Skocz do zawartości
Nexers

Pendrive A Uruchamianie Kompa....?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może mi ktoś opisać w jaki sposób zabezpieczyć system takim urządzeniem, gdy przy jego braku nie można uruchomić komputera...? Chyba, że nie ma takiej możliwości...?

Dołącze do Kolegi pytania - jak zrobić pena, z którego będziemy odpalać kompa - jakim oprogramowaniem i jak - ściślej ujmując pytanie...

To chyba dobry sposób na zabezpieczenie peceta - nie ma pena, nie ma odpalenia kompa, prawda ??

 

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, gdzieś-kiedyś widziałem takie kluczyki pod USB, bez których ,nie pojedziesz', ale to nie są pendrajwy. Są też czytniki linii papilarnych. Nie sądzę, żeby była możliwość zrobienia z pendrajwa takiego klucza..

 

W sumie są różne malutkie distro linuxów na pendrajwy, ale skoro subforum Windows.. ;) TEORETYCZNIE ożnaby zainstalować okrojoną jakimś nLite windę na pendrajwa, a swapa, tempy etc przenieść gdzieś na hdd.. ale tutaj nie wiem jak wygląda sytuacja z instalatorem windy [czy jest możliwość zainstalowania na urządzenie usb] i wtem w biosie ustawić bootowanie z USB.. O ile sama winda będzie chciała się odpalić.. poza tym z tego, co pamiętam pamięci przenośne po iluś tam --setkach tysięcy-- odczytów/zapisów zaczynają się psuć.

 

reasumując chyba odpada.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...