Skocz do zawartości
Destiny

Firewall Potrzebny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio przymiarzam sie do wymiany oprogramowania w tym antyvirusa i firewalla, prawde mowiac nie mialem ani jednego wirusa ktory zrobilby cokolwiek z kompem, a jesli cos wpadlo bylo od razu neutralizowane, wlamow zadnych tez nie doswiadczylem.

 

Nie wiem na ile pomaga mi posiadanie Routera przez ktory lacze sie z netem. Mam Linksys WRT54GS v4, z wlaczona zapora SPI wbudowana w niego.

link

 

Czy w zwiazku z tym potrzebuje jeszcze firewalla programowego??

Zwlaszcza chodzi mi o jakies poufne informacje ktore moglyby sie wydostawac, czy blokowanie jakis programow ktore chcialyby wysylac nieodpowiednie informacje.

 

 

Ps. Uzywalem Bit Defender IS, Kaspersky IS, obecnie testuje ZoneAlarm.

 

Zalezy mi na tym zeby nie zabieral duzo pamieci i mocy CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(byle nie te nowsze wersje z serii 4)

A co jest złego w serii 4 ( chodzi mi o wersje, zanim zostało przejęte przez Sunbelt )?

 

Sam polecam zestaw Avast! + Kerio 4.2.2 ( jak dobrze pamietam ostatnia wersja od "Kerio" )

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa od samego początku tandem:

sprzętowy firewall routera linksys wag354g + zonealarm + avast + ewido do czyszczenie róznego ścierwa (licencje typu home use only)

Korzyść jest taka, że tylko od czasu do czasu czyszczę trojany, wormsy i malware programem ewido, avast z wirusami radzi sobie sam, zajmuje jakieś 26mb ramu z włączonymi wszystkimi usługami.

Zonealarm to dosyć prosta konstrukcja i konfiguracja w porównaniu z podanymi wcześniej ogniomurkami, o dziwo nie spowalnia mi pingów w żadnej grze online.

Przeglądam czasem też logi z routerka i w większości to pingi (protokół icpm), sporadycznie się zdarzają bardziej wyrafinowane próby przejęcia różnych portów ale i tak spi radzi sobie całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja jak w sigu.

Na stacjonarce - zero problemów, nic się nie muli, nie bokuje. Outpost pracuje w trybie "kreator reguł". Wymaga to poświęcenia jakiegoś czasu i uwagi dla sprawnej konfiguracji, ale potem możesz zapomnieć że masz firewalla ;) NOD32 - w tym temacie już wszystko jest powiedziane... Potwierdzam jedynie - warto. Dwa powyższe + Opera i jak dla mnie jest miodnie ;)

Na lapie - Outpost + avast + IE 6.0 - tu czasem zdarza się coś przepuścić (spyware, inne śmieci-nigdy wira), ale dość szybko się to sprząta.

W zasadzie mam więc bezpośrednie porównanie NOD32 i avast - pewnie Cię zaskoczę, ale wielkiej róznicy nie ma, NOD32 jest minimalnie szybszy i mniej "procesożerny". Naprawde minimalnie. Natomiast uaktualnia się częściej i szybciej niż avast.

Outpost i tu i tam sprawuje się bez zarzutu, żadnych problemów mi nie powoduje - jak pisałem "kreator reguł", trochę klikologii i jest mniam ;)

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...