Skocz do zawartości
szpa

Asrock Conroe945g-dvi

Rekomendowane odpowiedzi

OC tej płyty. Jeśli coś na niej podkręciłeś to tutaj możesz sie pochwalić i wymienić doświadzczenia.

 

Mi udało sie podnieść fsb z 133 na 160 ca dało z celerona d 2,66 -> celerona d ~3,2 GHz.

 

I to narazie na tyle, napięcie standardowe.

 

Będe walczył dalej... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyciągnąłeś 160?? mi powyżej 146 nie wstaje coś po dysku grzebie ale ekran jest czarny po drógie to jak zmienić napięcie bo raczej nie widziałem żadnej takiej opcji a wgrane miałem wszystkie biosy po kolei od p1.4 aż do 1.6 a wogule zaniem wejdzie do biosu albo gdziekolwiek przejdzie dalej to stoi jakiś czas (około 20 sekund)- też tak macie?? podejżewam że mam tak przez to że mam dysk pata i to jeszcze na jednym pasku z dvd

Edytowane przez krzysztof882

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kręcisz to musisz kręcić synchronicznie, tam w bisie jak ustawiasz FSB to masz 3 opcje: auto, synch i asynch.

Musisz dac na synch czyli podnosisz czestotliwość procka i pci-e równocześnie

 

Z tym dyskiem to wiem, mieli 3 razy a potem czarny ekran chyba albo restart.

 

Napięcie zmienisz tylko przez pin mode, poszukaj na google, polega na tym że łączysz niektóre piny w proceszorze lakierem przewodzącym a inne zaklejasz taśmą i to podnosi napięcie na procku bo z biosu nie ma takiej opcji.

 

tak jak mowie, podkrecaj synchronicznie bo na asynchronicznym to lipa straszna, dysk jest ok. jak ci sie uda daj znac ile ci poszło

 

edit:

u mnie chodzi 160 na standardowym napięciu.

Edytowane przez szpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmy z tym dyskiem to dziwna sprawa, spróbuj odłączyć wszystkie napędy i zobacz jak wtedy sie zachowuje, jak tak samo to chyba coś jest rąbnięte. przywróć ustawienia domyśle w biosie.

 

ew. załaduj jakis stary bios np 1.10 i zobacz czy to samo.

 

a z podkręcaniem to spróbuj zmienić timingi ramu np. na 5-5-13-18 i obniż częstotliwość np. do 200 mhz, może ruszy.

 

ew. ten pin mod trzeba by przetestować

 

http://www.vr-zone.com/index.php?i=3931

 

zielone zaklejasz, czerwone łączysz. ja to testne tylko musze kupić ten lakier przewodzący.

 

czytałem gdzies tu na forum że po podniesieniu napięcia kręcą sie dalej.

 

ale u ciebie to troche słabo idzie, 147 to nie za dużo

 

niewiem czy to zależy od konkretnego procka czy np. od ramu lub karty graficznej.

 

walcz dalej...

 

sprawdz z tym ramem i daj znac, u mnie jak przesadze z timingami to tez sie nie odpala.

 

a wogóle to daj screny z cpu-z (taki programik) zakładki: cpu, memory, spd.

 

porównamy z moimi i może coś sie nasunie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

masz wszystko o tych pamięciach, z everesta nie chciało mi sie już robić screenów bo tam więcej raczej nic nie ma. procek na innej płycie głównej chodził do fsb: 172 (nie więcej bo potrzebował zmiany napięcia). a kożystasz ze zintegrowanej grafy? bez podłączonych urządzeń (dysk pata+dvd) działa szybko, to już nic nie wiem. a z pamięciami to już prubowałem, wczoraj nie wiem jakim cudem poszło na 150, ale to jakiś szczęśliwy traf bo teraz już nie wchodzi, może to też przez dysk.

Edytowane przez krzysztof882

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk: może taśma padła, spróbuj inną, jak będzie to samo spróbuj inny dysk i już będziesz miał rozwiązanie.

 

grafe mam na pci-e (gf 7600 gt)

 

pamięć: przestaw timingi na 4-4-12-16 i załącz w biosie Flexibiliti czy jakos tak to leciało, z tym lepiej wstaje.

 

jak chcesz sprawdzić czy przez dysk nie wchodzi to odłącz ten dysk i podkręcaj bez dysku, proste

 

jaką masz grafe??? zintegrowaną????

 

kurcze, zmienie chyba tą płyte bo te celerony sie za dobrze kręcą. jak mowisz ze twoj na 172 bez zmiany napiecia poszedl to calkiem fajnie. moglbys jeszcze testnac ze zmiana, ile by wyciagnął :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, mam tylko nadzieje że problemy z oc łączą sie z dyskiem i że to tu jest coś zwalone a nie w płycie, załatwie sobie dyski serial ata i jak dalej tak będzie to chodzić to idzie mobo na gwarancje przez ferie.

a próbowałeś ze zintegrowaną podkręcać go może?? a i jeszcze jaki masz dysk??

Edytowane przez krzysztof882

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zintegrowanej nie próbowałem, dysk segate baracuda 40 gb, troche stary juz, ata 133.

 

Sprobuj podniesc pcie o ile tego jeszcze nie zrobiles (nawet tak w okolice 120mhz)

 

Btw jakby ktos chcial kupic takie wypasne mobo to znam kogos kto sprzeda je za 170pln

 

za 10 jej nie chce, wole dołożyć 390 i kupić cos lepszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostka ... czemu on do podkręcania ma Spread Spectrum na Enabled ?? Stary wyłacz to :D Wyłącz też zintegrowaną grafę i jak możesz poblokuj PCI żeby ci się dysk nie zwalił od zbyt wysokich MHz'ów ... w ogóle albo to podpucha albo temat w stylu "podkręciłem tak samo jak kumpel, mam tyle samo GHz a komp muli" ... ech ... Do kręcenia to chyba jednak nie asrock.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie mam zintegrowanej grafy

2. zaraz testne z tym Spread Spectrum na Dis.

3. blokada pci, chyba niema takiej opcji

4. jak pisze ze u mnie chodzi na 160 mhz to znaczy że U MNIE a nie u kumpla.

5. a ze mam asrocka to kicha, do krecenia sie zabardzo nie nadaje ale zawsze coś tam można podziałać. 3.2 z 2.66 to już troche daje, komp chodzi 15-20 % szybciej

 

odp.

 

Spread Spectrum niczego nie zmieniło

 

blokady pci nie ma wiec wymontowałem karty pci i... poszło na 166, dalej ani rusz.

 

a, dysk tez odłączyłem

 

i przy Spread Specturum na dis. super pi liczy 1M sekunde dłużej

 

to tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten parametr dla pamięci : Flexibility czy coś takiego ... jak to wyłaczałem jeszcze na starej s478...... P4S61 bodajże się nazywało ... na chipsecie SiF...tfu SiS 661FX to mi potrafiło pomóc dobić do magicznych 192 FSB i to stabilnie ... potem klocki z napięciem i vdroopem ale nie szło opanować ięc sprzedałem jak tylko udało mi się zakupić MSI... też nie najlepszy wybór ale przynajmniej pokazała mi na mobilu fsb 233 i jakoś da zmieniać napięcia czego tamten asrock nie potrafił ... Do tego te ich posrane ustawienia dzielnikami .... trzeba patrzeć w evereście jaki dzielnik przy jakiej szynie bo ta funkcja DOT w AsRockach strasznie miesza ... Jak miałem przy 133 FSB pamięci ustawione na synchro na sztywno z biosu i szło 1:1 to po przekroczeniu fsb 166 wrzucał jakiś posrany dzielnik 6:4 i była bania z kręceniem i wydajnością. Na razie chyba tylko na s939 im się płyta udała z tego co czytam na forum więc wiesz ... AsRock i Intel ... niemożliwe dla OC... dla fa-vatów tak ale nie do oc :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flexibility jak załączysz to obniża tylko częstotliwość ramu (wiadomo ze jak bedzie chodził wolniej to bedzie bardziej flexible :). o tym że asrock nie jest do oc to sie juz przekonałem ale za 200 zł nie można narzekać (są gorsze płyty)(chyba)

 

z tym że dyskutujemy tutaj nie o tym co warto kupić, tylko o tym że jak już kupiłeś asrocka to co można z niego wycisnąć. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...