Skocz do zawartości
.:Max:.

Asus Commando Nr.1

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem podziękować baaaaaaaardzo Marcinowi za radę dotyczącą resetu biosu - pomógł sposób z baterią. Jednak pomimo nałożenia dodatkowej warstwy pasty (zalman stg-1) na nb temperatura się nie zmieniła, chociaż komp pracuje stabilnie nawet przy grze w F.E.A.R'a na max. ustawieniach - może poprosu czujnik temp. fiksuje, obaczym jak się zaczną problemy to wtedy wyślę na gwarę. Jeszcze raz wielkie dzięki - marcin255A i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. a czy ten co jest w zestawie może być ??

Ten z zestawu na poczatek moze byc (oczywiscie montowany na radoiator mosfetow a nie NB) ale rewelacji sie nie spodziewaj... Bo i slabe to i dosc slyszalne...

Ogolnie standardowe chlodzenie nalezy od razu zmienic a przynajmniej poprawic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tu wlasnie zastanawia ja sciagnac te chlodzenie, oczywiscie bez nadmiernego dewastowania tych plastikowych bolcow :P

BTW po sciagnieciu orginalnego chlodzenia i zamontowaniu np. Thermalright HR-05 SLI na NB (czy Noctua NC-U6, ale jakos watpie ze wystarczy dla jej miejsca przy Infinity) co bedzie wlasciwie chlodzilo mosfety - Xilence VGA Heatsink/Zalman ZM-RHS1 (wyglada na to samo, a czy tak naprawde jest ?) lub Swiftech MC14 (so sexy) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tu wlasnie zastanawia ja sciagnac te chlodzenie, oczywiscie bez nadmiernego dewastowania tych plastikowych bolcow :P

BTW po sciagnieciu orginalnego chlodzenia i zamontowaniu np. Thermalright HR-05 SLI na NB (czy Noctua NC-U6, ale jakos watpie ze wystarczy dla jej miejsca przy Infinity) co bedzie wlasciwie chlodzilo mosfety - Xilence VGA Heatsink/Zalman ZM-RHS1 (wyglada na to samo, a czy tak naprawde jest ?) lub Swiftech MC14 (so sexy) ?

Jeśli chodzi o ściągnięcie oryginalnych radiatorów to musisz lekko ścisnąć końcówki kołków od spodu (np. za pomocą szczypiec) i lekko pchnąć - wychodzą bez problemów (testowane wczoraj ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie pasty na SB i NB (dobroczynne dzialanie suszarki ulatwilo znacznie sprawe sciagniecia radiatora), tylko teraz ni z tad, ni z owat wyskoczyl CMOS ERROR :mur:

Edytowane przez Kojiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie Pany jak wylaczyc speedstep na tej plycie w biosie jest disabled w windzie dziala w biosie jest diabled i mnoznik na sztywno na 10 dalej dziala . Mam E6700 + Commando oczywiscie . Pomocy HILFE :) !!!!!!

 

 

 

Dobra znalazlem trzeba wylaczyc speedstep i C1 w Cpu Configuration

Edytowane przez Emotsetung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam Made in China, wiec chyba wszystkie rowno padaja :(

Moze nie trzeba bylo kombinowac ze zmiana pasty pod chipsetem, tylko co ma do rzeczy zmiana pasty a cmos error... ?

Nic nie ma do rzeczy na tej którą mam ,chłodzenie zdejmowałem z 10 razu ,upadła niefortunnie i urwana obudowa bateri,ale działa i urwany kondesator wymieniony na inny nieoryginalny i nic nadal działa ,ten rgzemplarz jest nie do zdarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie pomózcie :)Mam problem z dojsciem na tej plycie do fsb 500 na C2D 6400,crucial anniversary,zasilka Tagan 420W.

Przy mnozniku 450x8 4-4-4-18 wszystko ok...natomiast przy próbie ustawienia mnoznika 6X500 komp nie wstaje.Rece opadaja :( Przy zmianie timingow na 5-5-5-15 rowniez klapa.Moze którys z was szanownych uzytkownikow testowal ta plyte razem z crucialami Ae ?Pzdr

a próbowałeś zrobić 8x500? ;] ewentualnie 7x500. Chodzi tu o znaną rzecz z P5B (obecną zapewne również w Commando z uwagi na tego samego producenta i ten sam NB), a mianowicie przy mnożnikach mniejszych niż standardowy rzeczywiste FSB wyliczane jest z takiego wzorku (gdzieś to na forum kiedyś było): mnożnik standradowy/mnożnik ustawiony * ustawione FSB. I teraz sobie zobacz: przy ustawionym mnożniku 6x (a masz oryginalnie 8x na e6400) i FSB 500 tak faktycznie NB musi pracować: 8/6*500 czyli 666!!!Mhz, gdy ustawisz 7x już lepiej bo 571Mhz, ale jak Ci procek pozwoli to postaraj się 8x500 zrobić (jeśli masz dobry egzemplarz to powinno pójść) i myślę, że wtedy Commnado nie będzie tak słabo wypadał (szczerze mówiąc, to wydaje mi się że przy mnożniku 7x też spokojnie powinienen działać). Jak chcesz sprawdzić czy tak jest naprawdę to ustaw sobie mnożnik 6x i FSB powiedzmy 300Mhz. Wejdź do windy, zainstaluj sisoft sandrę (jedyny program który pokazuje real FSB na tych płytach) i zobacz jaką masz wartość (powinien pokazywać FSB ok 400Mhz). Jeśli coś przekręciłem to poprawcie mnie.

Edytowane przez Mutik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90%? Wszystko na Auto jedynie pamiatki na 2.3v. Probowalem zwiekrzac napiecia w biosie ale po jakich kolwiek zmianach komp byl nie stabilny. Procka mam chlodzonego woda wiec powiniej dalej pojsc niz te 3.3gh.

Edytowane przez Imhotep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...