Skocz do zawartości
Spentany

skladam kompa - cos sie pier****

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temaci :(

juz jest zlozony, system zainstalowany + kilka progsow ze stajni producenta plyty (Asus) + kilka innych

mobo to Asusa7s333 proc duron 1200

problem polega na tym ze po pewnym czasie sie komp wylaczyl, dobra mysle sobie ze to nic takiego, wlaczam go znoff a to doopa po 4 sec znow sie wylacza :( nawet nie zdazylem wejsc do biosu :((

 

po jakims czasie udalo mi sie to to wlaczyc, odrazu wyrzucilo bios jakis komunikat ze niby zle cos z procem bylo ustawione itp - a wszystko bylo jak nalezy - czestotliwosc 100MHz mnoznik 12 wiec juz nie wiem co to moze byc ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. z pozyczeniem ramu od qmpla moze byc problem bo mieszkam na "peryferiach" miasta i do najblizszego ktory ma ddry ma hoho kawal drogi jak sie nie parzy :D

ok narazie udalo mi sie go odpalic i jest pod pilna obserwacja :)

juz niebawem poznam przyczyne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli na pewno masz cos walniete :( i z tego co mowisz to jest to pamiec. wez jak nie masz skad pozyczyc, idz do sklepu gdzie kupiles i tam powiedz ze sa walniete, oni je przetestuja, jak tak to wymienia, jak nie to znaczy ze to mobo. i juz masz przyczyne, i musisz mobo na gwarancji zwrocic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde jak dloogo to ma testowac ? bo przez ponad 20 min pokazywal ciag tych samych znakow (jakby nic sie nie zmienialo :D choc w rzeczywistosci caly czas kotlowalo dyskietke :) jak to jest z tym programem ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo on tak dziala. on sie nigdy nie konczy. jaki ciag znakow?? jakis dziwnych krzaczkow?? jesli tak to masz walniety RAM. Na dobrym ramie nic sie nie pokazuje, zadne krzaczki. Tylko ladny ekranik, taki jak zaraz po wlaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mu chodzi o pasek postępu? tam masz coś w stylu tabelki i tam ci pisze ile zrobił testów, ile było błędów itd. u mnie testowało się 7h i wszystko bezbłędnie (już nowy ram), a stary po 20% testu pokazywał 260 błędów to sobie darowałem reszte i wymieniłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bylo tak ze w kolumience wyswietlal sie caly czas ten sam ciag jakisch tam znakow

cos w stylu:

dx 501.

...

jeden pod drugim

tylko wygladalo to tak jakby ciagle bylo wyswietlane to samo od nowa :D o to tu chodzi?

bo po 20 zrezygnowalem wiec nie mialem prawa widzec zadnej tabelki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i jest jebniety ale jednego teraz jestem pewien - dyskietka na ktora najpier nagralem program tez jest jebnieta :lol: :D

nagralem na inna i pojawilo mi sie piekne niebieskie menu - niedlogo okaze sie czy to wina walnietego ramu czy plytka poleci do serwisu :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sie okaze. ja cos chyba tak troszeczke na ten ramik bym stawial. tak z tego wynika. tylko powiem jedno. jesli chcesz miec w miare wiarygodny test, zapusc go gdzies tak na 2-3godzinki, ramik sie ladnie wygrzeje, przejdzi ladnie wsytskie kosci, jesli jest ich kilka, no i juz wiadomo, on go ladnie meczy, i jak cos oc robisz to zwsze sobie sprawdzaj nim czy jest oki, jak bledy, obnizaj fsb az uzyskasz bez bledow, i bedziesz mial full stable :D ale spoko, to tak jak juz ci na dobry - nie walniety wymienia :D

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhy. no to teraz co za problem, jak juz dziala to spoko. wlaczaj tescik i bedzie wiadomo. i wlasnie powinny byc widoczne krzaczki takie jak pokazales, wiec spoko, potestuj i wyjdzie czy walniete czy nie

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh narazie sie testuje d ponad 15h i juz jest 50 (testow) pass(ed)

heh troche sie zaczynam niecierpliwic :>

tak sobie rozmyslajac zaczynam podejrzewac ze zasilacz jest walniete - po jakims czasie po zainstalowaniu sysa sam sie wylaczyl a potem nie moglem go uruchomic - tzn po wlaczeniu power chodzil jakies 4 sec a potem sie wylaczal bedac podlaczony do zasilania po jakims czasie sam proobowal sie wlaczyc lecz mu nie wyszlo - po 4 sec znof sie wylaczyl... dopiero po 1h "przerwy" sie wlaczyl.. jak dla mnie teraz nr1 to zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mu chodzi o pasek postępu? tam masz coś w stylu tabelki i tam ci pisze ile zrobił testów, ile było błędów itd. u mnie testowało się 7h i wszystko bezbłędnie (już nowy ram), a stary po 20% testu pokazywał 260 błędów to sobie darowałem reszte i wymieniłem

coś jeszcze? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale lol

wymienili mi zasilacz ale nic to nie zmienilo (nie wierze ze kolejny pierd*******), postanowilem od nowa postawic system ale po formacie nie moge zainstalowac gloopiej windy, po wrzuceniu instalki 98 wybraniu czego trzeba nic sie nie dzieje - po prostu ciemnosc a po wrzuceniu 2k pisze ze nie moze otworzyc emulacji czy jakos tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...