Skocz do zawartości
sebalos

Stabilność ,a Stabilność ......beeee

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie zlozylem ostatnio zestaw E6300 na asus p5b i Ocz 2x512 .plyta ruszyla na 3,1 więcej nawet nie patrzylem bo juz pamieci mnie troche blokuja(niedowoltowane max 2,1 1:1).Zeby przeszedl stabilnie testy typu prime ,orthos musze zejsc na 2,6 ghz,choc z drugiej strony zapodałem mu na 3 ghz rendering dvd skaner antywirusowy a sam gralem w nfscarbon i wszystko chodzilo super .Film sie zrobil bez bledów gralo sie bardzo dobrze skan przeszdl.Szczerze powiem że zalezy mi na tych 400 dodatkowych herzach bo robie troche filmow i przerabiam na dvd.(zasilacz fortron 400 zreszta do wymianki bo slabo cos trzyma przynajmniej pod windem).Napiecia teraz mam 1,35 choc probowalem juz 1,44.Czym sie kierować przy ustalaniu stabilnosci ,dodam ze ani razu jak do tej pory nie mialem zadnego rebota czy zwiechy,choc zdaje sobie sprawe ze pewnie nie jest to stabilny komp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z Koranem, sztuką i feng shui, komp w pełni stabilny = wszystkie testy bez błędów. Z drugiej strony, jeśli w normalnym użytkowaniu nie spotkałeś do tej pory najmniejszego błędu (co jest trochę dziwne, skoro pi/sp wywala), to można by do tego podejść z lekką rezerwą.

 

Wg mnie sprawdź tutaj dwie rzeczy:

* po pierwsze => znajdź ostateczne, stabilne ustawienia pamięci i testuj goldmemem bootowalnym. Wykluczysz w ten sposób procka i będziesz miał pewnośc, czy pamięci wyrabiają na tych wyższych ustawieniach. Jak nie => zabawa z mhz/timingami, aż do znalezienia max. stabilnych.

* po drugie => napięcia na samej płycie. Dowoltowałeś trochę mostek? Bo na wyższych FSB bez tego ani rusz. Koniecznie VMCH, pozostałe w zależności od tego, jak Twoja płyta na nie reaguje (generalnie podniesienie poprawia możliwości, ale niezawsze). Oczywiście temperatury pod kontrolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z Koranem, sztuką i feng shui, komp w pełni stabilny = wszystkie testy bez błędów. [...]

Na A64 mialem taka fajna sytuacje, ze Prime lecial mi 8 godzin, SuperPI 32M bezblednie, memtest bez bledow, a np w grach sie wieszal (niezaleznie czy grafa byla krecona, nie krecona, nvidia czy ati) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z Koranem, sztuką i feng shui, komp w pełni stabilny = wszystkie testy bez błędów. Z drugiej strony, jeśli w normalnym użytkowaniu nie spotkałeś do tej pory najmniejszego błędu (co jest trochę dziwne, skoro pi/sp wywala), to można by do tego podejść z lekką rezerwą.

 

Wg mnie sprawdź tutaj dwie rzeczy:

* po pierwsze => znajdź ostateczne, stabilne ustawienia pamięci i testuj goldmemem bootowalnym. Wykluczysz w ten sposób procka i będziesz miał pewnośc, czy pamięci wyrabiają na tych wyższych ustawieniach. Jak nie => zabawa z mhz/timingami, aż do znalezienia max. stabilnych.

* po drugie => napięcia na samej płycie. Dowoltowałeś trochę mostek? Bo na wyższych FSB bez tego ani rusz. Koniecznie VMCH, pozostałe w zależności od tego, jak Twoja płyta na nie reaguje (generalnie podniesienie poprawia możliwości, ale niezawsze). Oczywiście temperatury pod kontrolą.

 

 

Temperatura podczas testu gra/film/antywir nie przekraczała 47st.Na tej płycie brak mozliwosci podniesienia napięcia na mostku północnym ,podnioslem napięcie zasilające magistrale procesora FSB TERMINATION VOLTAGE na 1.4v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny zestaw i przy ~3,1GHz jest jeszcze full stabilnie (10h ortos, SPI, gold memory itp), T.V. ustawione na 1,3V procek 1,3V więc nie wygląda by asusik P5B nie wyrabiał przy FSB443, tyle że moja taka sobie kostka już wymaga timingów 5-6-6-17 6 42 10 10 10 10 i zwyczajnie więcej nie pójdzie. Tak więc skup się na napięciach dawanych przez zasiłkę, jeśli wahają się ponad 5% nominalnego napięcia niestety trzeba będzie fortona odesłać na emeryturę. Możesz jeszcze spróbować obniżać napięcie prockowi, przy 3GHz powinien spokojnie się zadowolić napięciem mniejszym niż 1,3V, zaoszczędzisz w ten sposób trochę watów.

 

Ja testuję stabilność ortosem czyli przy oc najpierw pół godziny testu, jak znajdę maksymalne stabilne ustawienie to potwierdzam je zostawieniem ortosa aż przejdzie jeden cykl (round) co trwa około 8-10 godzin, do tego zapętlony 3dmark, gold memory, wieczorek z ulubioną gierką i mam pewność że komp jest stabilny jak skała gibraltaru w pogodny dzień :D Tyle że ja jestem maniakiem, większości ludzi wystarcza 3h ortosa plus jakiś smark ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny zestaw i przy ~3,1GHz jest jeszcze full stabilnie (10h ortos, SPI, gold memory itp), T.V. ustawione na 1,3V procek 1,3V więc nie wygląda by asusik P5B nie wyrabiał przy FSB443, tyle że moja taka sobie kostka już wymaga timingów 5-6-6-17 6 42 10 10 10 10 i zwyczajnie więcej nie pójdzie. Tak więc skup się na napięciach dawanych przez zasiłkę, jeśli wahają się ponad 5% nominalnego napięcia niestety trzeba będzie fortona odesłać na emeryturę. Możesz jeszcze spróbować obniżać napięcie prockowi, przy 3GHz powinien spokojnie się zadowolić napięciem mniejszym niż 1,3V, zaoszczędzisz w ten sposób trochę watów.

 

Ja testuję stabilność ortosem czyli przy oc najpierw pół godziny testu, jak znajdę maksymalne stabilne ustawienie to potwierdzam je zostawieniem ortosa aż przejdzie jeden cykl (round) co trwa około 8-10 godzin, do tego zapętlony 3dmark, gold memory, wieczorek z ulubioną gierką i mam pewność że komp jest stabilny jak skała gibraltaru w pogodny dzień :D Tyle że ja jestem maniakiem, większości ludzi wystarcza 3h ortosa plus jakiś smark ;)

 

 

Dzięki za pomoc faktycznie to pamięci ustawilem 5 6 6 17 i orthos idzie az milo.tempy 48-52 .W takim razie krece dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtassss

sebalos.

mam ten sam procek pamięci 2 X 512 667 goodram a płyta msi 945p neo3. też przeraiam dvd. Problem w tym że kiedy odpalam winavi i jednocześnie nagrywam bufor strasznie szaleje, wcześniej nie było tego problemu.Na dodatek odczyt pamięci w everest 4800MHz/s, albo mam film albo wcześniej było prawie 8000.> jak u ciebie to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...