Skocz do zawartości
sebkan

problem z LiteOn 48/24/48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zakupilem niedawno te nagrywarke i zauwazylem ze jak rospedzi sie do maxymalnej predkosci i pozniej zwalnia (np do wyciagniecia plytki) to jest takie dziwne draganie (krrrrrr krrr :) na płytach, ktore sa gorsze (porysowane, cena nie przekracza 70 gr) jest to glosniejsze a na plytach oryginalnych (nie z gazet) troche mniejsze ale jest. dwie plyty (te gorsze) zrysowala bardzo po brzegach tak jakby je puscila w srodku (i znowy bylo to krrrr)

co to moze byc ? (moze ma tak byc :?: ) boje sie tylko ze znowy porysuje plytke tylko tym razem jakas droga oryginalna np z encyklopedii

 

spotkaliscie sie z czyms takim

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokladnie tą samą nagrywarke i dziala bardzo dobrze bez zarzutu .. testowalem ja nero cd speed i tez bardzo fajnie i jest jedna z lepszych jakie mialem .. a powiedz .. jak wysówa sie szuflada to najpierw szybko a potem zwalnia czy tak płynnie sie wysówa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej również mam taką nagrywarkę i jest bardzo dobra a takie rzeczy jakie ci sie robią to coś dziwnego gdyż wielu moich kumpli ma tą nagrywarę. Radziłbym ci ją oddać do serwisu lub zanieść do kogoś innego i u niego odpalić.

 

GooD LucK :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zakupilem niedawno te nagrywarke i zauwazylem ze jak rospedzi sie do maxymalnej predkosci i pozniej zwalnia (np do wyciagniecia plytki) to jest takie dziwne draganie (krrrrrr krrr :) na płytach, ktore sa gorsze (porysowane, cena nie przekracza 70 gr) jest to glosniejsze a na plytach oryginalnych (nie z gazet) troche mniejsze ale jest. dwie plyty (te gorsze) zrysowala bardzo po brzegach tak jakby je puscila w srodku (i znowy bylo to krrrr) 

co to moze byc ? (moze ma tak byc :?: ) boje sie tylko ze znowy porysuje plytke tylko tym razem jakas droga oryginalna np z encyklopedii

 

spotkaliscie  sie z czyms takim

 

pozdro

Moze to byc to ze te CDs nie sa przystosowane do pracy w 48x predkosci i sie poprostu niszcza. Wiele sie czyta na ten temat ze jest to czestym zjawiskiem ze sie CDs rozpadaja w srodku CD-RW przy wysokich obrotach takich jak 48x czy 52x. Musisz kupic sobie pare CDs ktore sa przystosowane do tych predkosci i zrobic ten sam test. Wtedy bedziesz wiedzial czy to wina CDs czy masz uszkodzony CDRW. Ja osobiscie mysle ze to jest bardziej to pierwsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze swej strony dodam tylko, ze ta nagrywarka jest rzeczywiscie niezla, ale druga strona medalu jest taka: JEST TO NAJGLOSNIEJSZA NAGRYWARKA, Z JAKA KIEDYKOLWIEK MIALEM DO CZYNIENIA.

pozdrawiam, doss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak delikatnie ... mialem do czynienia z sonym ktora miala max speed 6x noi to jest cichutka w porownaniu do tamtego a pozatym moj teac taz nie byl za cichy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle to jestem ZADOWOLONY (nawet bardzo) z tej nagrywarki, tacka wychodzi tak troche ciezko ale tak jest we wszystkich LiteOn-ach. A to krrrr :) to takie jest jaby cos byko poluzowane w srodku, poprzednio mialem cdroma CTXa (50x) i nie bylo takich problemow (choc pewnie predkosc napisana na tacce "nieco" roznila sie od rzeczywistej)

najbardziej mnie martwi ze dzieje sie to nawet na oryginalnych plytach (np ostatnio zakupilem encyklopedie)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle to jestem ZADOWOLONY (nawet bardzo) z tej nagrywarki, tacka wychodzi tak troche ciezko ale tak jest we wszystkich LiteOn-ach. A to krrrr :) to takie jest jaby cos byko poluzowane w srodku, poprzednio mialem cdroma CTXa (50x) i nie bylo takich problemow (choc pewnie predkosc napisana na tacce "nieco" roznila sie od rzeczywistej)

najbardziej mnie martwi ze dzieje sie to nawet na oryginalnych plytach (np ostatnio zakupilem encyklopedie)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle to jestem ZADOWOLONY (nawet bardzo) z tej nagrywarki, tacka wychodzi tak troche ciezko ale tak jest we wszystkich LiteOn-ach. A to krrrr :) to takie jest jaby cos byko poluzowane w srodku, poprzednio mialem cdroma CTXa (50x) i nie bylo takich problemow (choc pewnie predkosc napisana na tacce "nieco" roznila sie od rzeczywistej)

najbardziej mnie martwi ze dzieje sie to nawet na oryginalnych plytach (np ostatnio zakupilem encyklopedie)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie jak chodzą płyty na różnych predkościach (od x8, x16 x24 x40 i x 48) i niezauważyłem żadnej różnicy w ich odczytywaniu przez nagrywarke. Nagrywałem na nie pliki na Nero i all było spoks a jezeli chodzi o tacke to wysuwa sie troszeczke ocieżale.

 

Co do głośności to nie jest tak niesamowicie głośna jak to stwierdził DOSS gdyż na jej predkość to istna cisza (mój cdrom x52 głośniej chodzi ze dwa razy) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w sluzbowym kompie tego Lite-On'a od wczoraj (poprzednia spawarka Plextora SCSI mnie juz dobijala).

 

Na razie jestem zachwycony :D Stabilna jak skala podczas wypalania - przy wypalaniu CDRW x12 normalnie pracuje w Photoshopie na duzej bitmapie, i mimo ze dyskiem mieli jak cholera, bufor spawarki ani drgnie 8O Na plextorze zdarzalo sie ze odpalenie Outlooka Express powodowalo wyczerpanie bufora i zepsucie plyty...

 

Nie mowiac juz o tym, ze bez najmniejszego problemu sformatowal i nagral CDRW ktorego nie chcial sformatowac ani Plextor, ani moj domowy Teac. Juz myslalem ze plyta jest do wyrzucenia, a tu taka niespodzianka :D

 

I nie wiem skad pomysl ze jest glosna? Ja tam jej nie slysze podczas pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe głosny to jest moj cdrom hehe w nocy jak go wlacze to zaglusza wszystkie wentylatory w kompie i jest cool :D hehe .. LiteON rulzzzz:D

taaaa ten Twoj cdrom to jest poprostu the best :D poklejony ze wszystkich stron :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle to jestem ZADOWOLONY (nawet bardzo) z tej nagrywarki, tacka wychodzi tak troche ciezko ale tak jest we wszystkich LiteOn-ach. A to krrrr :)  to takie jest jaby cos byko poluzowane w srodku, poprzednio mialem cdroma CTXa (50x) i nie bylo takich problemow (choc pewnie predkosc napisana na tacce "nieco" roznila sie od rzeczywistej)

najbardziej mnie martwi ze dzieje sie to nawet na oryginalnych plytach (np ostatnio zakupilem encyklopedie)

 

pozdro

Pewnie jest uszkodzony bo takie rzeczy sie mnie nie dzieja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...