Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Planuję kupić nowy dysk twardy. Podstawowym parametrem jakim zamierzam się kierować to jego głośność. Zależy mi na tym aby był praktycznie niesłyszalny zarówno w trybie IDLE jak i podczas pracy.

 

Pojemność dysku jaka mnie interesuje to 160 - 320 GB, koniecznie z interfejsem Serial ATA (SATAII).

 

Jaki będzie najlepszy cichy i niezawodny dysk do kupienia?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopowe 2,5" są praktycznie niesłyszalne.

Kup najszybszy dysk "zwykły" tj. 3.5" - czyli barkę 7200.10 z 16mb cache (i jeszcze będziesz miał 5lat gwary), a potem umieść go w Scythe Quiet Drive SQD-1000, lub silent box, albo zrób sobie sam "skrzynkę bitumiczną" - nie dość, że będzie szybciej i nie będzie problemu z montażem, to będzie jeszcze ciszej i w podobnej cenie albo nawet taniej (niż rozwiązanie z 2.5").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci polecił jakiegoś Samsunga, ma on niezrównoważonej jakości produkty ale trafiają się cichutkie sztuki.

Co do tej barki z serii 10 to bym Ci nie radził, miałem go, to do cichych dysków to on nie należy :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam samsunga 160 superpoint i jak byl cichy na poacztku to dzis trzesie obudowa jak barracuda :/ zmienie nawet na mniejszy tylko cichy, preferowany samsung (z innymi niemile doswiadczenia). Jakbyscie mogli podac konkretna serie, wielkosc jak dla bez znaczenia od 80ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...