Skocz do zawartości
capone

Jaki Wejdzie Proc Pod Compaqa

Rekomendowane odpowiedzi

UUUU LX, może być ciężko. Na pewno PII do 333Mhz, jakieś Celeron'y Mendocino do 533Mhz bodajże. Jest możliwość taka że i Coppermine (66Mhz FSB), ale to pewnie na modzie 2.0V także chyba nie warto pakować się w jakiekolwiek z tych rozwiązań.

 

Max w każdym bądź razie dla tego chipsetu to 66Mhz FSB (w sumie to nawet nie max bo to była chyba jedyna wartość).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wszystko zależy os tego czy slot czy socket a jako że to na 90% slot to trzeba zdobyć ładną przelotke slot => fcpga i zamontować tam najmocniejszego celka na fsb 66 jakiego sie znajdzie i żadnych modów może nawet na pasywnym poleci

Edytowane przez kurczakin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest procek pewnie na slot 1?? Jak tak to kupujesz przejsciowke Msi-6905 i celeron 766(max procek dla tej plyty) Na przejsciowce ustawiasz Vcore 2.0V(ZAlezy od plyty u mnie na p2l97 dzialalo od 1.8V)jak ustawic to znajdziesz w manualu na stronie msi i cieszysz sie ze masz coppermina na 440lx

 

a bez zadnych przerobek to max p2 333(jak slot)

albo celeron 533(jak socket)

jak ta plytka jest na sockecie i do tego procka co masz w sigu to idealna bedzie)

Edytowane przez morron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie jest aktualnie celek 400mhz i w miarę dobry sprzęt gf2 (5200 pożyczyłem od kolegi, szał w trampkach), seagate 40gb, 160 mb ram. I tak trochę proc mi się nie podoba. Musze się jeszcze z ojcem dogadać, bo to jego pc to wezmę tego 766 mhz lub 700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale uwaga jak masz socketa to będzie potrzeba troche pomodować bo ppga dla celka czarnego fizycznie pasuje do coppermina ale on by chciał fcpga albo właśnie slot i taka przejściówka

 

ty masz tego celka na slocie czy na sockecie celki były takie i takie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jego na takim porcie jak agp(podobnym)czy na takim jak zwykle procki(socket)

 

700 oplaca sie brac jak plyta obsluguje 100mhz(twoja nie obsluguje)bo one kochaja szyne 100Mhz mam juz dwia takie i oba dzialaja stabilnie 700@1050

 

Kurczakin musisz zrobic tego moda co rosolini niedawno na forum komus pokazywal ale jeszcze vmoda bo raczej jego plytka nie obsluzy 1.7V

 

BTW moj cusl2-c ożył :P

Edytowane przez morron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW moj cusl2-c ożył :P

Ysz chooj, a już zdążyłem wypić za jego szczęście w krainie nieskończonego o/c :D

 

Ludziska kurczę tak szczerze mówiąc to po takich tematach widać jak się ludziom nie chce szukać. No ale cóż, przynajmniej szybciej se posty ponabijam.

 

Jak na mój gust to w tego kompa nie ma co dalej ładować, za stare to to a jak się z Copperkiem nie uda to tylko szkoda będzie i większy ból głowy, a satysfakcji z postawienia takiego nieboszczyka też za specjalnej nie będzie, chociaż jak tak dalej pójdzie to ktoś zaraz zarzuci pomysł z wsadzeniem tam Tualatina, spowolnienie magistrali i mały Vdrop żeby se śmigał na 1.0V

 

Pocinaka z tego nie zrobisz, choćbyś nie wiem jak się starał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiście mody nie straszne :D mam przeciez cusl i tualatina :D oraz geforsa zmodowanego na quadro ale jeśli jest to komp ojca to raczej nie pozwoli mu na takie udziwnienia i dla tego właśnie lepszy był by do takich konstrukcji slot1 cztli poprzeczne agp :D tylko dłuższe i odpowiednia wymieniona już wyzej przelotka (po prostu dla starych nie obczajonych ludzi estetyka jest najważniejsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kutwa zapomniałem podać na czym to siedzi :D. oczywiście że slot1. Już kiedyś robiłem modyfikacje ppga na fcpga. To mi nie straszne :D (wiem co to slot 1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiście mody nie straszne :D mam przeciez cusl i tualatina :D oraz geforsa zmodowanego na quadro ale jeśli jest to komp ojca to raczej nie pozwoli mu na takie udziwnienia i dla tego właśnie lepszy był by do takich konstrukcji slot1 cztli poprzeczne agp :D tylko dłuższe i odpowiednia wymieniona już wyzej przelotka (po prostu dla starych nie obczajonych ludzi estetyka jest najważniejsza)

Dobra dobra facet, z takimi mi tu nie wyskakuj. Ja miałem SA6-R z zmodowanym Tualatinem i patenty na rowiercanie socketu igłą lekarską, kabelki do okoła, i szukanie dobrej izolacji na piny mam za sobą, dalej mam także hardwareowo zmodowanego R9500 na 9700, albo i na FireGL X1, ale tu nie o to chodzi.

Po prostu sprzęt capone jest i tak 2 epoki starszy od od Tualatina.

 

Zwyczajnie się nie opyla

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi kuzyn powiedział że za 20 zł może mi załatwić przejściówkę. do tego proc kolejne 20 zł. Za 90zł można już dostać celka 1,7ghz, jakiegoś asrocka za 30 zł. Tylko by był mały problem z ramami. Na razie sobie ojciec posiedzi na 400mhz dopóki coś lepszego nie załatwię. Dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez capone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...