Skocz do zawartości
pxr

Wymiana Procesora - Toshiba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

we wrześniu kupiłem Toshibe A100 220, teraz planuje dokupić 1GB RAM oraz procesor - no właśnie - tu moje pytanie:

 

obecnie w laptopie jest Intel CeleronM 380 (1.6Ghz) chciałbym wymienic go na PentiumM 1.6Ghz, pytanie czy będzie pasował oraz czy nie będzie się za mocno grzał ?? znaczy się czy chłodzenie może zostac czy też muszę je wymienic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

we wrześniu kupiłem Toshibe A100 220, teraz planuje dokupić 1GB RAM oraz procesor - no właśnie - tu moje pytanie:

 

obecnie w laptopie jest Intel CeleronM 380 (1.6Ghz) chciałbym wymienic go na PentiumM 1.6Ghz, pytanie czy będzie pasował oraz czy nie będzie się za mocno grzał ?? znaczy się czy chłodzenie może zostac czy też muszę je wymienic ??

oczywiscie ze mozna...tylko najpierw musisz takiego pentiuma znalesc..

 

mam do ciebie pytanie. powiedz mi jak u ciebie w tym lapku jest z temperaturami...czy obudowa tam gdzie rece sie trzyma nagrzewa sie?...i jak chodzi wiatrak?....caly czas na wolnych obrotach i go nie slychac i ewentualnie przyspiesza jak potrzebuje wiecej mocy procek....czy wogole nie chodzi i czasem sie wlacza?...co jaki czas mniej wiecej w normalnej pracy internet, muzyka film? bardzo mi na tym zalezy...bo chce kupic lapka z celeronem 1.7 i ati x200..wlasnie toshibke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

we wrześniu kupiłem Toshibe A100 220, teraz planuje dokupić 1GB RAM oraz procesor - no właśnie - tu moje pytanie:

 

obecnie w laptopie jest Intel CeleronM 380 (1.6Ghz) chciałbym wymienic go na PentiumM 1.6Ghz, pytanie czy będzie pasował oraz czy nie będzie się za mocno grzał ?? znaczy się czy chłodzenie może zostac czy też muszę je wymienic ??

 

Może na początek zrób drut moda z 1,6 będziesz miał 2,13 i temperatura spadnie o 5 C (jest tu na forum dokładny opis).

 

Pamięci 1Gb. wystarczy (nie więcej słaba karta).

 

Z chłodzeniem nic nie kombinuj.

 

Z wymianą na Pentiuma jeszcze zdążysz (jak potanieją i tylko dodatkowa korzyść, że będzie miał speed stepa ale z zegarem 2,13 nie jest tani i na dzień dzisiejszy jeżeli już to lepiej kupć coś CoreDuo).

 

@FSC Model A100-220 jest wydajniejszy od A100-528 (wiem bo ten pierwszy kupiłem dla córki porównanie jest również na tym forum).

 

Ty co prawda chcesz kupić z Celeronem 1,7 i tu różnica będzie większa (ale nie wiadomo czy w przszłości da się podkręcić-zależy od modelu płyty). Podejrzewam, że model A100-220 wychodzi z produkcji lub wyszedł świadczą o tym ceny (pozostały w drogich sklepach).

 

Na dzień dzisiejszy polecił bym Tobie któryś z modeli A110 (procesor w nowej technologii, wg. mnie ładniejszy, dobrze świecąca matryca).

 

Jak do tej pory na tym forum i innych nie widziałem specjalnych narzekań na wyroby Toshiby. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też miałem CM i wymieniłem na PM. różnica jest znaczna, nie w wydajnośc bo zamieniłem 1,5 na 1,4 ale za to speedstep daje dużo kulturalnej pracy. proc zimny, wentyl stoi i ciiiiiiiiiiiiiiiisza.

 

ps. jak chcesz to mam na sprzedaż PM 1,4 1MB fsb 400. za atrakcyjną cene oddam. jak coś to PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#FSC

 

laptop jest bardzo, ale to bardzo cichy, niemalże niesłyszalny, wiatrak włącza się co jakiś czas, ale nie są to jego pełne obroty ... bardzo rzadko włącza się tak żeby szumiał ... laptop troszkę grzeje się przy dysku twardym, ale w porównaniu z innymi które używałem to jest to nic! Ogólnie polecam, ewentualnie. jak napisał #Lucjan możesz poszuka jakiegoś nowszego :) naprawdę - laptop pełna kultura!

 

#Lucjan

 

znaczy, że CoreDuo też mogę wsadzić ?? ale jaki 1.6 czy może niższy 1.5Ghz ??

 

 

#grandmaster

 

nie obraź się ale zawsze kupuje nowe rzeczy, wiem - może dziwny jestem :)

 

 

Pozdrawim

Pxr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowego PM na fsb 400 (chyba takiego szukasz) nie kupisz. za nowy na 533 zapłacisz 2,5 x więcej niż z allegro.

ja kupilem PM 1,7 2MB 400 za 180zł UŻYWANY. niby nowy ze sklepów z allegro kosztuje ~300zł

 

ps. jak chcesz gware to moge ci dać 1 rok. proc i tak sie nie psuje samemu

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co... Nowe procesory (tak jak wyżej napisano) są nie za bardzo opłacalnym wyborem... Chyba że ktoś ma o 150 zł za dużo w kieszeni ale to i tak nie usprawiedliwia - są lepsze sposoby na zagospodarowanie gotówki ;) Weź PM używke z 1mb Cache - za dodatkowy 1mb trzeba sporo dopłacić, przynajmniej tak było jeszcze 1,5 miesiąca temu :) Core Duo - w zależności od chipsetu...

 

 

Pozdrawiam

Poznaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem i znowu pytam ;)

Laptopa miałem w serwisie ... (dwa razy padła matryca :/) do tego wakacje a teraz kolej na wymiane procesora. I mam pytanko, czy taki sie nadaje:

 

http://allegro.pl/item226905987_intel_pent...33_wroclaw.html

 

On idzie na 533 moj Celeron na 400 ... może tak być ?? i cena zdjae sie być ok. Jeżeli wydam nawet 150 zl do tego sprzedam mojego celerona to finansowo duzo nie strace :)

 

Tylko pytanko czy może być ?? Uklad Ati

Jednak macie racje... zdecyduje sie na "uzywke"

Edytowane przez pxr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo ten procesor bez problemu będzie działał na tym laptopie. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym samym, mianowicie myślę o wymianie CPU na jakiegoś Centrino. Nie wiem tylko czy jest sens tracić rok specjalnie dokupywanej gwarancji...

Edytowane przez Griszman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki procesor:

 

 

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SL7EG

 

Myślę że w sobotę będzie wszystko jasne :] i napiszę co i jak... chyba, że sie okaże, że moja Toshiba A100-220 ma zintegrowany procesor ... ale wątpię ... jak myślicie ?? może tak być ?? niestety nie mam dostępu do niego (trzeba rozebrać obudowę) dlatego zanoszę to do sklepu komputerowego - serwisu (zaprzyjaźnionego).

 

Ehhh zobaczymy :) już sie nie mogę doczekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...