Skocz do zawartości
\\ MarcO //

Nagrywarka Dvd-rw Nie Kasuje Płyt Cd-rw

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z nagrywarka DVD-RW LG GSA-4163B fw. A105 otóż od pewnego czasu przestała ona kasować płyty CD-RW.

Gdy chce skasować nośnik CD-RW mam komunikat ze nosnik nie jest kasowalny, zeby nagrac taką plyte musze skasowac nosnik w laptopie.

Dziwne jest to ze jak wlozylem swieżą plyte (czyt. nową TDK) to ja skasowalo , poczym cos nagralem i sprobowalem skasowac i znowu mialem komunikat ze plyta nie jest kasowalna :mur:

 

Dzieje sie tak w kazdym programie do nagrywania Nero 7, Alcohol itp.

Drivery ASPI mam 4.71

 

Port IDE na plycie jest OK bo podlaczylem w to miejsce inny naped i on kasowal plyty RW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam temat, bo mam ten sam problem, nagrywarka DVD-RW LG GSA-4167B bios DL13.

 

Wydaje mi sie, ze to nie koniecznie wina napedu, ale cos z systemem.

Zauwazylem, ze ten problem wystapil po zabawie z pewna gra sciagnieta z netu, ktora potrzebowala programu do ukrywania napedow YASU. Po odinstalowaniu gry zaczely sie te klopoty.

 

Mam na dvd backup systemu, przywrocilem go i bylo wszystko ok. Po pewnym czasie wrocilem do tej gry i teraz znowu jest ten problem... ale nie chce znowu przywracac systemu bo dokoalem w nim sporo zmian....

 

Moze ktos wie wiecej w czym problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo mi sie to naprawic.

 

Zrobilem wielkie koszenie.

 

Odinstalowalem programy: AnyDvd, Alcochol120, DeamonTools. Uaktualnilem ASPI, czyszczenie rejestru programem jv16 PowerTools 2006.

 

Wszystko wrocilo do normy. Po zainstalowaniu powyzsych programow tez jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mozliwe, że wystarczyłoby odznaczyć opcję w Alcohol`u;

" Ignoruj typ nośnika (ATIP) " w ustawieniach emulacji.

Pozdrawiam.

Witam. Mam podobny problem.

Możesz dokładnie napisac gdzie ta opcja w Alcoholu jest, nie moge jej znaleźć (mam wersje 1.9.2) Aha a jakby to nie pomoglo to jak sie robi to czyszczenie rejestru, tzn które linie modyfikować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...