Skocz do zawartości
semthril

Linux Aurox 12.0 Problem Z Instalacją

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem zainstalować Linux Aurox 12.0 na moim komputerze (Pentium D930, Płyta Główna Gigabyte GA-945P-S3, Karta Graficzna Radeon X1900XTX) i podczas bootowania płytki instalacyjnej wyskakuje taki błąd:

Disk Error 80, AX=428C drive 9F

 

Próbowałem również skorzystać z płyty Live, lecz podczas ładowania systemu wyskoczył błąd:

can't access tty; job control turned off

 

Czy wiecie może dlaczego tak się dzieje?:)

 

Pozdrowienia

Semthril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmh... probowalem wgrac nowy bios, lecz podczas flashowania stwierdza, ze plik biosu jest zly (za maly?) bios sciagnalem z oficialnej strony producenta.

 

EDIT:

 

ok.. poradzilem sobie z updatem i instalka ruszyla... jednak powstal nowy blad... mianowicie instalka nie wykrywa sterownika mojego kontrolera SCSI... Nie ma go na liscie.. ponadto nie mozna go sciagnac z internetu, a jedynie przez windows update :/

Edytowane przez semthril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.. poradzilem sobie z updatem i instalka ruszyla... jednak powstal nowy blad... mianowicie instalka nie wykrywa sterownika mojego kontrolera SCSI... Nie ma go na liscie.. ponadto nie mozna go sciagnac z internetu, a jedynie przez windows update :/

a jaki to kontroler? podaj jego dane, moze ktos Cie poratuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh... instalka zawiesza sie na wczytywaniu sterownika usb-storage...

plyta glowna to GA-965P-S3, kontroler to Gigabyte GBB36X. Podobno od kernela 2.6.18 jest w miare pelny support dla tych plyt.. Ehh chyba jeszcze musze troche poczekac na nowsza wersje Auroxa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...