Skocz do zawartości
NeuroPL

Nietypowe Dzielenie Netu...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam internet z kablowki aster.pl. Chciałbym podzielić sygnał na dwa komputery. W którym miejscu wpiąć router i jaki? Wifi odpada - wszystko ma byc na kablu. Fundusze nieograniczone

 

Aktualny układ:

 

Kabel Telewizyjny ---->

---> MODEM Scientific Atlanta:

------> Internet Rj-45 (stacjonarka)

+ ----> Telewizja

+ ----> Telefon

 

Drugi komputer bez Internetu.

 

W swoim kompie mam dwie sieciówki - moze da sie udostepnic net, a MAC klonowac softwarowo?

 

Pozdro i licze na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sieć jak najbardziej typowa :wink:

2. Możesz udostępniać z jednego kompa na drugi, ale jest to rozwiązanie niepraktyczne, ponieważ komp udostępniający musi być cały czas włączony.

3. Lepiej kup router - i teraz jak chcesz byle jaki to łykaj np. Dlinka 604, a jeżeli chcesz kształtować ruch i dzielić pasmo to kupujesz MOTOROLĘ WR850G lub WRT54GL.

4. Router wpinasz zaraz za modem od kablówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robisz to tak

kablówkę to TV zostawiasz w spokoju bo ma inny kabel (koncentryk) za modemem wpinasz Switcha wystarczy 4 portowy, do niego wpinasz bramkę VoiIP (tą do telefonu) wpinasz oczywiście przyjście z modemu i router, może być ten D-Link 604 (mam go i polecam) bodajrze ma możliwość sklonowania MAC adresu karty sieciowej lub wpisanie ręcznie, za nim wpinasz kompy ( w 604 masz możliwość wpięcia do 4, po rozbudowie do 253).

 

Wyjasnie to dlaczego tak a nie inaczej

1. Bramka do telefonu VoiIP ma adres przeważnie publiczny a ruter na wyjściach ma niepubliczne więc by nie działał.

2. Jeśli operator udostępnia neta po MAC adresie router musi mieć możliwość jego sklonowania, inaczej będziesz musiał zadzwonić do operatora i powiedzieć że zmieniłeś kartę sieciową i masz nowego MAC-a

3. MAC adres z drugiego komputera nie jest widziany poza routerem, w publicznej sieci widziany jest MAC i adres IP tylko rutera, więc nie musisz się bać o to że drugi komp zostanie wykryty.

 

To by było na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh bramki VOIP wogole nie brałem pod uwagę, bo wydaje mi się, że modem ma dwa gniazda ethernet. Do jednego komputer, do drugiego bramka. Bo jak inaczej w tej chwili by to chodziło ? I po co w takim razie jakiś switch ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do modemu wchodzi koncentryk, a wychodzą: 2 linie telefoniczne (1 używana), Rj-45 i USB.

USB wogole nie używam - telefon natomiast musi być na 100% (domowy).

 

Czy udostepniajac net z mojego kompa adres MAC jest caly czas mojego kompa? (moj komp w zasadzie chodzi cały czas, kiedy na drugim byłby uzywany internet)

 

Jaka aplikacja pozwoli mi udostepnic net? windowsowym aplikacjom nie wierze - wiec moze kerio winroute? cos w ten desen?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz komputer non-stop włączony to spokojnie zrób udostępnienie na drugą maszynę. Użyj ICS (mechanizm udostępniania internetu wbudowany w Windows), działa to naprawdę poprawnie i nie ma sensu bawić się w jakieś Winroute. Tu masz wszystko jak na dłoni http://storage.dobreprogramy.pl/demonstrac...domowa_high.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...