Skocz do zawartości
rysa

Dylemat: Sony Vaio Vs. Dell

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Chcialem zasiegnac waszej opinii na temat dwoch laptopow:

Pierwszy z nich to Sony Vaio o nastepujacej konfiguracji:

 

Model Sony VAIO FE21M

Wymiary 36.6 cm x 27.5 cm x 2.6 cm

Waga 2.8 kg

Lokalizacja Europa ( klawiatura UK)

Platforma Intel Centrino Duo

Typ Notebook

Łączność Modem V92/V.90, K56 flex

Wireless LAN 802.11 a/b/g - zasięg do 100 metrów

Karta sieciowa - 100BASE-TX/10BASE-T

Bluetooth wersja 2.0 - zasięg 10 metrów + EDR

Procesor Intel Core Duo T2300 1.66 GHz ( Dual-Core )

Cache 2 MB - L2 Cache

RAM 1 GB / 2 GB (max.) - DDR II SDRAM ( 2 x 512 MB )

Dysk Twardy 160 GB HDD

Napęd optyczny DVD±RW (±R DL) / DVD-RAM -

Matryca

15.4" TFT WXGA (1280 x 800)

15,4" X-Black LCD z technologią dwu lampową + 72% True Colour .powłoka antyrefleksyjna zwiekszjąca wygode pracy w jasnym pomieszczeniu.

Rozdzielczość max: 1280 x 800 WXGA

Grafika NVIDIA GeForce Go 7600 128 MB

Audio Wyjscie,microfon

Kompatybilność z Intel® High Definition Audio

Wbudowane głośniki stereo

Dźwięk 3D

Kompatybilność z Windows® Sound System

Direct Stream Digital (DSD)

Dźwięk Rzeczywisty

Wifi Intel PRO/Wireless 3945ABG

Wskaźnik Touchpad

Porty

1 x 4 Pin i.LINK™ (IEEE1394), 400 Mbps

1 x wejście DC

1 x Złącze stacji dokującej

1 x Headphone Jack

1 x Memory Stick Slot

1 x Memory Stick Slot Type - Memory Stick™ Duo

1 x Microphone Jack

1 x RJ-11 Direct Port (Modem)

1 x RJ-45 Direct Port (Network)

1 x Wyjście s-Video

Różnicowanie prędkości w portach USB - Szybko/Średnio/Wolno

3 x USB Port (quantity)

Dwie wersje złączy USB

Złącze USB typ A

Złącze USB dla monitora

Express Card Slot typ: 34mm

Złącze kart PCMCIA tym 1 i 2

Czytniki kart multimedialnych - 1 (supplied external, including Memory Stick™ Standard Size, Pro, high-speed data transfer compatible, MultimediaCard, SMC, SD Card, xD Card)

Kamera Cyfrowa

Wbudowana - typ 'Motion Eye' z mikrofonem

Funkcja aparatu cyfrowego

 

Drugi laptop to dell e1505 o nastepujacej konfiguracji:

 

Procesor: Intel Centrino Core Duo processor T2500 - 2 x 2GHz (4 MB Cache / FSB 667MHz)

 

- Matryca: 15.4 cala UltraSharp Wide Screen SXGA+ Display z technologia TrueLife o rozdzielczosci 1680x1050

 

- Pamiec RAM: 1GB DDR2 SDRAM 667MHz (2 DIMM)

 

- Dysk twardy: 120 GB

 

- Napęd optyczny: CD-RW/DVD combo

 

- Karta graficzna: ATI Mobility Radeon X1400 HyperMemory (128Mb pamięci własnej + 128Mb przydzielanej z RAMu)

 

- Karta muzyczna: Sound Blaster Audigy

 

- Kart sieciowe: Intel Pro Wireless 3945; Broadcom 440x 10/100, modem, Bluetooth

 

- Bateria: 9-ogniowa zapewniajaca ponad 5 godzin pracy bez zmniejszania prędkości procesora itp.

 

- Porty: 4 x USB 2.0, 1 x VGA, 1 x TV-Out (SVHS), 1 x headphones, 1 x microphone, Express card slot 5in1 media card reader

 

Zaleta Sony Vaio jest napewno matryca z dwoma lampami, wada zas to ze rozdzelczosc to 1280/800. Dell ma rozdzielczosc 1680/1050. Zaleta Della jest to ze posiada zintegrowana karte Audigy (zreszta takowa posiadam na zlaczu Pcimcia-ewentualnie do sprzedanie bedzie), zas zaleta Sony jest wbudowana kamera.

No i nakoncu karty graficzne: Sony ma Nvidie 7600 128 mb, natomiast Dell posiada Ati X1400 z 256 mb. Jaka jest roznica w wydajnosci pomiedzy kartami?

jestem ciekaw jakie sa Wasze opinie

Z gory dzieki za opinie i sugestie.

Pozdrawiam

Edytowane przez rysa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 Dell nie ma zintegrowanej Audigy bo zaden laptop tego nie ma wg mojej wiedzy, jest to karta zewn, ktora bedzie dodana do lapka czyli dokladnie to co juz masz. Co do kart to nie ma co w ogole porownywac - GF7600 jest duzo lepszy w grach niz X1400. Co do roznic to bedzie to moze nie 2 razy, ale nie wiele mniej, oczywiscie na korzysc karty nVidia. I to tyle, jesli o mnie chodzi to bralbym Sony, mimo ze nie lubie firmy, ale to raczej ogolna awersja do producenta.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to tyle, jesli o mnie chodzi to bralbym Sony, mimo ze nie lubie firmy, ale to raczej ogolna awersja do producenta.

Sory za rozbierznosc z tematem ale tak z czystej ciekawosci, skad sie wziela ta awersja do Sony u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, ze nie jest to tak super sprzet jakby sie moglo zdawac po renomie/reklamie/marce itp. Przejechalem sie pare razy na roznych rzeczach tego producenta, mam znajomych ktorym tez sie popsul "wypasiony" Sony. Uwazam, ze firma jest bardzo przereklamowana i ze mozna kupic spokojnie lepszy albo porownywalny sprzet za mniejszy a czasmi duzo mniejszy hajs. Laptopy Sonego sa dobre nie powiem, matryce maja bardzo dobre, ale tak jak mowilem - mozna kupic cos porownywalnego taniej. W tym porownaniu Sony wydaje mi sie lepsza propozycja, tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie! Tez skalniam sie ku Sony, choc kusi ta rozdzielczosc w Dellu 1680/1050. Jeszcze kilka dni wahania, ale mysle, ze bedzie to Sony.Obecnie posiadam Asus'a A6K B004 i ciekaw jesem czy bedzie duza roznica.

Jeszcze raz dzieki!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z ta bateria to nie ufaj opisom.. mi po zmniejszeniu matryco ponizej polowy chyba na wylaczonym niemalze wszystkim + nhc max battery cztli an 1ghz RAZ czy DWA pokazalo czas pracy 6h oprawda bateria miala wear level 8% teraz czekam na lapa az wroci z naprawy oby zaraz po swietach

 

a co do matry cy to jest poprostu genialna nie za duza (wxga) ale i nei zamala (wuxga) taka w sam raz :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony vaio!! mialem okazje kupic beda w usa, nie kupilem i jak moj kumpel byl nie zrobil tego bledu. Dla mnie bomba, jak szukasz fajnego notebooka to to jest to. Ergonomia, matryca, wygla. wydajnosc.

Zaraz podniosa sie glosy posiadaczy acerow i fs ze oni maja szybsze noteboki za mniejsza kase - powodzenia. Moja toshiba tez niby tansza ale co z tego, vaio sie po prostu lubi.

Co moge ci od siebie doradzic, ale wnioskuje ze bedziesz gral, to czas na bateriach i wydajnosc coreduo wiele od pentium m nie odskakuje. Wlasnie sie przesiadlem i szalu nie ma. Ale proc fajny i szybko filmy koduje ;] pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemalze, czyli to raczej odbiega od normalnych warunkow uzytkowania laptopa - to juz chyba lepiej wylaczyc calkowicie ;)

Przy surfowaniu w necie, muzyczka w tle bedzie mniej rozowo i o 6 godzinach mozna zapomniec :P Chyba, ze dorzucimy wieksze aku.

znaczy sie wifi wlaczone bo rano w necie sobie siedzialem kiedys tylko ze proc skrecony byl...ale jak czeba t 6h w notatniku mozna siedziec ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Vaio, laptopy Sony są fajne, a do tego ten ma lepszą kartę graficzną od Dell'a. No i kamerka internetowa wbudowana to też jest fajny bajer, w czasie wszędobylskiego Skype'a bardzo przydatna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goraco polecam Vaio ;)

Co tu dozo mowic, matryca piekna i bardzo jasna. Wykonanie moim zdaniem jest mistrzowskie. Nic nie trzeszczy, nie luzuje sie. To co w nim uwielbiam to cisza. Przy normalnej pracy slychac tylko delikatnie szumiacy dysk(jak sie nachyle ostro) Dopiero po graniu jak sie nagrzeje (podkrecona) k.graficzna i proc to sie zalacza wiatrak (moglby nawet pracowac non stop, bo przy normalnym halasie dziennym jest nieslyszalny). Podoba mi sie takze klawiatura;) jest taka plaska i ten dzwiek klawiszy....teraz jak siadam do desktopowej to nie umiem pisac. Tu palce po prostu 'jezdza' po niej jak po szybie. Co wiecej, design mnie po porstu urzekl;] Sonka jest po prostu sliczna. Oczywiscie moglem kupic w podobnej cenie Toshibe z ciut lepszym procem, ale wolalem Vaio (kupowalem go w sierpniu w Anglii po bardzo atrakcyjnej cenie wiec nie przeplacilem, bo w Polsce ceny sa horrendalne)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...