Skocz do zawartości
JubY

jestem w ......... kropie przez duże K

Rekomendowane odpowiedzi

na początku chciałbym przeprosić jezeli temat nie jest związany z działem ?? ale nie mam wyjścia i muszę się kogoś poradzić bo nie wiem co mam robić, a więc do rzeczy :

złożyłem dziś kompa wsumie kupiłem tylko używaną płytę mercury, pentium 1,4 i ram 256, zaś nowe wsadziłem radeon 9000 pro 128 ddr i new obudowa, a wszystko inne przełożyłem nie wiele tego ale >> 2 taśmy, cd-rw 8/4/32 i stacje dyskietek.

po złożeniu w całść nie chce mi chodzić cd-rw oraz stacja dyskietek nie wiem dlaczego bo jeszcze rano było wszystko ok, a teraz nie działa i nie moge ( to najgorsze ) ZAINSTALOWAĆ SPRZĘTU :( wzwiązku z czym mam tylko 16 kolorów (wygląda strasznie) i mase okienek przy odpalaniu kompa bo chce instalować ale nie ma z czego !!

mam nadzieję ze ktoś mi pomoże, niewiem jak ja jutro przeżyje w szkole bo komp nie chodzi a to katastrofa, bo u mnie wszystko musi jak w zegarku

acha i jeszcze taka mała może nie istotna rzecz, mianowicie przy odpalaniu komputera wyskakuje komunikat >>> floopy dysk fail , z tego co sie orientuje to chyba chodzi o stacje duskietek, która żeczywicie nie chodzi ale co to ma wspulnego z cd-rw, którego normalnie w biosie wykrywa ale pod windowsem nie chodzi ???

liczę na Waszą pomoc

pozdrawiam Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź taśmy! Często się zdaża, że najpierw zadziała a później wszystko siada, jak nie używasz stacji dyskietek to w biose wyłączy tylko Boot Up Floppy Seek i komunikat przestanie wyskakiwać... Co dalej, to może koledzy coś napiszą!

 

P.S. Widze, że to Twój pierwszy post, więc Witamy na Forum Tweak.pl! Niech moc będzie z Tobą! Mam nadzieje, że zapoznałeś się przy zakładaniu topicu z informacją o słowie kluczowym tego forum czyli "SZUKAJ", jeśli nie to postaraj sie czasem go przeczytać gdybyś miał założyć topic, który już istnieje. Szacuneczek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie. posprawdzaj wszystkie tasmy. pewnie cos sie rozlaczylo, bo raczej nie moglo sie popsuc. Wiec podociskaj je mocno, czerwonym kabelkiem od stronki zasilania jak juz powiedziane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Widze, że to Twój pierwszy post, więc Witamy na Forum Tweak.pl! Niech moc będzie z Tobą! Mam nadzieje, że zapoznałeś się przy zakładaniu topicu z informacją o słowie kluczowym tego forum czyli "SZUKAJ", jeśli nie to postaraj sie czasem go przeczytać gdybyś miał założyć topic, który już istnieje. Szacuneczek!

thx a na forum jako czytelnik to juz wczeniej wpadałem :)

 

ale do rzeczy, bowiem:

ze stacją dyskietak narazie se poradziłem, bo wyłączyłem ja w biosie, ale dalej nie wiem co mam zrobić w sprawie cd-rw bo niby w biosie ładnie wszystko pieknie wykrywa i wszystko, a w winie nie-e ....... dlaczego ??? narazie wina mam 98se bo chodził pod starym kompem, ale na tym sprzęcie mam zamiar zainstalować w2k ale nie mogę bo cd-rw nie działa zresztą nie tylko systemu nie mogę zainstalować ale np. grafy i nadal mam ........ 16 kolorów :((( wieci jak to wygląda ??? już wszystkiego prubowałem co mi znane ale sytuacja zmianie nie ulega .... ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?? bardzo prosze i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E no jak ci w biosie wyrywa to pewnie działa. To pewnie wina starego systemu. Według mnie czeka cie reinstalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D jeee no w końcu tak jak powiedzieliscie >>> new system <<< :) narazie spox wszycho w pożądq, super chodzi :) tylko wymieniędysk, nowa nagrywarka i będe szalał :) a zainstalowałem teraz w2k, własnie niedawno skończyłem bo wczoraj zaczełem , ale serial okałał sie błedny i na nowy czekałem ponad 24 h, poprostu masakra, bez kompa jak bez ręki :) ale jeszcze jedną żecz muszę wam powiedzieć, mianowicie udałem się do serwisu z kompem i tak miła obsługa ( pozdro dla niej ) w 5 min kompa mi ładnie ustawiła :) ja tylko zainstalowałem wina i śmiga :)

teraz tylko wymienię hdd i cd-rw i można będzie mysleć o modelowaniu kompa :)

tak więc problem zazegnany :)thx i pozdro za rady !!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwonym kabelkiem na taśmie w strone zasilania

moze zle tasme podlaczyles

a jak nie to nie wiem  8)

tak jest w dyskach i w cdromach ale w stacjak dyskietek odwrotnie

czerwonym ale nie od strony zasilania tylko z drugiej stony

bo jak podłączysz czerwonym do zasilania to będzie ci się świecić

cały czas stacja dyskieteki i nie będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwonym kabelkiem na taśmie w strone zasilania

moze zle tasme podlaczyles

a jak nie to nie wiem  8)

tak jest w dyskach i w cdromach ale w stacjak dyskietek odwrotnie

czerwonym ale nie od strony zasilania tylko z drugiej stony

bo jak podłączysz czerwonym do zasilania to będzie ci się świecić

cały czas stacja dyskieteki i nie będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwonym kabelkiem na taśmie w strone zasilania

moze zle tasme podlaczyles

a jak nie to nie wiem  8)

tak jest w dyskach i w cdromach ale w stacjak dyskietek odwrotnie

czerwonym ale nie od strony zasilania tylko z drugiej stony

bo jak podłączysz czerwonym do zasilania to będzie ci się świecić

cały czas stacja dyskieteki i nie będzie działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D jeee no w końcu tak jak powiedzieliscie >>> new system <<< :) narazie spox wszycho w pożądq, super chodzi :) tylko wymieniędysk, nowa nagrywarka i będe szalał :) a zainstalowałem teraz w2k, własnie niedawno skończyłem bo wczoraj zaczełem , ale serial okałał sie błedny i na nowy czekałem ponad 24 h, poprostu masakra, bez kompa jak bez ręki :) ale jeszcze jedną żecz muszę wam powiedzieć, mianowicie udałem się do serwisu z kompem i tak miła obsługa ( pozdro dla niej ) w 5 min kompa mi ładnie ustawiła :) ja tylko zainstalowałem wina i śmiga :)  

teraz tylko wymienię hdd i cd-rw i można będzie mysleć o modelowaniu kompa :)

tak więc problem zazegnany :)thx i  pozdro za rady !!!!!!!!!!!!!

i bedzie chodzic win98se lubi wywalac takie krzaczki tez mi sie to czesto zdarzalo jak zmienialem sprzet a nie reinstalowalem systemu jednak po reinstalce (nawet jesli byl to 98) wszystko wracalo do normy :D

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...