Skocz do zawartości
Destroyerpl

Imja Tse- Island Peak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Poszukuje kogos kto wspinal sie na Island Peak lub moze wie jak ma sie poziom trudnosci wspinaczki w porownaniu do np alpejskich szczytow? Chciałbym sie pokusić o zdobycie Island Peak ale nie wiem czy dam rade,nie miałem kontaktu z tak wysokimi górami do tej pory,potrafie oczywiscie poslugiwac sie czekanem,wspinac sie.Na paru 4-tysiecznikach byłem ale nie wiem właśnie jak ma sie to do czegos takiego jak Island Peak.

 

Za ewentualne rady,wskazówki dziekuje z góry.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem stworzyłem podobny temat na forach poświęconych wspinaczce,ale problem polega na tym iż nie wielu jest ludzi wspinających się w Himalajach i trudno znależć mi kogoś kto może udzielić mi rad z własnego doświadczenia,więc poszukuję tam gdzie się da,także na PurePC :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz trochę informacji - http://www.mountainmadness.com/asia/islandpeak.cfm

Island Peak is a great advanced beginner level climb. Climbers are expected to know basic mountaineering skills such as cramponing on snow and ice 40 degree slopes, self arrest with ice axe and roped glacier travel(...)

Kwestia finansowa na pewno mocno ogranicza ilość informacji na polskich stronach (pozostają fora/grupy dyskusyjne zagraniczne).

IMO sporo informacji mógłbyś uzyskać też kontaktując się z którymś z polskich himalaistów (nazwisk chyba nie trzeba wymieniać ;)), wielu z nich pewnie zdobyło Island Peak w ramach aklimatyzacji.

Gratuluję planów! Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...