Skocz do zawartości
.:Max:.

Asus Commando Nr.1

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem info z supportu Asusa odnośnie granicznej temp. bezpiecznej chipsetu - przypomnę, że pisałem, że na pasywnym chłodzeniu chipset (czujnik MB; bez żadnego podkręcania!) wskazuje a PCProbe krzyczy: 47°C!! (pow. 45°C krzyczy)

I dostałem info, że graniczna bezpieczna temp. dla tego czujnik to... 65°C!! To super! :)

Tylko po jakiego grzyba w PCProbe umieszczają 45°C (wiem, wiem - można zmienić, ale to nie o to chodzi: skąd mam wiedzieć jaka temp. jest bezpieczna, skoro np. dla grafy mam 130°C, ale to nie znaczy, rzecz jasna że każdy układ tak ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info z supportu Asusa odnośnie granicznej temp. bezpiecznej chipsetu - przypomnę, że pisałem, że na pasywnym chłodzeniu chipset (czujnik MB; bez żadnego podkręcania!) wskazuje a PCProbe krzyczy: 47°C!! (pow. 45°C krzyczy)

I dostałem info, że graniczna bezpieczna temp. dla tego czujnik to... 65°C!! To super! :)

Tylko po jakiego grzyba w PCProbe umieszczają 45°C (wiem, wiem - można zmienić, ale to nie o to chodzi: skąd mam wiedzieć jaka temp. jest bezpieczna, skoro np. dla grafy mam 130°C, ale to nie znaczy, rzecz jasna że każdy układ tak ma).

Powodzenia z trzymaniem na grafie >100stopni.... o ile chipset przezyje mając 65st 24h/dobe to grafa dłuygo nie pośmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia z trzymaniem na grafie >100stopni.... o ile chipset przezyje mając 65st 24h/dobe to grafa dłuygo nie pośmiga.

Rozumiem, że Kolega wie lepiej niż producent, prawda? To może posłucham co takiego się stanie przy 65°C, hę?

Bo ostatnia pasywna grafa mają 92°C chodziła po kilkanaście godzin dziennie w NIEwentylowanym kompie przez rok i w pełni sprawny była jak jej się pozbywałem (zmiana z AGP na PCIe).

A skoro producent dopuszcza taką temp. i dopiero przy 130°C jest próg spowolnienia, to uważam, że producent wie lepiej. Tym bardziej że daje 3 lata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpieczna granica GPU DO 130 *C

bezpieczna granica CPU DO 100*C

- automat wyłączy kompa

tzn że przez krótką chwilę nic sie nie stanie jak zawita taka temperatura ale wbudowane zabezpieczenia zadzialają [ o ile nie są wył]

Generalnie im chlodniej tym lepiej i dlużej wszystkie części żyją

Nie wspomne o OC bo to chyba oczywiste

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpieczna granica GPU DO 130 *C

bezpieczna granica CPU DO 100*C

- automat wyłączy kompa

tzn że przez krótką chwilę nic sie nie stanie jak zawita taka temperatura ale wbudowane zabezpieczenia zadzialają [ o ile nie są wył]

Generalnie im chlodniej tym lepiej i dlużej wszystkie części żyją

Nie wspomne o OC bo to chyba oczywiste

Zgadzam się.

A temp. chipsetu, czujnik MB na płycie Commando? 65°C czy inna wartość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65 *C to dużo na NB nie pamietam czy czujnik nie jest czasem na SB daj na chwilę wiatrak jakiś na ful na NB i SB i popatrz kiedy temp. spada.

Dlatego napisałem z prośbą o potwierdzenie - te 65°C dostałem z Asusa, a pytanie było o BEZPIECZNĄ temp. GRANICZNĄ czujnika MB na chipsecie. Czekam na odpowiedź.

W Commando jest taki malutki wiatraczek, który każą montować przy pasywnym chłodzeniu procka (aktywne - nie trzeba). Jednak po zamontowaniu Scythe Ninja wiatraczek się nie mieści na chipsecie, a temp. wzrosła do 47°C, PcProbe zaczął krzyczeć pow. 45°C.

Pomogło uruchomienie w najwolniejszym z możliwych trybie dużego, chyba 120 mm wiatraka w obudowie (Antec) - nawet jak go przełączyłem na 5V (ale wtedy na średnim biegu - wolniej niż na najwolniejszym na 12V) to max. teraz jest 41-42°C.

Ale będę drążył te 65°C, bo to by oznaczało, że przy 47°C nie byłoby się czym przejmować... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wiatraczek jest sekcje zasilania -ten radiator po lewo od proca.

41-42 *C ale w idle ???????

Hm... nie jestem pewien która strona jest która, więc inaczej:

Każą go montować na radiatorze pomiędzy prockiem a portami na tylnym panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiepsko się bedzie kręcić ,pewne rzeczy powinny być oczywiste

Ano tak, rozumiem - byłem się, że może coś nie tak z płytą. :wink:

Generalnie po głębszym przebadaniu to nie problem, bo włączam ten 120 mm wiatrak w obudowie i chipset jest chłodniejszy, nie mówiąc o grafie - nawet o 30°C potrafi spaść temp. mimo że jest dalej cicho. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c2d6420 + 2x1gb xms2 6400 v2.1 (promos) na moim komandosie (24/7 + stabilnie orthos cpu+ram 9):

- 8x400 / 1:1 / 4-4-4-8-6-42-6-10-10-10 / 2,1v

cpu:1,35v + najnizsze mozliwe napiecia z biosu - fsb:1,20v / nb:1,25v / sb:1,05v / io:1,50v

 

wstaje i przelicza pi32m na:

- 8x450 / 1:1 / 4-4-4-12-6-42-10-13-13-10 / 2,25v

cpu:1,45v + najnizsze mozliwe napiecia z biosu - fsb:1,20v / nb:1,25v / sb:1,05v / io:1,50v

- 7x500 / 1:1 / 4-4-4-12-6-42-10-13-13-10 / 2,25v

cpu:1,45v + najnizsze mozliwe napiecia z biosu - fsb:1,20v / nb:1,25v / sb:1,05v / io:1,50v

 

doszedlem juz do tego, ze ramy daja rade i jest zonk z procem. po zmianie strapa na 400/401 ramy odzyskuja pare w okolicach 460, wiec najlepiej pasowalaby mi opcja z 8x4XX, a na ramach dalbym mniej v po testach.

 

ktore napiecia podciagnac, zeby ustabilozowac cpu? no chyba, ze proc ma koniec i nic to nie da. z watku wynika, ze ciagnac napiecie nb. pozostale maja jakis sensowny wplyw? 1,45 na cpu chyba wystarczy, czy jeszcze mu dolozyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja caly czas jade na 7x500 stabilne pod kazdym wzgledem z nastepujacymi napieciami ustawionymi w biosie:

CPU - 1,45

RAM - 2,35

FSB - 1,50

NB - 1,45

SB - 1,70

ostatnie (nie pamietam) - 1,15

 

Jest duza szansa, ze kilka z tych napiec mozna obnizyc bez utraty stabilnosci ale nie mam juz czasu testowac a chwilowo nie mam tez mozliwosci, bo uklad WC/LC aktualizuje... pozniej powalcze B-)

 

 

EDYTA:

Nowy bios na FTP Asusa - wersja 1302

 

Zmiany [ 1302 ]

----------------------

1. Add new CPU uCode to support new processors

2. Revise SLP 2.0 rule

3. Fix WHQL test can't pass PCI Hardware Compliance item

4. Enable SATA hotplug support for SATA port#6

 

Do sciagniecia stad

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka akcja bydgoskiej policji i mamy nowy bios 1404 - do sciagniecia stad

Na razie brak changelogu :|

 

EDYTA:

 

Changelog biosu [ 1404 ]

----------------------

1. Enhance memory compatibility under FSB1333 mode

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiku-miku i mamy kolejny bios - tym razem wersje 1501

Do sciagniecia z ftp Asusa - KLIK

 

Changelog brzmi ciekawie - trzeba sprawdzic w dzialaniu

 

Changelog [ 1501 ]

----------------------

1. Finetune CPU temperature detection algorithm

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No co chwile nowy bios,ale tak naprawde te biosy nic nie daja przy o/c,ja caly czas jade na 1001,uwazam ze najfajniejszy.Swojego "Tajwana" mam juz z polroku i nigdy nigdy nie bylo problemow,bez zadnych modow mam 565Mhz.

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co chwile nowy bios,ale tak naprawde te biosy nic nie daja przy o/c,ja caly czas jade na 1001,uwazam ze najfajniejszy.Swojego "Tajwana" mam juz z polroku i nigdy nigdy nie bylo problemow,bez zadnych modow mam 565Mhz.

Ja tez nie zauwazylem zmian w OC - moze dlatego, ze nie probowalem wiecej niz to co w podpisie :D

 

Podaj prosze jakie masz ustawienia FSB/ratio i napiec, ze udalo Ci sie tak sprytnie 565 i to bez modow :?: Stabilne to wszystko :?:

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Powiem tak,nie zwyklem klamac i juz pokazuje dowod(znalazlem screena tylko z 560Mhz,PISZE Z ROBOTY A RESZTE MAM NA DYSKU),tak swoja droga wydaje mi sie plyta pojdzie jeszcze wiecej,ale proc mi sie skonczyl,za pare dni bede mial E7650 to sprawdze jej max,bo E6700 mial walla na 550Mhz a e6600 na 500Mhz :),ustawienia z biosu-nic nie podciagalem clockegenem

Na chwile obecna mam tylko screen z Spi1M i Spi32M,ale jak tylko dostane proca obiecuje zapodac prime'a:)

 

http://img480.imageshack.us/my.php?image=e6300spi32msi6.jpg

http://img73.imageshack.us/img73/6857/e6300spi1mrv0.jpg

 

560x7 E6300

vcore 1.68v

NB 1.875v

SB 1.125v

sata 1.7(chyba tak nie pamietam pisze z pracy)

 

mialem gdzies screena z cpu-z e6300@3.95 to bylo 565Mhz,ale gdzies go wywialo,nawet jeszcze do hwbota nie wkleilem :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecia dosc spore ale bardzo ciekawie wygladaja te wyniki... Chyba w wolnym czasie sprawdze sobie na ile u mnie da sie podciagnac proca (u Gemmy'ego smigal 4,8GHz wiec proc tyle fizycznie zrobi - kwestia ustawien napiec i chlodzenia :) )

 

Sprawdz prosze jak bedziesz mial mozliwosc, jak dokladnie poustawiane masz po kolei napiecia i wklej tutaj :idea:

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Dobra spawdze,ale to jakos z jutra wkleje,bo nie bedzie mnie dzisiaj na jamajce :),kanabis,whisky,ananas ;)

 

mam oczywiscie wc na nb tez jest blok a cala sekcja zasilania zupgreadowana radiatorami takze na wyzsze v moge sobie pozwolic,na procku duze v,bo od 3.85Ghz chial na maxa papu do 3.85Ghz lecial na 1.56v a nb 1.7v,dodam,ze bylo to pare miechow temu kiedy bylo cieplo,zima mysle pojdzie lepiej w sumie kumplowi odsprzedalem tego proca,wiec zawsze na dzionek,dwa moge wypozyczyc

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecia dosc spore ale bardzo ciekawie wygladaja te wyniki... Chyba w wolnym czasie sprawdze sobie na ile u mnie da sie podciagnac proca (u Gemmy'ego smigal 4,8GHz wiec proc tyle fizycznie zrobi - kwestia ustawien napiec i chlodzenia :) )

 

Sprawdz prosze jak bedziesz mial mozliwosc, jak dokladnie poustawiane masz po kolei napiecia i wklej tutaj :idea:

Zapraszam :D Zrobimy to 4.8GHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, głowię sie od kilkunastu minut gdzie podłącza się mic ze słuchawkami na płycie Asusa, strasznie męczy mnie przekładanie kabli z tyłu na panelu pł.. gł., nie wiem gdzie i JAK podłączyć te wszystkie kabelki. mur.gif

 

 

Za POMOC olbrzymie dzięki.

 

oki znalazłem

post-128062-1190739696_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja ale myslalem ze cos przegapilem hehe mialem problemy na moim z dojsciem do 400fsb wiec myslalem ze jest nowsza wersja jak zobaczylem fsb ponad 500 na commandosie. Widze ze musze pokrecic jeszcze troche i pokombinowac z wc. Moze mam bloki zle pozakladane. Teraz mam p5k se i 460 idzie bez problemu ale zamierzam zmienic ja tylko nie jestem pewien na co jeszcze moze znowu comandos. Chyba sie zdecyduje na maximusa =]

Edytowane przez Imhotep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Szczerze powiem,ze nie slyszalem,zeby komus nie poszla 500Mhz,moja smigala 565Mhz i kto wie czy nie wiecej,bo proc sie skonczyl,ale wczoraj zjaralem mojego rarytasa.NB sie sfajczyl na maxa,podejrzewam,ze podczas zakladania bloku(troche mi latal)starlo sie troche pasty i doszlo do przebicia,teraz ciekawe ile to potrwa i czy przyjma(dodam,ze nie mieszkam w polsce,bo z serwisem asusa w pl jest masakra)....musialo mnie podkusic,zeby wywalic bebechy i robilem wszystko na szybko,takie fajne mobo,echhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja ze swoim na gwarancje to tez nie moge liczyc bo porozcinalem HP hehe nawet nie wiem dokonca czy sie skonczyl. Nie mam jak i gdzie go sprawdzic lipa jak nie wiem.

No malo ktory to w takim razie ja mam cos z WC heh

Na szybko to wiesz co sie robi hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...