Skocz do zawartości
Mi0deK

Pytanie Odnośnie Subpiksela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam pytanie do osób które próbowały już tej metody;) .Ile czasu powinien trwać proces "masowania" subpiksela i czy ewentualne jego zniknięcie nastąpi natychmiast po "masowaniu" czy jakiś czas później.

 

 

 

 

 

Przepraszam z góry za dwa identyczne posty ale nie wiem czemu dwa razy się pojawił, napisałem go tylko raz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ile czasu powinien trwać proces "masowania" subpiksela i czy ewentualne jego zniknięcie nastąpi natychmiast po "masowaniu" czy jakiś czas później.

krotko i lekko , patrzysz czy piksel wogule "reaguje" na masowanie, powinien od razu wykazywać jakąś reakcje, ponadto masujesz nie tylko punkt / miejsce w ktorym on jest ale całą okolice

najlepiej przyczyscic tez całą matrycę płynem do monitorów (antyelektrostatycznym)

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krotko i lekko , patrzysz czy piksel wogule "reaguje" na masowanie, powinien od razu wykazywać jakąś reakcje, ponadto masujesz nie tylko punkt / miejsce w ktorym on jest ale całą okolice

najlepiej przyczyscic tez całą matrycę płynem do monitorów (antyelektrostatycznym)

Czym najlepiej "masować" ? Jakąś szmatką czy palcem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiem o co Ci chodzi, co ma kursor do subpiksela?

Chodzi mi o to, że na wszystkich panelach na których do tej pory widziałem subpiksele po najechaniu na niej kursorem myszki piksel "chował" się za nim. U mnie jest jednak inaczej po najechaniu na niego kursorem nadal pozostaje on widoczny. Zastanawiam się czy to rzeczywiście jest subpiksel :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że na wszystkich panelach na których do tej pory widziałem subpiksele po najechaniu na niej kursorem myszki piksel "chował" się za nim. U mnie jest jednak inaczej po najechaniu na niego kursorem nadal pozostaje on widoczny. Zastanawiam się czy to rzeczywiście jest subpiksel :blink:

Walniety pixel/subpixel to błąd matrixa :rolleyes: tzn. matrycy, czyli uszkodzenie. Skoro tak to jakim cudem sygnał z karty graficznej mógłby likwidować wadę fizyczną matrycy. Chyba, że miałeś dzikiego farta trafiając na uszkodzenia typu stale zapalony pixel (biały punkt), wtedy po najechaniu kursorem "znikał" bo kursor też biały. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że miałeś dzikiego farta trafiając na uszkodzenia typu stale zapalony pixel (biały punkt), wtedy po najechaniu kursorem "znikał" bo kursor też biały.

Akurat piksel był czerwony a i tak po najechaniu na niego kursorem myszki chował się za nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat piksel był czerwony a i tak po najechaniu na niego kursorem myszki chował się za nim

:lol2: To pewnie była kropka na tapecie. A poważnie - to normalne - czerwony świecący jest składnikiem białego świecącego.

 

Z drugiej strony, w moim starym monitorku f417 jest walnięty subpiksel w dolnej części ekranu, który jest widoczny tylko wtedy, kiedy w górnej części ekranu jest coś jasnego - taka ciekawostka.

Edytowane przez grzmot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie: w jakich kolorach występują subpiksele, czy tylko czerwony, niebieski, zielony czy jeszcze jakies inne? Ja mam na swoim LCD pikselek kolorem podchodzący pod szary(w sumie prawie niewidoczny bo zaraz przy lewyk brzegu ekranu), ale zastanawia mnie to bo jeszcze nie widzialem takiego subpiksela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...