Skocz do zawartości
Des666

Bios czyni cuda???

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie wrzucilem nowy (nie taki nowy ;) bios do plyty GIGABYTE 8IGX. Wczesniej bylo F5 teraz jest F6

 

Nadal co prawda plyta wykrywa DDR 333 jako DDR266 (oficjalnie nie obsluguje 333, ale myslalem ze moze nowy bios cos zaradzi :)

 

ale nie o to tu chodzi - po pierwsze - podkrecilem procka 1,8a na 2,3Ghz i DDR@340 (FSB 128)

 

Wczesniej tez mialem tak ustawione a nawet wyzej i chodzilo OK. Teraz tez chodzi OK, a nawet LEPIEJ.

 

Po pierwsze puscilem test w 3DMarku - wyszlo mi 11,516 punktow. Wczesniej maksymalny wynik to bylo 11,320 punktow.

 

Po drugie i najwazniejsze - w spoczynku karta ma wedlug softwareowego EasyTune4 GIGABYTE'a tylko 42stopnie !!! (wyniki zawsze zgadzaly sie temperaturowe z BIOSEM).

 

Zaznaczam ze wczesniej MINIMALNA temperatura to bylo 47-48 stopni i to na taktowaniu procesora 2,25 ! Przy 2,40 juz bylo kolo 50-52 stopnie (standardowe chlodzenie).

 

Jeszcze nie sprawdzalem ile bedzie w STRESIE po kilku testach 3DMarka, ale teoretycznie nie powinno przekroczyc 50 stopni !!

 

Czy to jest mozliwe, zeby od zmiany biosu tak sie zmienilo? A moze po prostu nowy bios zle odczytuje temperature ? (mozliwe to?) Sam teraz nie wiem co o tym sadzic. Czy to oznacza ze moge bardziej podkrecic procka? ;)

 

Acha - jedna nieciekawa sprawa - po sflashowaniu biosiu przy restarcie systemu mam komunikat alarmowy w stylu BIOS WIDE RANGE ERROR czy cos takiego. Wszystko dziala bez zarzutu, ale to pikanie i blad wystepuje przy starcie kompa... Co z tym zrobic? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wypowiedz byla niezwykle bogata w tresc i informacje.

 

Ja nie mialemz amiaru odkrywac ameryki - tylko pytam sie czy to mozliwe? Bios tak optymalizuje temperature? Moge wyzej krecic? Bledy pomiarow? Co jest grane? :) Cieszyc sie czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze w tych mobo zawsze jakies przekrety z temp. A ze wgrales nowy bios to teraz masz te temp odczytywane odpowiednio :D A co do 3dmarka - jest to mozliwe :D moglo zwiekszyc stabilnosc przez co wydajnosc pociagnelo :D SPoko kolo, BIOS czyni cuda, zawsze waidonmo, i musisz saie tylko cieszyc!! :D pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa - wlasnie zauwazylem ze temparatura procesora wynosi 59 stopni i plyta zaczyna juz 'pikac' i sie buntowac najwidoczniej...

 

Wczesniej bylo 43-47 stopni. Zaznaczam ze procesor nie jest aktualnie obciazony i wlasciwie powinien byc chlodny... co jest grane??? Jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas jest standardowe napiecie... 1,5V Ale odkrylem obudowe i znowu mam temperature 43-44 stopnie i w stresie kolo 50 stopni... dziwna sprawa.. troche odtaktowalem procka (do 2,25Ghz), ale pewnie teraz jakbym podkrecil, znowu byloby OK... dziwna sprawa bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...