężko znależć teraz CRT :mur: :sad: ale akurat te modele zostały wyprodukowane dość późno (jak na CRT) (Mitsubishi- 2003, Viewsonic- 2004), więc może była by jeszcze możliwość pozyskania jednego z nich np. w formie leżaka magazynowego, a jeśli i to odpadnie to w ostateczności :-( używki w dobrym stanie, byłbym bardzo wdzieczny za jakiekolwiek info

 

p.s. złe czasy dla CRT-fanów :-(

Edytowane przez edek32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo Was proszę o informację czy istnieje jeszcze jakakolwiek możliwość dostania gdziekolwiek profesjonalnego monitora 19" CRT ???:

 

1. Mitsubishi Diamond Pro 930SB lub 930SB-BK

ewentualnie

2. ViewSonic P95f+ lub P95f+B

ewentualnie

3. Eizo FlexScan T766 (pewnie już tylko używka)

 

Wiem, że ogólnie b. ciężko znależć teraz CRT :mur: :sad: ale akurat te modele zostały wyprodukowane dość późno (jak na CRT) (Mitsubishi- 2003, Viewsonic- 2004), więc może była by jeszcze możliwość pozyskania jednego z nich np. w formie leżaka magazynowego, a jeśli i to odpadnie to w ostateczności :-( używki w dobrym stanie, byłbym bardzo wdzieczny za jakiekolwiek info

 

p.s. złe czasy dla CRT-fanów :-(

leżak=używka .Sprzedawcy pisza leżak a w rzecziwistości to leżak ale używany :lol2: .Są to dobre czasy dla fanów CRT.Za pare groszy można nabyć naprawde dobre monitory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leżak=używka .Sprzedawcy pisza leżak a w rzecziwistości to leżak ale używany :lol2: .Są to dobre czasy dla fanów CRT.Za pare groszy można nabyć naprawde dobre monitory

jak za parę groszy to może i dobre ale wytyrane jak to ująłes, kupię takiego, dam z 2,3 stówy po czym pochodzi taki "wytyraniec" rok i wyciągnie nogi do góry :-) Edytowane przez edek32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak za parę groszy to może i dobre ale wytyrane jak to ująłes, kupię takiego, dam z 2,3 stówy po czym pochodzi taki "wytyraniec" rok i wyciągnie nogi do góry :-)

Nowego CRT 19" już praktycznie nie znajdziesz.Mówiąc o wytyranych złomach chodziło mi głownie o marke EIzo.W biurach grafików pracowały one zapewnie 20 godz. na dobe(z racji tego że były to najlepsze monitory na rynku ,choc nawet tutaj przy odrobine szczęścia można trafić na odpowiedni model,poszukaj czegoś na kineskopie thrinitron np jakiegoś della rocznik 2003-2004 lub np Sony G420 rocznik 2003,i jeśli masz możliwość obejrzyj takie cacko przed kupnem no i szukaj czegoś z przynajmniej 3-miesięczną gwarancją.Mając troche cierpliwości można wypatrzyć naprawde niezły model,który działa i wygląda jak nowy :wink: Taki może ci spokojnie posłużyć przez4-5latek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowego CRT 19" już praktycznie nie znajdziesz.Mówiąc o wytyranych złomach chodziło mi głownie o marke EIzo.W biurach grafików pracowały one zapewnie 20 godz. na dobe(z racji tego że były to najlepsze monitory na rynku ,choc nawet tutaj przy odrobine szczęścia można trafić na odpowiedni model,poszukaj czegoś na kineskopie thrinitron np jakiegoś della rocznik 2003-2004 lub np Sony G420 rocznik 2003,i jeśli masz możliwość obejrzyj takie cacko przed kupnem no i szukaj czegoś z przynajmniej 3-miesięczną gwarancją.Mając troche cierpliwości można wypatrzyć naprawde niezły model,który działa i wygląda jak nowy :wink: Taki może ci spokojnie posłużyć przez4-5latek

tak właśnie działam, oki naxt dzięki

 

p.s. co do modeli to ja uparłem się na tych moich 3 faworytów

 

p.s2. odnośnie Eizo to raczej nie powinno być problemu z ustaleniem czy wytyrany czy nie, bo one posiadają liczniki przepracowanych godzin (w OSD)- o ile doświadczeni sprzedający czy serwismani nie potrafią ich przekręcić! (jak w samochodach) :lol: -ooo to jest ciekawe zagadnienie :unsure: ??

Edytowane przez edek32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w użytku Mitsubishi Diamond Pro 930SB Black i jest zaje*isty :> 1280x1024 100hz do tego fenomenalna ostrość i soczyste kolory. Pomijam już kwestję estetyczną, owy monitorek to high end CRT. Z tym że mnie udało się kupić go z pierwszej ręki z gwarą od gościa który naparwdę mało na nim jechał, nie wiem jak wygląda sytuacja z leżakami.

 

Co do monitorów Eizo z allegro to są zajechane jak koń po westwernie. Pracowały najczęściej w stacjach graficznych, bądz w biurach architektów po dobre 12-14h dziennie wiec ich żywot nie będzie długi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w użytku Mitsubishi Diamond Pro 930SB Black i jest zaje*isty :> 1280x1024 100hz do tego fenomenalna ostrość i soczyste kolory. Pomijam już kwestję estetyczną, owy monitorek to high end CRT. Z tym że mnie udało się kupić go z pierwszej ręki z gwarą od gościa który naparwdę mało na nim jechał, nie wiem jak wygląda sytuacja z leżakami.

 

Co do monitorów Eizo z allegro to są zajechane jak koń po westwernie. Pracowały najczęściej w stacjach graficznych, bądz w biurach architektów po dobre 12-14h dziennie wiec ich żywot nie będzie długi.

kurcze to tylko poooogratulować- 930SB to mój nr 1

a co do Eizo T766 to odpycha mnie lekko ta żarłoczność prądu bo 120/10/3 W to już kombajn, jak by tej nieszczęsnej 10 nie było w stand by...........

 

 

czyli ile mniej więcej przepracowanych godzin powinien posiadać taki monitorek EIZO żeby go uznać jako "wytyranego konia po westernie" :-)

???

(bo np. Philips na przykładzie modelu 109p40 podaje: MTBF > 75 000 godzin co daje żywotność ponad 8 lat- oczywiście tyle czasu to już praktycznie monit na wymarciu)

Edytowane przez edek32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...