Skocz do zawartości
Jordi23

Czy ktos mi to wytlumaczy????

Rekomendowane odpowiedzi

w instrukcji pisze: "dimm2 & 3 shared same memory bus and dimm1 is dedicated for 2nd channel memory bus." czyli sloty 2 i 3 dziela ta sama szyne a slot 1 przeznaczony jest dla drugiego kanalu ddr.

Sloty 1-2 i 1-3 obsluguja dual ddr. Jak ci wyzej napisalem sloty 2-3 maja ta sama szyne wiec przy trzech kostkach pamieci wrzucasz je po prostu we wszystkie gniazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier dobrze mówi... Masz Dual Channel czyli dwa kanały jeden dochodzi na sloty 2 i 3 a drugi dochodzi do slotu 1. Tak więc musisz zrobić tak aby obie kostki byly na oddzielnych kanałach więc mozesz montować. 1 i 3 lub 1 i 2. kapiszi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli ma 3 kosci to na wszystkie trzy sloty i rowniez sprzet dziala w trybie dual ddr :D ale tak jak mowie musisz miec kosci o tej samej pojemnosci (nie jestesm pewien na 100% ale na 99% tak ;) ten jeden % przeznaczam na mozliwosc ze pojemnosc pierwszego kanalu musi sie rownac pojemnosci drugiego czyli jak w 1 slocie masz 512 to w slocie 2 i 3 musisz miec 2x256 ale tak szczerze to watpie zeby ta bylo)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha to dzieki czyli z tego rozumiem ze nie musze niczego wlaczac w biosie , tylko szkoda bo mam 2 kosci 128mb i jedna 256mb ale trudno wole miec 512 ramu bez duala niz 2 kosci po 128 mb z dualem czy nawet 3 kosci po 128mb z dualem , co o tym sadzicie jak lepiej ???? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...