Skocz do zawartości
ilubek

Realvnc – Co Zrobiłem Nie Tak?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moim celem jest połączenie zdalne z komputera domowego do komputera w pracy:

 

Komp w pracy:

Win 98,

sieć LAN: NEO rozdzielone Switch-em na dwa: do kompa i do kolejnego Switch-a do którego podłączonych jest kilka kompów w tym mój:

IP wewnętrzne to 10.0.0.1

 

Komp w domu

Win XP SP1

sieć radiowa LAN

 

W pracy na NEO (w konfiguracji NEO -> zakładka NAPT Settings) przekierowałem porty 5800 5801 5802 5900 5901 5902

na założoną przez siebie domenę : moja_nazwa_domeny.dyndns.org (www.dyndns.com). Zainastalwałem programik DynDNS Updater aktualizujący moje IP.

Przekierowałem też porty pod eMule i to działa bezproblemowo tzn. z Low ID dostałem High ID.

 

Kiedy w przeglądarkę wpisuje

http:// moja_nazwa_domeny.dyndns.org:5801

nie znajduje mi serwera VNC

to samo dzieje się w VNC Viewer po wpisaniu : moja_nazwa_domeny.dyndns.org:1

Niezależnie czy próby te czynione są z komputera z zewnętrznym IP czy z kompa z wewnętrznym IP

 

Nie wiem co może być nie tak, i co robić dalej?

Może ktoś obeznany z tematem doradzi?

 

Może jest jakiś (nawet płatny) program który będzie łatwiejszy i nie będzie sprawiał problemów w łączeniu się przez internet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy przy pingowaniu domeny nie pokazuje sie adres 10.0.0.1, bo mozliwe jest, iz ten soft od update'u IP łapie wewnetrzny adres...

 

A probowales tez polaczyc sie wpisujac zamiast 1 to 5900 ?

 

Zobacz tez, czy po sieci dziala Ci realVNC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy na NEO (w konfiguracji NEO -> zakładka NAPT Settings) przekierowałem porty 5800 5801 5802 5900 5901 5902

na założoną przez siebie domenę : moja_nazwa_domeny.dyndns.org (www.dyndns.com). Zainastalwałem programik DynDNS Updater aktualizujący moje IP.

Przekierowałem też porty pod eMule i to działa bezproblemowo tzn. z Low ID dostałem High ID.

Ja osobiście używam programiku z NO-IP.com . Na pewno umie złapać adres zewnętrzny. Generalnie działa też bez forwardow (chyba ze port jest zblokowany). Odrazu zaznaczam że też pracuje na neo i mam modemik SpeedTouch Alcatel.

Jeżeli dałeś forwardy w NAPT powinno bez problemu działać połączenie.

PS porty 5800, 5801, 5802 w tym przypadku są serwerami klienta JAVA i wpisujac adres

http:\\twoja_nazwa_domeny.dyndns.org:5800 otworzy ci się VNCviewer w z apletu java i domyślnie podepnie pod port 5900

Zobacz czy masz dojście z zewnątrz do nich. Jeśli nie to moze masz zle ustawione forwardowanie w NAPT? Sprawdz też czy dydns.org zwraca poprawny adres IP (czasami trzeba taki programik zmusic recznie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

sieć LAN: NEO rozdzielone Switch-em na dwa: do kompa i do kolejnego Switch-a do którego podłączonych jest kilka kompów w tym mój:

IP wewnętrzne to 10.0.0.1

uwaga techniczna-cos tu namieszales ( gdzies musi byc router a adres 10.0.0.1 to niby czyj?, twoj? )

jakis serwer?

Edytowane przez avecezary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...