Skocz do zawartości
kurczakin

Uszkodzona Cuslka (do Usunięcia)

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem uszkodzoną płyte naallegro tzn "z szuflady" jest to cusl2 myślałem że przyczyną znalezienia się wtamtym dziale są jak zwykle kondensatorki ale nie płytka jest zepsuta inaczej czytać gorzej po podłączeniy zasilacza zapala się dioda i ... po chwili można smażyć na mniejszym chipsecie płyta nie reaguje na wyłącznik nie ma widocznych nadpaleć ani uszkodzeń mechanicznych po zajżeniu do manuala wiem że zworki były poustawiane dobrze

 

pare pytań

1 co może być uszkodzone (najlepiej dużo propozycji coś się wybierze :D)

2 co mogło spowodować sugerowane uszkodzenia

3 czy ktoś ma zdjęcie/skan high-res płytki cusl2-c rev 1.02

 

jeśli nic sie nie poradzi to trudno będzie dekoracja na ściane

:]

Edytowane przez kurczakin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze!!

Stawiam, że kupiłeś wielkie główno za jak najmniejsze pieniądze = wielkie głóno^N;((

Nie wiem za ile ale ja bym nie kupił płyty (jeżeli bym nie wiedział, że to kondki) za więcej niż 20zł - i tak dużo (kondki + czas)!!

Jak dla mnie z podanych danych: stawiam na układ zasilania jeźeli taka temp., lub chipset southbrige poprostu przeszedł na tamten świat; chociaż szkoda tak dobrej płyty!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że szkoda takiej płytki kupiona za 20 zł ale razem z kosztami transportu i jeszcze śledzik usb asusowski gratis (który już rozwaliłem i zrobiłem z niego przedni panel z usb + audio) a co do samego chipseta nie wygląda na uszkodzony chociać pewnie już jest :/ jak sprawdzić sekcje zasilania bez ewentualnych kolejnych uszkodzeń skoro chipset od pci padł więc nie ma pci ale może reszta jeszcze działa czy jak puszcze płyte z gwinta na zmostkowanym zasilaczu płyta wstanie w sensie sprawna płyta bo ta to sie zobaczy i jak sie mają ps/2 do southridga i czy bios sie załaduje w sensie sam bios bo w końcu cała reszta płyty jest za mostem południowym jedynie agp socket i ram jest pod kontrolą northbridga może troche dziwne pytania ale architektura pc w szkołach jest omawiana ogólnikowo o ile wogule jest

i ostatnie pytanie jak zdobyć sam chipsecik względnie tanio (z teo co wiem ten sam jest na płytach i810 i i815 bo na starszych ma inne połąśczenie z nortem) nie chce mi się wylutowywać z innych płyt nie znam się za bardzo na bga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra sprawa rozwiazana płyty nie naprawiam bo nie mam sprzetu wiedzy ani pieniędzy wiec prośba do moderatorów usuńcie temat jeśli Kasek21 sie nie pogniewa nie ma sensu go eksponowac bo ani nie jest innowacyjny ani zbyt potrzebny a jego autor czyli ja nie ma ochoty go dalej ciagnąć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napewno się nie pogniewam!!

Sam wiedzę o naprawie płyt mam pewnie na takim samym poziomie jak Ty (ale kondensatory nie są mi obce - kilkadziesiąt płyt działało, działa i mam nadzieje, że będzie dalej działać;)) :lol:

Reszte, jeżeli potrafi robi mój "murzyn" - o ile da radę :))))))). Zartuję! Bo jeszce się obrazi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...