Skocz do zawartości
evil^

Czy Oplacalny Jest Zestaw Thermaltake

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy. Jeśli nie masz czasu, nie zależy ci na ekstermalnej wydajności i na ekstremalnej ciszy - to się opłaca.

 

Wydajne WC to:

Wydajna i cicha pompa CWU lub do WC - 200 PLN,

Wydajna chłodnica BIX3 lub podobna - 200-300 PLN,

Wydajny blok wodny na CPU - 100 PLN,

na GPU - 100 PLN,

na NB - 80 PLN

Węże, zaciski itp 50 PLN,

Ciche wentyle 3 sztuki 130 PLN

Razem: dużo.

 

Mniej wydajny zestaw:

Pompa akwariówka: 30 PLN,

Chłodnica - CZYSTA szrotówka - 80 PLN

Węże z Obi, zaciski itp: 30 PLN

Blok CPU - 50 PLN

Blok GPU - 40 PLN

Blok NB - 40 PLN.

Wentylatory 2 szt. - 30 PLN

Czyli znacznie taniej.

 

Ale i tak jak się ma kasę to wyjdzie drożej ;-)) Ja w swoje WC wrzuciłem jakieś 2k - mam już 3 nagrzewnice od kadeta, 2 chłodnice miedziane z syreny i wartburga, 2 pompy akwariowe, 3 bloki na CPU... Tak to wszytsko sobie kompletowałem, testowałem... miałem czas. Teraz zostaję przy pompie CWU, porządnych blokach i dużej 40x60 cm miedzianej chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie było kilku znaczne... Sam szukałem informacji ale o TT Bigwater 745 380pln i nic ciekawego nie znalazłem o tych zestawach na forum, dosłownie nic.

A poradnik o WC, Galerię itp znam prawie całą... Sam z chęcią poznałbym jakieś opinie o tym sprzęcie od uzytkowników, ale żadnego z tym WC nie znalazłem.

Ps. nie dziwcie się tego typu pytaniom, ale obejrzyjcie sobie Galeri WC... Co z niej widać? Jaki sprzęt stosują ludzie... Ale co z tego, skoro często sama zmiana części jest słabo porównana, bo zawsze są jakieś inne czynniki przy okazji zmieniane, które też mogą wpływac na pomiary. Teksty typu, mój sprzęt z podpisu ma xx*C jest do kitu. Sami wiecie, jak często zmieniacie sprzęt i podpis a niektórzy mają kilka komputerów i na kilku jest WC... W dodatku nawet jak już widać, że sprzęt jeden, to są różne napięcia, zazwyczaj nie podawane w podpisie, różne taktowania, i często nie podawane standardowe takty, także jak ktoś ma sobie zobaczyć wydajność czegokolwiek. Po prostu jej nie widać. Także pytanai tego typu nie powinny dziwić, a zresztą o zestwach TT na forum nie ma nic ciekawego. Na forum najwięcej jest samorobnych zestawów WC a to wszystko ze względu na koszta. Tanie pompki z reguły nie są ciche... Na własnorobnych zestawach, mieszczących się w budzie ( nawet w wielkoludach typu Chief BIG ) ludzie nie uzyskują super dobrych temperatur, choć z ich odczytami to też cięzko się doczytać, jak wyżej pisałem... Ale z reguły ludzie uzyskują więcej na CPU. Pojęcie ciszy bardzo często mija się z celem... Atman nie jest cichy, a 120@5V mam w komputerze i ciche nie są. Ale na chłodnicy czy tam nagrzewnicy też 1200@5V przynjamniej musi być. Czyli jeśli komuś nie zależy na większym OC CPU ( dzięki którym będzie w większości to zauważalne tylko w benchamrkach ), no chyba że ktoś bije rekordy... Ale przeciętny A64 lub x2@ 2700Mhz spokojnie uciągnie Infinity120@5V przy zachowaniu ciszy = tej na WC. A zeby temp były niższe na WC to trzeba sporo wydać... PS. Infinity ~170pln. Domowe WC ~ ( powiedzmy 300 ) 130pln dopłacamy pomiędzy x2 a C2D i mamy szybszy sprzęt w tej samej cenie + X2@ duże oc i tak jest <<C2D... Takich rzeczy próżno szukać na forum. WC to fajne hobby... Jeśli ktoś chce dobre chłodzenie, warte swojej ceny i możliwości to jedynym slusznym rozwiązaniem będzie FC ( tutaj są temp. za które można płacić... )

 

Oczywiście jest to moje zdanie, nie mam WC, ale czytałem sporo tego ( bo jest tego akurat sporo na forum, często słabo opisane - bez pretensji, po prostu ciężko się dowiedzieć o najważniejszym, głośnośc, skuteczność, róznice pomiędzy ac nie powalają o ile już się człowiek doczyta... )

 

Miało być o TT, ale chodzi o to, żębyście zrozumieli, że pomimo sporej liczbie tematów o WC, to nie są one treściwe, a i tak mało tutaj pytań, co kupić, co sądzicie w porówaniu do inych topiców. Pomimo wszystkiego nadal interesuje mnie WC, bo lubię komputery i wszystko z nimi związane, daltego dalej mnie interesują opinie o zestawach TT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że ma się zmieścic w obudowie :wink: Poza tym pompa może być cicha(CWU), a chłodzenie pasywne(pomijając minimalny niezbędny przewiew) da radę powiedzmy od 2x Cooltec2x120 wzwyż. No i pozostaje jeszcze wygląd i szpan :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że ma się zmieścic w obudowie :wink: Poza tym pompa może być cicha(CWU), a chłodzenie pasywne(pomijając minimalny niezbędny przewiew) da radę powiedzmy od 2x Cooltec2x120 wzwyż. No i pozostaje jeszcze wygląd i szpan :wink:

Powiedziałbym, że 100% prawdy, ale sam nie wiem ( z braku wiedzy )czy 2x2x120 by pasywnie schlodzila to i owo... Ale pozatym się zgodze spokojnie... Ale hmmm... Za cene tego zestawu zlozylbym sobie FC... Szpan jeszcze większy... Wydajność bije na głowę, wygląd - porażka, choć wszystko idzie fajnie zrobić, dość schludnie.

 

Co do TT BW 735/745 dostałem od Jarogniew ( dzięki!! ):

http://www.pimpmycase.pl/readarticle.php?article_id=131

Tutaj są opisane temperatur tak, ze za rok, dwa czy pięć będzie wszystko wiadomo, wiem, wiem, to jest recka, ale w sumie te wszystkie galerie to tez takie male recki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...